Rezultati 1 do 7 od 7

Tema: Termovizija

  1. #1

    Privzeto Termovizija

    Ali kdo uporablja termovizijski nastavek. Zanima me predvsem kaksna je razlika med pogledom skozi optiko in snemalno enoto.
    Namrec posnetki na spletu so oh in sploh definitivno pa je pogled skozi strelni daljnogled drugacen (povecava).
    Kdo izkusnje in kaj se predlaga

  2. #2

    Privzeto

    Za zdaj še nimam nič v lasti, sem pa malce preskušal pri kolegih.

    Še najbolj se mi dopade opcija termovizijskega monokularja za opazovanje divjadi (novejši hikvision ...). Z njim opazuješ in iščeš divjad. Za odstrel pa še vedno klasičen ir, ker s njim še vedno bolje vidiš in ločiš svinjo od merjasca, kar s termovizijo ni nujno - razen če se skeširaš zadosti visoko.

  3. #3

    Privzeto

    Jaz razmišljam, da bi vzel ATN Mars LT 320 4-8x.

  4. #4

    Privzeto

    Nabavil in preskusil Pard 007s 940

    Ostrenje slike ima dva koraka. Eno je ostrina slike na zaslonu, drugo je celotna slika. Ker imam streljni daljnogled z nastavitvijo paralakse, se popolno ostrino dobi ravno na paralaksi. Je pogled na sliko dejansko skoraj identičen kot če gledaš naravno prek optike in svetiš.

    Edini moteči dejavnik je močna modra lučka, ki kaže vklop. Ta pa se reši z eno majhno kapljico laka za nohte

    Zaenkrat zelo zadovoljen.

  5. #5

    Privzeto

    Čeprav Pard ni termovizija, sem opisal zaradi slike.

    Na termovzijskih je pogosto težava, ker so živali dejansko silhuete. Tudi svetlost slike je največkrat močnejša in ponoči kar zaslepi.

    V tej luči sem tudi gledal bolj v smer IR.

  6. #6

    Privzeto

    Sam sem nabavil Liemke luchs-1. Res je problem je v prepoznavanju spola, sam teh problemov nimam ker vedno vedno streljam izkljucno in samo ozimce.
    Spol se bi dalo prepoznat do okoli 50m vec pa ze tako tako seveda ob idealnih pogojih.
    Novejsi pardi oz podobne zadeve imajo problem da imajo ze v startu 3x zoom in potem se na optiki na koncu je povecava prevelika.
    Termovizija mi je zakon saj nic ne ostane skrito se miska se vidi ;-)

  7. #7
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Še malo pa bomo streljali divjad s kavča

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •