Stran 4 od 10 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 93

Tema: Idealke

  1. #31

    Privzeto

    Mugo, si me prehitel, res je, da ko niso smeli uporabljati risanih cevi, so jagali z idealkami in jih razvijali.
    Ne vem od kje podatek, da to uporablja tudi vojska?

    Brakir, pujsi so, samo jagat jih je treba...

  2. #32
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    Mungo poglej si odaje foture wepons pa bos videl od koga so jo litvanci kopiral pa se nadzorno bos videl kako leti kako se odpira in kako reze.Vrjem da to kar zdej prihaja ven je imela vojska ze pred 10leti.in to je ena taka stvar.Zadeva je fenomenalna sam kje jo dobit v sloveniji:icon_:
    Ni vse kar vidiš na Discoveryju ameriška vojska pogruntala. Zadeva je stara precej več kot 10 let. Malo v branje:: :http://www.ddupleks.lv/EN/articles/show/history
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  3. #33
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Sem se bolj podrobno spustil v branje in piše da naj bi teh 6 konic ki se razprejo ko ta idealka "zacveti" rezalo skozi meso kot skalpeli, pa baje da tudi pnevmatski šok je faktor ki žival umiri takoj na nastrelu....
    "Ni ga junaka ki ne lula kadar kaka!"

    Ko v zarji večerni žarijo gore,
    ga krogla zahrbtna zadene v srce,
    iskal je ljubezen, prevaran je bil,
    na jasi rože s krvjo je zalil....


  4. #34
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Še malo pa bo moderno streljati z armbrustom
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  5. #35
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    ja ok kakor kol ze.Drugace pa mungo ce te ze zanima kako bivse ruske drzave razvijajo sploh za lovsko rabo je bluz oni ne razvijajo ampak kopirajo od razvitih drzav.Tole od litve je bluz.Ce te pa ze zanima kako z sibreno cevjo streljajo pujse medvede in podobno vrjem da nestreljajo z idialko ampak navaden trap ali navaden siberni naboj narezejo naboj tam ko je kosarca.Tako da naboj skupaj drzi samo par nitk.Ob izsrlitvi naboj odtrga na pol in odleti z plastiko ven.Baje da na 80m ubije medveda za salo.Nisem tega vrjel samo ko sem streljal za slovensko reprezentanco v trapu mi je to pokazal trener ki je bil rus.Na 50m z trap nabojem razbije betonsko opeko kot da bi granata not priletela.Tolko o njihovi tehnologiji in razvijanju v lovske namene.Tole litviska zadeva je na netu 2leti sem gledal filmcke ze pred 2letoma ko je prislo iz tovarne.Mungo itak bi lahko vedel da kaj pise na netu je dobesedno bluz.Zgodovina se nahaja nekje drugje kot najbrz ze ves tudi to da bi lahko naboje na roke nastel,kateri so bili izkljucno narejeni za lovske namene.Nakoncu prides do spoznanja da usi nasi kalibri izhajajo iz vojaskega arzenala ki se zaradi teh ali oni stvari ni obnesel in so nadeljevali v civilni rabi.Tako je tudi z to indialko zal kruto vendar realno.To da so litvanci razvil je pa navadna laz 100%.normalno pa je da se hvalijo da so naredili ko so pa druge drzave zavrgle projek ker se njim ni splacalo to proizvajat.ne biti naivni.Ce ne vrjames pa pobrskaj na ameriskih straneh pa bos nasel kdaj je bilo to ze v ameriki narejeni,ista zadeva namenjena za policijo za podiranje vrat z eksplozivom ali brez malo vec

  6. #36
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    V redu, amerikanci so bli prvi. V bistvu je vseeno. Vsaj meni.
    Bolj me zanima, če se to dobi pri nas. Bi bilo zanimivo sprobat.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  7. #37
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    kolega je prej omenjeno strelivo kupil na sejmu IWA v Nurenbergu v Nemčiji..... tako mi je ravnokar povedal.
    Bi bilo za povprašat, mogoče bi ga dobavili tudi kaki avstrijski trgovci....
    "Ni ga junaka ki ne lula kadar kaka!"

    Ko v zarji večerni žarijo gore,
    ga krogla zahrbtna zadene v srce,
    iskal je ljubezen, prevaran je bil,
    na jasi rože s krvjo je zalil....


  8. #38
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    http://www.youtube.com/watch?v=N7ELhy4_0hM Veper midva bova pa z tem sla na lov ziher je ziher.Pobegnala nebo niti muha........

  9. #39
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Stvar je res ubijalska. In vse se zgodi zelo hitro. Obleži v ognju, a še preden pade, je divjad že v paci - ker šplitarji prestrelijo tudi vamp...

  10. #40

    Privzeto

    Ne vem o kakšnih šplitarjih govoriš, izstrelek ostane kompakten.

Stran 4 od 10 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •