Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 33

Tema: Blaser R93

  1. #1

    Privzeto Blaser R93

    http://lov.mojforum.si/lov-about486-0-asc-45.html

    Citat zlatorog je objavil:
    Zanima me ali se Blaser R93 res polni od zgoraj in zakaj, pa koliko nabojev gre v nabojnik. LP
    Citat zverina je objavil:
    Da res se polni od zgoraj in v nabojnik grejo 3 patroni v standard kalibru.
    Citat zlatorog je objavil:
    Citat zverina je objavil:
    Da res se polni od zgoraj in v nabojnik grejo 3 patroni v standard kalibru.
    Zakaj se R93 polni od zgoraj in ali obstaja verzija s snemljivim nabojnikom?
    Citat mons je objavil:
    Zlatorog, Blaser karabin ima nabojnik nad petelinom, kar je skrajšalo puško za dolžino nabojnika in onemogočilo njegovo izvlačenje s spodnje strani puške.
    Citat janez valentic je objavil:
    Blaser R93 Tactical ima snemljiv nabojnik.
    http://blaser.de/Precision-Rifles.41.0.html?&L=1
    Citat janez valentic je objavil:
    V nabojnik gre od 2 (WSM, rem. ultra mag.) do 4 nabojev (.222 in .223) potem pa lahko daš še enega neposredno v cev, kar pomeni da je v napolnjeni puški lahko od 3-5 nabojev. Tako je v standarnih kalibrih (npr.30-06) kapaciteta 3+1.
    Citat pumpa je objavil:
    mene pa bolj zanima menjava cevi naprimer kupin standard 308w
    kupim pa dodatno 222 match cev .

    če lahko gdo pomaga z nasveti.
    Citat janez valentic je objavil:
    Za zamenjavo potrebuješ novo glavo zaklepa MINI (cca 250 EUR) ter nov "kopišček" oziroma izdolbljenje starega, ker je match cev debelejša od standardne.
    Citat zlatorog je objavil:
    Zanima me okvirna cena R93 Professional v izvedbi za levičarja. LP
    Citat zverina je objavil:
    standardna je okoli 2200 euronov ali nekaj manj se ponekod da scenkat. Mislim pa da levi sistem kopita in zaklepa ne more biti nekaj jako dražji. Če pobrskaš po Blaserjevi strani najdeš pri Downloadih njihov cenik pa si sestaviš željeno.
    Citat janez valentic je objavil:
    Iz aktualnega Frankonia kataloga:

    Blaser R93 Professional levo kopito 1.897
    Doplačilo za lev sistem 187
    Montaža 338
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  2. #2
    Član od
    Jan 2008
    Lokacija
    Dobovec
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Pozdravljeni, mene pa zanima kako ste zadovoljni s to pusko? Tudi sam se zanimam za nakup omenjene puške in sicer model profesional! Do sedaj sem imel CZ 7x64 štuc, sedaj pa bi presedlal na plastiko in kaliber 30-06, ali eventuelno 9,3x62! Jagal bi pa z njo vse od srnjadi do jelenjadi! Kaj o tem menite ostali? LP
    Trotovšek

  3. #3

    Privzeto

    Jaz jo imam z lesenim kopitom v kalibru 30-06 že 11let.

    Lahka, kratka, enostavna za uporabo in čiščenje, odlična protikorozijska zaščita, varna, precizna, odlična snemljiva montaža.

    Morebiti v premislek še kaliber .308 winchester (krajša pot pri repetiranju, manjši odsun) ali 8x57IS (mu nič ne manjka), in mogoče kakšna težja cev (semi weight, match) , če bi te nizka teža (3,0 kg gola) znala motiti.

  4. #4
    Član od
    Jan 2008
    Lokacija
    Dobovec
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Hvala za odgovor! Po tehtnem premisleku sem se odločil za model profesional, s plastičnim kopitom, v kalibru 30-06, predvsem zaradi široke palete krogel, ter ker se mi kaliber 9,3x62 zdi malo zastarel, pa še krogle so od 14g naprej, kar se mi zdi malo prehudo, čeprav je veliko takšnih ki zagovarjajo težje krogle! Moje osebno stališče in praksa je takšna, da vedno vso divjad lovim z eno kroglo v zdajšnem primeru je bil to bellot 11,2g! Z njo sem uspešno streljal od mladiča srnjadi, do gamsa,prašiča, muflona ter tudi jelena, tako, da bom sedaj z novim karabinom počel isto, samo da bo krogla 11,7g.
    Trotovšek

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Trojane
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Jaz ga imam R 93 Profesional Camo v kalibru 308. Ga ne zamenjam za noben denar. Naja glede kalibra dobro 30-06 je čisto uredu ga imam tudi jaz vendar mi 308 popolnoma zadostuje verjemi mi. Pa tudi če pogledaš tabela me dnjima ni velike razlike.

    Drugače pa če te zanima se kar oglasi pa ti ga detajlno razkažem mojega R 93. Naj nasvet JAneza za lažjo cev kakor za koga jaz imam klasično in mi ni pretežka nisem pa tako švoh da bi mi prihranek teže kakih 200 gramov kaj prinesel.
    Der Jäger, der nicht säuft,
    Der Hund, der nicht läuft,
    Und das Mädchen, das nicht stille hält -
    Das sind die drei größten Wunder der Welt!

  6. #6

    Privzeto

    Tudi jaz imam R93Profesional Camo z varmint cevjo.Z njo sem zadovoljen, skupna teža puške z optiko, pod 4 kg.Uporabljam pa jo tako za lov kot za streljanje v tarčo. Iščem pa še varjanto, da bi za to cev mabavil še kompenzator. Blaserjevi kompenzatorji so preglomazni. Če kdo ve za kakšno varjanto prosim za pomoč.

  7. #7

    Privzeto

    Citat zverina je objavil: Pokaži objave
    Naj nasvet JAneza za lažjo cev kakor za koga jaz imam klasično in mi ni pretežka nisem pa tako švoh da bi mi prihranek teže kakih 200 gramov kaj prinesel.
    Nisem svetoval, ampak dal le v razmislek TEŽJO cev.

  8. #8
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    zanimam se za nakup blaserja r93 katerim model bi mi svetovali,hocem imeti pa leseno kopito.ko gledam na njihovih uradnih straneh pod 5000eur neprides skoz,tukaj mislim z montazo,19mm debelo cevjo in malo lepse kopito.
    a te cene kot so na njihovi uradni strani drzijo tudi za slovensko trzisce.
    v kateri trgovini v sloveniji se naj pozanimam,ker mam slabe izkusnje z trgovci "zgleda da enim evrcki smrdijo"in so me nategoval tud za pol leta.a kdo ve cakalni rok za orozje delano po narocilu.a se splaca namontirati gor blaserjevo montazo ali je katera druga bolsa ce sploh pase gor.
    zanima me tudi ce firma blaser dela klasicne repetirke.puska mi je padla v oci in jo hocem imeti v cal.308win uporabljal bi jo za usakdanji lov,koliko sm dolga cev,kateri model,te puske ne poznam tako da bom usakrsnega odgovora zelo vesel........

  9. #9

    Privzeto

    Bravo Tomaz, odlocil si se za pravo pusko. Sam sem jo kupil pred 2 mesecema. Profesional v kalibru .308W, dolzina cevi 52 cm. Zaenkrat sem zelo zadovoljen in jo ne menjam. Puska je zelo natancna in prirocna zaradi dolzine, moj model je zelo kratek.

  10. #10
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    koliko dolgo si pa cakal na njo ali je bla iz zaloge.kaksna je cena lahko odgovoris tudi na zs.

Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •