Stran 4 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 50

Tema: Sauer 202

  1. #31
    Član od
    Jul 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    128

    Privzeto

    Zadeva je doma. Za optiko zaenkrat še ni €€€, v planu je pa Z6i 1.7-10x, samo bo še malo počakalo

  2. #32
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Talking Sauer 202

    Lp!

    Rok! Povezava 1732

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  3. #33

    Privzeto

    čestitam!!!!!

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  4. #34

    Privzeto sauer 202

    začel sem kupovati puško in zanimam se za nakup puške Sauer 202 highland pa po možnosti caliber 270. kaj pravite ali je to dobra odločitev? in če bi jo kje lahko v živo videl? hvala!
    l.p

  5. #35
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Sam sicer te puške nimam, sem pa z njo potrelil kar nekaj nabojev v istem kalibru kot ga sam želiš. Puška je vrhunska, o tem ni dvoma, če se ti dopade, sploh nimaš več kaj razmišljat. Veseli me, da se nekdo, ki se odloči kupit vrhunsko in dražjo puško ne odloči za Blaser r8(kot večina), pač pa za Sauerja. Enako bi se odločil tudi sam, če bi izbiral med tema dvema.
    Razmisli glede kalibra, 270win z 51cm cevjo ni ravno posrečena kombinacija. Vsi proizvajalci streliva uporabljajo v tem kalibru počasi goreče smodnike, kateri pa potrebujejo daljšo cev(vsaj 60cm) za popoln izkoristek. Imel boš cca 40m/s manjšo hitrost kot v običajno dolgi cevi, vprašljiva pa je tudi natančnost(če imaš možnost sam polnit strelivo, tega problema ni, uporabit je treba hitrejše goreči smodnik) . Z 51cm cevjo je po mojem mnenju primernejši 308win.

  6. #36

    Privzeto

    za kaliber mi je že tudi eden prijatelj rekel,všeč so mi puške z kratko cevjo sploh pa Sauer 202 highland model ki je še lahek saj tehta 2.7kg. V živo še pa nisem videl puške in jo želim kmalu

  7. #37

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Z 51cm cevjo je po mojem mnenju primernejši 308win.
    Zanimivo. Fantje že kaj preberete. Ali probate .
    Jaz imam 22" cev in ima 308 že okrog 35m/s večjo hitrost kot v 20". In to naboj, ki je najbolj primeren za krajše cevi. Za 270 nisem meril. Jo ima kolega. Ampak je 60cm.
    Sem pa opazil, da divjad hitreje pade, če je premer krogle večji. Pa lahko energijo krogle mirno spregledamo.
    270 se zelo dobro obnese v daljši cevi. Takrat lahko streljamo tudi na večje razdalje.
    Pri 51cm pa imam enako mnenje kot rws.

  8. #38
    Član od
    Nov 2013
    Lokacija
    LD Ljubinj
    Prispevki
    5

    Privzeto

    Živjo,

    Za kakšne vrste lova pa boš uporabljal puško? Kaliber 270 je res odličen kaliber, oče ga ima na prelamači in je z njim zelo zadovoljen, sploh pri nekoliko daljših strelih. Ima 60cm dolgo cev, tako da nevem kako se pri kratki 51cm obnese. Sam pa imam Sauer 202 Hardwood v kalibru 8x57. Je po namenu nekoliko drugačna puška saj ima plastično kopito in kratko cev, vendar je vse ostalo isto. Z Sauerjem neboš nič falil, zaklep teče kot ura, varovalka je, ko se jo navadiš zeloo priročna in že sama puška je elegantnana pogled.

  9. #39

    Privzeto

    imel bi jo za vse saj bi to bila moja prva puška, za kaliber sem pa videl da bom mogel kaj druga vzeti cev pa želim imeti 51

  10. #40
    Član od
    Nov 2013
    Lokacija
    LD Ljubinj
    Prispevki
    5

    Privzeto

    Vzemi 308, ali 8x57. Na moji imam cev 47 cm:)

Stran 4 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •