Rezultati 1 do 7 od 7

Tema: lov v nemčiji

  1. #1

    Privzeto lov v nemčiji

    prekratkim me je zaneslo gledati videoposnetke pogonov v nemčiji "drückjagd" pa opazam velike razlike tu in tam ,najbolj mi je zanimiva oprema njihovih goničev (prilagam slike).oblečeni pomoje zelo gozdarsko torj odsevne oranznordece jakne-hlace, psi največkat tudi v jopicih z nekaj kevlara in zvončki na ovratnicah,puske seveda vse primerna za pogone kratke cevi in ali "low power scope" ali pa podomace na nišane. najbolj me tu preseneca oz zanimajo njihovi nozi ki so kar veliki po obliki kot sulice nekateri imajo se starinske "jelenarje".pri nas se takih vec ne opazi dosti medtem pa pri nih opazam da jih ima vsak bolj opremljen jager oz gonic.po nekaj minutah sem nasel noz https://www.frankonia.de/p/parforce/...tegoryId=62192
    to je malo tema za pogovor tako da sem vesel vasih komentarjev.Click image for larger version. 

Name:	Reportage-Unterwegs-bei-einer-Drueckjagd-in-Hoevelhof-mit-Video-Wenn-Jaeger-auf-Reh-Kuh-und-Jogg.jpg 
Views:	100 
Size:	154.0 KB 
ID:	17162Click image for larger version. 

Name:	drueckjagd-drahthaar-46068475.jpg 
Views:	102 
Size:	151.2 KB 
ID:	17163Click image for larger version. 

Name:	hundefuehrer-keiler-45572870.jpg 
Views:	101 
Size:	238.0 KB 
ID:	17164Click image for larger version. 

Name:	Jagdhund-01.jpg 
Views:	98 
Size:	174.7 KB 
ID:	17165
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice Click image for larger version. 

Name:	Sicherheit bei Jagd_Mross_DJV.jpg‎ 
Views:	94 
Size:	195.9 KB 
ID:	17166  

  2. #2

  3. #3

    Privzeto

    V nemciji imam kolega. Tukaj mores zastopit njihov sistem. Tam ni danes sem jaz v pogonu jutri si ti.... Ampak so lovci ki se samo z pogoni ukvarjajo imajo ponavadi 5+ psov, kratko pusko, in nož na palici.
    V vecini primerov ko psi drzijo divjega prasiča se ga lotijo kar z nožem in teh primerov je ogromno.
    Zasluzi na sezono okoli 15.000eur od tega gre kljub telovnikom cca 3-4 jurcke za zdravljenje psov (napadi prašicev) ter celoletna hrana, cepljenja,nova oprema..... Tako da je to bolj hobi.
    LD placa gonjacem vsak lov posebaj, meso prodajo sami za ceno od 7-30eur za kg ponavadi gostincem.....
    Na kratko povedano so S.P. ki nudijo svoje storitve lokalnim lovskim druzinam
    Last edited by Andrej Z.; 2. June 2021 at 17:38.

  4. #4

    Privzeto

    Zadnji stavek je bistvo.
    V Nemčiji so lovišča gospodarske površine, katere se tržijo. Lov je biznis. Razlike v vložku in izplenu so med lovišči enormne, enako kot so enormne razlike med lastniki lovišč.

    Koliko pa imajo od jage, pa lahko vidimo po lovskem turizmu - večji delež ga izvajajo predvsem nemški lovci, ker v svojih becirkih nimajo par tisoč hektarjev, kjer bi vsaj približno enako delali z divjadjo, da o sonaravnosti niti ne govorimo.

  5. #5

    Privzeto

    vse lepo in prav kar se tiče njihovega gospodarjenja.malo mi je to cudno da gonici dobesedno skacejo na prašice da ga bo z nozem dokončal oz bi se mi bolj logicno zdelo s pistolo ki je dovolj kompaktna da se prašiču približaš in ognes psom, hitrjše in mislim bolj "čisto"

  6. #6

    Privzeto

    Ni tako enostavno, ko imas zraven 5psov ki se zaganjajo. Zato ponavadni ozimca prime za uho in ga knika, za lanscake pa imajo ta noz na kolu..... Seveda ce se lahko bezi pa pusko.

  7. #7

    Privzeto

    Način usmrtitve manjših prašičev z zakolom se tudi pri nas čedalje bolj pojavlja ... Nemci so tega vajeni iz stare šole, saj je bil jelenar klasično orožje vodnika krvosledca. V iskanju adrenalina in močnejših dražljajev pa se tudi v lovstvu pojavljajo določeni odkloni - po eni strani zakol prašiča, po drugi pa odstrel na 500+ metrov.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •