Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 20

Tema: strel na divjad do 200m

  1. #1

    Privzeto strel na divjad do 200m

    pozdravljeni zavedam se da ze obstaja objava *Dolgi streli s kroglo in lovska etika*
    v tisti objavi se je marsikaj povedalo a nekako se zmeraj hocem predstaviti mojo zadevo
    V naslednjem letu sem se odlocil postaviti prezo, lokacija je odlicna z boka bi gledal na zelo dolge njive kjer se zadrzuje jelenjad in pojavili so se pa tudi prasici ki so njivo "zruvali" jelenjad se pa zadrzuje bolj na levi stani (modri kriz). moje preza bi stala na moji parceli a ta je na drugi strani (rdeci krog) streli bi bili bili nekje 200-230m.z mentorjem sva tudi debatirala da bi preza stala na sredini zdravn njiv (oranzna pika)tako bi bil blizje, a ta parcela ni moja in lasnika bi treba prepricati da mi da dovoljenje in tu bi lahko bil kak problem .vem da so na forumu zelo iskuseni jagri in strelci na dalse razdalje kako mi svetujete.Click image for larger version. 

Name:	2021-06-27 (6)_LI.jpg 
Views:	126 
Size:	198.7 KB 
ID:	17168

  2. #2

    Privzeto

    Ah teh 230m pa ni nic. Notranjost preze naredi tako, da omogoča dober naslon, ali pa naredi kot mizo da lahko postavis gor recimo zakelček in to je to...... Seveda ce imas vsaj kokrtoliko pusko nebo problema.

  3. #3

    Privzeto

    mah to je tako nismo tu takih strelov navajeni ponavadi se vse strelja bliz jah puska pa je kar je zastava 7x64 zdej bom edini se optiko menjal najbr stainera morm se par stavri zrihtat prej drugac pa ja bomo nekako

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Bolj kot dolžina strela bo ocenjevanje jelenjadi v mraku na tej razdalji.

  5. #5

    Privzeto

    Citat miš93 je objavil: Pokaži objave
    Bolj kot dolžina strela bo ocenjevanje jelenjadi v mraku na tej razdalji.
    ja to morm se pogruntat mam en kr dober dalnogled sm na srnjaka sl znjim pa je kr vredi za dolzino zdej na mraku se ni proban .drugac pa ja upam nekako in mentor pravi da jelenjad tudi prsla kuliko tuliko bliz

  6. #6
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Podnevi strel na takšno razdaljo ni problematičen. Tudi kaliber imaš odličen. Problem bo ocenjevanje jelenjadi in srnjadi v mraku, ali pa prašičev ponoči. Bližje bi bilo vse lažje.
    Jaz bi prežo postavil tja, kjer ti je svetoval mentor. A je res tak problem nekoga vprašat za dovoljenje?

  7. #7

    Privzeto

    Jaz bi prežo postavil tja, kjer ti je svetoval mentor. A je res tak problem nekoga vprašat za dovoljenje?[/QUOTE]
    Recimo da ni hotel dati dovoljenja ze prej drugemu in da ni najbolj jagrom naklonjena oseba.bom seveda probal samo mi pravijo da neracunam najbolj nato

  8. #8

    Privzeto

    Preza mora biti dovolj velika, da imas prostor za strelsko mizo (naslon spredaj, zadaj, komolci, spektiv itd)
    Tudi ocenjevanje ne bo problem, ce bos investiral v visji cenovni razred optike (spektiv, dvogled in strelski daljnogled).
    Kot tretje pa, trening trening in trening. Ocenjevanje divjadi na take razdalje v vseh urah dneva, streljanje na 300m itd. Moras biti "ziher" v sebe, da si prav ocenil in da bos dobro zadel.

  9. #9

    Privzeto

    Citat G.G je objavil: Pokaži objave
    Preza mora biti dovolj velika, da imas prostor za strelsko mizo (naslon spredaj, zadaj, komolci, spektiv itd)
    Tudi ocenjevanje ne bo problem, ce bos investiral v visji cenovni razred optike (spektiv, dvogled in strelski daljnogled).
    Kot tretje pa, trening trening in trening. Ocenjevanje divjadi na take razdalje v vseh urah dneva, streljanje na 300m itd. Moras biti "ziher" v sebe, da si prav ocenil in da bos dobro zadel.
    da za prezo planiram da bi morda dal notr tudi kobilico nekje sm vidl pa jo majo neki napravno tako da ma na navoju ko je dviguje narjeno ozanke za 100, 150, 200, 250m tako da razmislam nekj v ti smeri
    na puski kot sm reku bo steiner 4 to je nekako v cenovnem razdredu za zdej
    za kak spektiv ali dvogled v kakem visjem ranku bo pa treba se malo pocakat

  10. #10

    Privzeto

    Glede na to da si pripravnik. Morda bi se raje najprej posvetil strelom do 100 m. Ko boš to obvladal in če se ti bo zdelo enostavno, pa probaš dlje. Realnost je takšna, da marsikomu že streli na 100 m povzročajo manjše ali večje težave. Oziroma na tarčo gre, ker je v dobri svetlobi in pri miru. Streljanje na 200 - 300 m pa ni kar tako. Divjad se premika, možnost napak je z vsakim metrom večje razdalje večja. Potem je tu še mrak, kar je nekdo že pripomnil. Pri dobri svetlobi še gre, ampak jelenjad bo izstopila pozno. Sam imam v mraku najraje kar se da kratko razdaljo vsekakor pa ne več kot 100 m. Kaliber 7×64 je sicer dober za daljše strele. Bo naredil kar se pričakuje od njega - v kolikor bo tudi strelec?
    Načeloma je tako, da v kolikor ni težav pri odstrelu srnjadi na 100 m tudi pri odstrelu jelenjadi na 200 - 300 m ne bi smela biti prevelika težava. Malce je odvisno tudi od fibra. Eden ga ima malo več, eden malo manj. Eni ga imajo celo lovsko kariero, eni nikoli itd...

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •