Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 50

Tema: Sauer 202

  1. #1

    Privzeto Sauer 202

    http://lov.mojforum.si/lov-about933-30.html


    Citat gams HR je objavil:
    Jaz imam sauera 202 europa lux. v cal. 6,5x68, in zanj sem dal na Hrvaškem skoraj 3000€ z optiko zeiss 2-10x50 z piko. in to je bla ugodna cena.
    Puška mi se pa ne dopade zaradi kočnice, kjer sem se naučil na standardne kočnice na vratu kopita. Drugače je pa puška špica za tistiga ko samo z njo jaga
    Citat Gebirgsjaeger je objavil:
    Jaz sem z mojim Sauerjem 202 zelo zadovoljen. Nastreljenega imam na 180m, uporabljam pa KS 9,7g v cal 308 win.
    Puška je špica.
    Vendar je ne nosim na pogone, ker imam za to drugo.
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  2. #2
    Član od
    Jul 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    128

    Privzeto

    Sem pred nakupom puške, najprej sem se za Mannlicher Pro Hunter ogreval, sedaj ko sem vse puške dodobra "pretipal", pa se odločam, da bi dal 350€ več in kupil Sauer S202 Classic.
    Opišite malo izkušnje s to puško...meni je zdelo dobro sedla v roko in se mi priljubila...zaklep teče fenomenalno, še boljše kot Steyrjev SBS 96.

  3. #3
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Sauer 202

    Lp!

    Kaj naj napišem? Imel letos čast "jagati" z njo na Hrvaškem srnjaka. Mi jo je gams HR posodil. Puška kot vlita zame, res super puška, priročna, všečna... skratka brž ponjo!!!

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  4. #4

    Privzeto

    Živjo
    Tud jst mam to puškico,odlična za pogone in za use,tudi za pirš.ker je dokaj lahka,če boš uzemi stahl izvedbo,ima ohišje iz jekla,obstaja tudi izvedba z aluminijastim ohišjem ki se obtolče in izgleda grdo,popraviti pa se ne da,ker se ne da pobarvati,jeklo pa lepo znova zbruniraš,drugače pa odlična izdelava,sam imam elegane izvedbo,je pa skoraj enaka kot classic,le da je lepši les,drugače pa zelo precizna puška,zaklep laufa kot švicarska ura,tako da ti jo zelo toplo priporočam,čeprav boš dal 350 eur več ampak jih je res vredna,ker je skoraj vsa nerejena iz železa in ni kot nekatere druge ki imajo aluminij. Pa še varovalka je izvrstna ker se jo hitro navadiš in je povsem neslišna in zelo uporabna npr. pri čakanju kjer je potrebna stroga tišina ko pujsi pomolijo rilce na krmišče
    lp
    Last edited by denis jež; 3. September 2008 at 21:02.

  5. #5

    Privzeto

    Imam izkušnje z obema omenjenima puškama. Obe sem kupil novi.

    Z obema sem zelo zadovoljen, vendar je Sauer le nekaj korakov pred Pro Hunterjem.

  6. #6
    Član od
    Jul 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    128

    Privzeto

    Kako to misliš "nekaj korakov"? V smislu malo pred Pro Hunterjem ali veliko? Meni se zdi kar precej pred njim, obe puški sem temeljito "prešlatal" in Sauer se mi je precej bolj priljubil...

  7. #7
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    To je pa že kompliciranje...Če ti je všeč, kupi jo. Povem ti pa da boš s 3X cenejšo puško ravno tako jagal. Jaz ne ocenjujem lovca po puški, ampak po duši .

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    ja res, pol pridemo pa do spoznanja da z krampastim čehom prav tako jagaš.Ni res!
    Tudi sam sem bil zaljubljen v s202, zame še vedno najlepša repetirka.Verjetno tudi edina repetirka, ki si ji jo bom še nabavil, ko bom pri sakotu izrabil cev
    Lansko leto sem vodil družinskega gosta iz Italije, ki je imel s202 elegance, v kalibru 25-06, vendar pa me je močno motila teža puške(3.5kg), drugače pa puška, da solzica priteče

    DenisJež, kako pa kaj preciznost v primerjavi s tikko?

  9. #9
    Član od
    Jul 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    128

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    To je pa že kompliciranje...Če ti je všeč, kupi jo. Povem ti pa da boš s 3X cenejšo puško ravno tako jagal. Jaz ne ocenjujem lovca po puški, ampak po duši .
    Ja seveda mi je všeč, vse kar razmišljam so finance, samo verjetno si jo bom omislil.
    S trikrat cenejšo puško lih tako, ampak je pa nekaj. Ravno tako se pelješ v jugotu (Zastava naprimer), kot v Audiju (recimo Sauer). Oba te pripeljeta na cilj. S katerim avtom je pa vožnja lepša?
    Recimo zaklep pri Zastavi, laufa kot stara gara in ima lufta za po****it. Pri Sauerju na drugi strani, laufa kot najboljša švicarska ura, še Mannlicher se skrije, to pa vem ker sem vse to probal.
    Da ne govorimo o sistemu varovalke, ki je po mojem en najboljših patentov kar jih je glede tega. Popolnoma neslišen in uglajen. Primerjat tako puško s kako Zastavo niti ne moreš. Kot sem rekel - Jugo - Mercedez. Ni recimo S klasa, če že s tem primerjam, samo puška je puška v pravem pomenu, ne pa krepelo.
    Zastava 300 let ne naredi take puške.

  10. #10

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    ja res, pol pridemo pa do spoznanja da z krampastim čehom prav tako jagaš.Ni res!
    Tudi sam sem bil zaljubljen v s202, zame še vedno najlepša repetirka.Verjetno tudi edina repetirka, ki si ji jo bom še nabavil, ko bom pri sakotu izrabil cev
    Lansko leto sem vodil družinskega gosta iz Italije, ki je imel s202 elegance, v kalibru 25-06, vendar pa me je močno motila teža puške(3.5kg), drugače pa puška, da solzica priteče

    DenisJež, kako pa kaj preciznost v primerjavi s tikko?
    Glede peciznosti se nimam kaj pritoževeti pri sauerju,samo s sauerjem streljam samo lovske naboje ki so nekoliko manj precizni kot naboji ki nimajo lovske krogle,pa tudi daljnogled imam na tiki s 24X povečavo pri sauerju pa le 10X
    tako da ne morem ravno primerjati,če pa bi dal na sauerja enak daljnogled in športne krogle ne bi bil čisto nič odzadaj za tikko,ker že z lovsko kroglo,fail safe npr. naredi grupo 1cm-1,5cm,kar je za to kroglo odlično,pa tudi obe ne požirata enakih krogel,tikka npr. odlično požira evolution in kegelspitz,sauer pa odlično požira fail safe in sierra,tako d težko primerjaš natančnost,če bi vzel sauer varmint sem pa skoraj prepričan da bi tikka še malo zaostajala.
    lp

Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •