Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 49

Tema: 308 win. in 30-06

  1. #1

    Privzeto 308 win. in 30-06

    http://lov.mojforum.si/lov-about732-45.html

    Citat orlova6 je objavil:
    Ja malo sem zabredel.

    Sicer pa sem streljal z obema kalibroma tako z .308win kot z 30.06 in povem, da ni bojazni, res da .308 bolj mehkejše pokne, pa ni za to nič takega, oba kalibra bi imel, odsun pa ja mora biti, saj smo dedci a ne.

    Sem pa pristaš malo bolj težje kugle tam 10,7 ali 11,2g je po mojem boljš.
    guma zadaj, kot pravi veper pa je dobrodošla zadeva.
    Citat pumpa je objavil:
    veš ka vam povem malo svinca v kopito da bo mela puška pet kil pol pa sploh nebo ruknla.(sam gdo bo jo po gmajni nosu???) :twisted:
    Citat ricmnc je objavil:
    guma je oslicen pripomocek in ga predlagam vsem!
    ocividna razlika je med pusko brez in z gumo!
    Citat janez valentic je objavil:
    Vsak ima svoj maksimum odsuna , ki ga prenese. Osebno poznam le enega, ki mu je za odsun malo mar in ga tudi idealka izstrelena iz puške težke 3,2 kg ne prizadene (nekaj 10x) - mu ne izbriše strelskih temeljev.
    Vsak ima svojo omejitev in poznavanje lastnih omejitev je temelj za izboljšanje.
    300 WM iz puške težke 4,5 kg ni nič huje kot 30-06 iz puške težke 4,0kg.
    Citat gardelin je objavil:
    Ko streljaš trap z lovsko šibrenico prideš domov s črno ramo in še tri dni hodiš postrani. Kaj pa pravite na to?
    Citat janko je objavil:
    Pravim da nakladaš kot otrok.
    Citat Gebirgsjaeger je objavil:
    Tudi jaz sem opazil, da me bolj strese 12/70 kot pa 30-06.

    Glede na mojo težo, me ne rukne cal. 30-06. je pa res, da sem gledal kolega ki je streljal z mojo 30-06 ga je premetovalo malo gor malo dol, vendar je sigurno 45 kg lažji od mene.
    On 75kg, jaz 119 kg.
    Citat dolgin je objavil:
    E,prej sem že napisal,vaja dela mojstra,če mojster dela vajo! Tu me ne bo nihče prepričal,da si enako dober kot če streljaš manj - pa mislim tukej na vse - tudi na plave rame.......
    Citat teohafy je objavil:
    Mene pa bolj moti pok(če streljam večkrat zapored, na treningih ali tekmovanjih) in ne toliko odsun. Sicer me moja crvena zastava 7x64 brcne kot konj, ker sem dal stanjšati kopito in je precej lažja od serijske, vendar me odsun sploh ne moti, tudi če me že boli rama, še vedno zadanem tam ko je treba. Druga pesem pa je, če slučajno nimam zamaškov ali glušnikov, potem se pa po nekaj strelih res že "bojim" strela.
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto .308win

    sej ne da bi zagovarjau 308,ampak je to zame dost bolsi kaiber kot 30-o6..sam imam ceski karabin 308 pa je to tak fini šus da je kej!!kolega ma pa 30 -06,je pa top proti moji flinti! pravim pa tko ,vsak bo hvalil "svoj" kaliber..
    js ga ne dam iz rok!!!

    .308
    lp

  3. #3
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Šus, udarec ki nam ga da puška je odvisen še od česa drugega kot od kalibra.

    Tudi 300Win mag je lahko relativno mehka in nežna, 308 pa pasja.

    Naj o tem kaj več povedo strelski mojstri, da se ne bodo vsi na kalibre znašali.

    Mislim pa na preciznost ležišča ipd.

  4. #4

    Privzeto

    Vidiš jaz pa imam 30-06 in sploh ne udari močno. Na splošno se mi zdi, da nisem ravno občutljiv na udarce. Meni se zdi, da tudi 223. udari enako kot vsi drugi, pa mi pravijo da sem zmešan Res mislim, da je za mene karabin, karabin pa sem tudi z močnejšimi od 30-06 streljal pa se mi vedno zdi skoraj enako. pač odvisno tudi od tega kako imam puško nastavljeno v rame.

    Je pa seveda še nekaj čist fizičnih dejavnikov, ki vplivajo na odsun. To so lahko materiali iz katerih je izdelana puška, teža samega orožja, ali ima na zadnjem delu kopita gumo, kako debela je ta guma,...

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  5. #5

    Privzeto 308 win.30.6

    Jaz pa pravim da nič ne rukne bolj od šrotarce,mam 7 reg magnum,kakor da bi flobertom streljal,al 223 nima šans proti dvocevki,nobena!

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    jah tud odvisn,ce mas ti na srotarci gumiran kopit,al mas plastiko gor...guma velik odnese,je pa res da je tud pr srotarc lahk sus od susa drugacn,odvisn od municije,patrona..kot so zgoraj napisal strokovnjaki..so pa se drugi dejavniki..ki jih mi navadn lovci ne poznamo tok ko kak puskar itd.

    hvala za popravek..

  7. #7

    Privzeto

    Z šibrenicami merimo drugače, največkrat "vržemo strel" in ne merimo preko muhe ali optike, zato je občutek poka, odsuna drugačen kot pri strelu z kroglo.

  8. #8

    Privzeto

    Dosti se pozna tudi kakšna masa je za kopitom.
    Naj samo ponazorim, ali je za kopitom fant od 70 kg ali pa dec od 105 kg, se tudi dosti pozna.

  9. #9

    Privzeto

    Ja, prasci so ponavadi dokaj trdoživi.
    (Žena ima do 100 kg moža , nad pa prasca.)

  10. #10

    Privzeto

    Torej Janez, sem jaz po tvojem prasec.

Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •