Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 16

Tema: Menjalne cevi

  1. #1
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Freeland
    Prispevki
    421

    Privzeto Menjalne cevi

    Citat Hunter87 je objavil:
    Zanima me kje se dobijo, pa približna cena menjalnih cevi 12/12 za sabati bokarico??
    Citat Rafa je objavil:
    Men tut zanima ce ve kiri.lp
    http://lov.mojforum.si/lov-about1258.html
    Ni zmagovalec tisti, ki zmeraj zmaga in nikdar ne pade.
    Zmagovalec je tisti, ki nikdar ne odneha in zmeraj vstane!

    [SIGPIC][/SIGPIC]

  2. #2

    Privzeto

    živjo
    mislim da se bi dalo kaj pri koptexu dobit
    lp
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  3. #3
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Tuhinjska dolina
    Prispevki
    231

    Privzeto

    živjo...ali proda kdo menjalne cevi za CZ Bokarico 12/12....hvala za odgovore
    7×64; 8×57JS; 308WIN; 22TOZ

  4. #4

    Privzeto

    V omari imam že dve puški, ki omogočata menjavo cevi. Dva imbus vijaka odviješ z imbus ključem, vzameš stran, namestiš in priviješ drugo, vseskupaj vzame minuto ali dve. Dokup dodatnih cevi je tudi enostaven, pridobiš dovoljenje za nabavo menjalne cevi in kupiš.
    Sem pa razmišljal kaj bi bilo, če bi se originalnega kalibra naveličal in prodal originalno cev in obdržal kasneje nabavljene. Tukaj se mi pa poraja vprašanje ali je to sploh mogoče, glede na to, da je pozneje kupljena menjalna cev vezana na originalni kos orožja, od katerega pa se najbrž tudi ne da kar prodati cev, glede na to, da je puška pisana v OL kot cel kos orožja, tisti, ki bi kupoval pa samo cev, bi pa imel nabavno za nabavo menjalne cevi. Upam, da sem razumljivo razložil. Ima kdo kakšne izkušnje s tem?

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Za R93 ti lahko povem da se v orožnem listu tretira cev kot kos orožja (ima serijsko številko), kopito in sistem (zaklep, sprožilec...nimajo serijske številke) pa ne.

  6. #6

    Privzeto

    To razumem, samo kako potem prodati cev kot kos orožja, če bo kupec imel nabavno za menjalno cev. In drugi problem je, kako potem menjalno cev, ki bi bila v mojem OL registrirati kot kos orožja, če je registrirana kot menjalna cev za kos orožja, ki naj bi ga prodal.

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    V miru razmisli, je povsem logično. Cev je orožje in zanjo rabiš nabavno dovoljenje. Kopito z zaklepom za R93 pozabi - to lahko kupiš brez nabavnega dovoljenja v Merkurju ali pa na bolšjem sejmu (če ga imajo), ker se ne smatra kot kos orožja ga tudi v orožni list ne moreš vpisati. Če prodajaš orožje dejansko prodajaš cev, OL ne zanima če si zraven dal še kopito in sistem z zaklepom.

  8. #8

    Privzeto

    Potem bi menjalno cev lahko kupil kot kos orožja, prodal originalno cev kot kos orožja ostalo pa premontiral na novo cev. Samo potem bi tisti, ki bi cev kupil, le to tudi moral kupiti kot kos orožja ker če kos orožja prodajam mora kot tak tudi biti kupljen?

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Tako je.

  10. #10

    Privzeto

    Citat miš93 je objavil: Pokaži objave
    Tako je.
    No kaj je pa potem zaklepisce....
    V prosti prodaji...... 😅

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •