Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 33

Tema: Blaser R93

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Privzeto Blaser R93

    http://lov.mojforum.si/lov-about486-0-asc-45.html

    Citat zlatorog je objavil:
    Zanima me ali se Blaser R93 res polni od zgoraj in zakaj, pa koliko nabojev gre v nabojnik. LP
    Citat zverina je objavil:
    Da res se polni od zgoraj in v nabojnik grejo 3 patroni v standard kalibru.
    Citat zlatorog je objavil:
    Citat zverina je objavil:
    Da res se polni od zgoraj in v nabojnik grejo 3 patroni v standard kalibru.
    Zakaj se R93 polni od zgoraj in ali obstaja verzija s snemljivim nabojnikom?
    Citat mons je objavil:
    Zlatorog, Blaser karabin ima nabojnik nad petelinom, kar je skrajšalo puško za dolžino nabojnika in onemogočilo njegovo izvlačenje s spodnje strani puške.
    Citat janez valentic je objavil:
    Blaser R93 Tactical ima snemljiv nabojnik.
    http://blaser.de/Precision-Rifles.41.0.html?&L=1
    Citat janez valentic je objavil:
    V nabojnik gre od 2 (WSM, rem. ultra mag.) do 4 nabojev (.222 in .223) potem pa lahko daš še enega neposredno v cev, kar pomeni da je v napolnjeni puški lahko od 3-5 nabojev. Tako je v standarnih kalibrih (npr.30-06) kapaciteta 3+1.
    Citat pumpa je objavil:
    mene pa bolj zanima menjava cevi naprimer kupin standard 308w
    kupim pa dodatno 222 match cev .

    če lahko gdo pomaga z nasveti.
    Citat janez valentic je objavil:
    Za zamenjavo potrebuješ novo glavo zaklepa MINI (cca 250 EUR) ter nov "kopišček" oziroma izdolbljenje starega, ker je match cev debelejša od standardne.
    Citat zlatorog je objavil:
    Zanima me okvirna cena R93 Professional v izvedbi za levičarja. LP
    Citat zverina je objavil:
    standardna je okoli 2200 euronov ali nekaj manj se ponekod da scenkat. Mislim pa da levi sistem kopita in zaklepa ne more biti nekaj jako dražji. Če pobrskaš po Blaserjevi strani najdeš pri Downloadih njihov cenik pa si sestaviš željeno.
    Citat janez valentic je objavil:
    Iz aktualnega Frankonia kataloga:

    Blaser R93 Professional levo kopito 1.897
    Doplačilo za lev sistem 187
    Montaža 338
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  2. #2
    Član od
    Jan 2008
    Lokacija
    Dobovec
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Pozdravljeni, mene pa zanima kako ste zadovoljni s to pusko? Tudi sam se zanimam za nakup omenjene puške in sicer model profesional! Do sedaj sem imel CZ 7x64 štuc, sedaj pa bi presedlal na plastiko in kaliber 30-06, ali eventuelno 9,3x62! Jagal bi pa z njo vse od srnjadi do jelenjadi! Kaj o tem menite ostali? LP
    Trotovšek

  3. #3

    Privzeto

    Jaz jo imam z lesenim kopitom v kalibru 30-06 že 11let.

    Lahka, kratka, enostavna za uporabo in čiščenje, odlična protikorozijska zaščita, varna, precizna, odlična snemljiva montaža.

    Morebiti v premislek še kaliber .308 winchester (krajša pot pri repetiranju, manjši odsun) ali 8x57IS (mu nič ne manjka), in mogoče kakšna težja cev (semi weight, match) , če bi te nizka teža (3,0 kg gola) znala motiti.

  4. #4
    Član od
    Jan 2008
    Lokacija
    Dobovec
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Hvala za odgovor! Po tehtnem premisleku sem se odločil za model profesional, s plastičnim kopitom, v kalibru 30-06, predvsem zaradi široke palete krogel, ter ker se mi kaliber 9,3x62 zdi malo zastarel, pa še krogle so od 14g naprej, kar se mi zdi malo prehudo, čeprav je veliko takšnih ki zagovarjajo težje krogle! Moje osebno stališče in praksa je takšna, da vedno vso divjad lovim z eno kroglo v zdajšnem primeru je bil to bellot 11,2g! Z njo sem uspešno streljal od mladiča srnjadi, do gamsa,prašiča, muflona ter tudi jelena, tako, da bom sedaj z novim karabinom počel isto, samo da bo krogla 11,7g.
    Trotovšek

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Trojane
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Jaz ga imam R 93 Profesional Camo v kalibru 308. Ga ne zamenjam za noben denar. Naja glede kalibra dobro 30-06 je čisto uredu ga imam tudi jaz vendar mi 308 popolnoma zadostuje verjemi mi. Pa tudi če pogledaš tabela me dnjima ni velike razlike.

    Drugače pa če te zanima se kar oglasi pa ti ga detajlno razkažem mojega R 93. Naj nasvet JAneza za lažjo cev kakor za koga jaz imam klasično in mi ni pretežka nisem pa tako švoh da bi mi prihranek teže kakih 200 gramov kaj prinesel.
    Der Jäger, der nicht säuft,
    Der Hund, der nicht läuft,
    Und das Mädchen, das nicht stille hält -
    Das sind die drei größten Wunder der Welt!

  6. #6

    Privzeto

    Tudi jaz imam R93Profesional Camo z varmint cevjo.Z njo sem zadovoljen, skupna teža puške z optiko, pod 4 kg.Uporabljam pa jo tako za lov kot za streljanje v tarčo. Iščem pa še varjanto, da bi za to cev mabavil še kompenzator. Blaserjevi kompenzatorji so preglomazni. Če kdo ve za kakšno varjanto prosim za pomoč.

  7. #7

    Privzeto

    Citat zverina je objavil: Pokaži objave
    Naj nasvet JAneza za lažjo cev kakor za koga jaz imam klasično in mi ni pretežka nisem pa tako švoh da bi mi prihranek teže kakih 200 gramov kaj prinesel.
    Nisem svetoval, ampak dal le v razmislek TEŽJO cev.

  8. #8

    Privzeto Blaser R93

    Eno vprašanje za tiste ki pravite da je R93 varna - Pogon,čakaš z napeto puško,pač prideš do strela in repetiraš,ali moraš puško napeti vedno znova,ali ostaja napeta?

    odgovor: Puška je napeta. Če ne streljaš več, vzmet odpustiš. Velikokrat sem videl lovce na zalazu z napetim naprožilom (praviloma se napne pred strelom). Opravičilo teh nevarnih lovcev je bilo, da se "štehanje" sliši. Pri blazerju je to neslišno. Vzmet se napne neposredno pred strelom. Naprožilo ni potrebno ker je proženje gladko.
    Drugače pa sem tudi sam mnenja, da je vsaka puška tako dobra kot je dober tisti, ki jo nosi. To so igrače za velike otroke. Če ti je všeč boš naredil vse, da jo imaš. Vsekakor pa raje vidim poceni puško v dobrih rokah kot prestižno v nerodnih.

  9. #9
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Eno vprašanje za tiste ki pravite da je R93 varna - Pogon,čakaš z napeto puško,pač prideš do strela in repetiraš,ali moraš puško napeti vedno znova,ali ostaja napeta?

    odgovor: Puška je napeta. Če ne streljaš več, vzmet odpustiš. Velikokrat sem videl lovce na zalazu z napetim naprožilom (praviloma se napne pred strelom). Opravičilo teh nevarnih lovcev je bilo, da se "štehanje" sliši. Pri blazerju je to neslišno. Vzmet se napne neposredno pred strelom. Naprožilo ni potrebno ker je proženje gladko.
    BRAVO tle ni kaj dodat

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Ej fantje povabim na eno - dajmo si duška - prnesem pušo (levo) pa dejmo mal strelat namest govort - zrihtajte 9.3x62 municijo € - pol pa gasa (te vidl da 9.3 ni baubau)

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •