Stran 9 od 10 PrvaPrva ... 5678910 ZadnjiZadnji
Rezultati 81 do 90 od 93

Tema: Idealke

  1. #81
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Baje da je s pol čokom bolj precizna kot s polnim .

  2. #82

    Privzeto

    Če kdo ve ali je komu puško razneslo zaradi idealke naj objavi.
    Skozi mojo polno čokirano cev (češka Tatra) je šlo že kar nekaj škatel različnih izstrelkov.
    Tudi Blaser BBF95 ima polni čok. Kaliber 20/76. V oljni kantici na 30m je bilo 27 šiber 3,5mm. Z cal 16 pa 6. Pa tudi vse idealke z njo streljam.
    Mene bolj skrbijo tisti, ki v kratkem ležišču streljajo predolge tulce. Lastnik 67,5 ležišča sploh ni vedel za to. Le jamral je, da puška brca.
    Detel je bliže. Ampak vsako puško je treba probat. Nekatere nosijo hudo navzkriž. Krogla in gladka cev tudi pol metra.
    Last edited by alojz1; 26. January 2017 at 12:54.

  3. #83
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ne da samo brca, tudi počeno kopito in modro ramo sem že videl zaradi predolgega tulca.

  4. #84
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    No nekaj časa bo brcalo pa tolklo potem pa nekaj odprlo, ali cevi ali glavo. Nekateri ja so res peki, niso za kelo ne za lopato še kladivo je španska vas...
    lp MAj

  5. #85

    Privzeto

    Navadna idealka - brenneke gre čez vse čoke. Tako garantira proizvajalec in je preskušeno v praksi.

    Tako kot je težava z dolžino tulca, je lahko težava z medeninasto oplaščeno idealko (super sabot) - na škatli na veliko mpiše: samo za nečokirane cevi. Te dejansko odprejo cev.


    Je pa bil članek iz Križevcev o šrotih ... in omenjene so bile tudi idealke. Odsvetujejo uporabo idealk v 3/4 in polnem čoku, močno omejuje 1/2 čok, brez težav 1/4 ali brez.

  6. #86

    Privzeto

    Poleg LOSa sem danes v bokarici preizkusil še idealke. Prvič sem streljal Fiocchi (16-67,5; 27g). puška je res stara in ima nekaj večje tolerance. Me je pa vseeno presenetilo, kaj se mi je zgodilo.
    Cev sicer nese na 35m 10 cm na 2h, kar je pač kakor je. Sem pa pri odpiranju puške ugotovil, da izvlekač ni izvlekel tulca, pač pa je rob upognil. S šibrenim strelivom zaenkrat nisem opazil tega. pregledal sem puško in naboj, vendar je brez znakov povečanega pritiska. tudi tulec se sicer nato z lahkoto izvleče (ni "zakajlan"). Edino umetnost ga je nato preriniti mimo roba izvlekača.

    Se je komu že to dogajalo? Je kriva povečana zračnost stare puške, ki se pač odraža pri idealki, pri šibrah pa ne? So morda baze tulcev, predvsem rob mehkejši pri Fiocchi-ju? drugih firm nisem poskusil, saj jih nisem imel s sabo. Sem pa 2x ustrelil s temi in obakrat se je zgodilo isto.
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice IMG_20180924_134131.jpg‎   IMG_20180924_134122.jpg‎  
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  7. #87

    Privzeto

    Meni se je to dogajalo pri baikalki pri določenih serijah češkega streliva. Prej bi rekel da je problem v strelivu kot v puški, če ti to dela le s tem strelivom.

  8. #88
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Zračnost se najprej pokaže v zaklepu in ne v ležišču naboja, razen če ni že v osnovi narejeno z večjimi tolerancami. Če ima puška zračnost v zaklepu, je mogoče zaradi tega bolj napihnilo dno tulca.
    Idealka je težja od šiber in je zato pri isti količini smodnika pritisk večji. To se odraža tako po močnejšem odsunu, kot tudi poku. Po nekaj izstreljenih idealkah lahko pričakuješ modrice na rami.
    Sicer pa poskusi še s kakšno drugo in če bo isto, s to puško idealk pač ne streljaj.

  9. #89

    Privzeto

    Imam eno vprašanje na katerega ne vem odgovora. Zanima me odsun pri kombinirkah in sicer odsun ko oddaš kroglo in pa odsun pri iozstrelitvi šibrenega naboja. Kateri odsun je močnejši?

  10. #90

    Privzeto

    Odvisno od polnitve in teže izstrelka.

Stran 9 od 10 PrvaPrva ... 5678910 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •