Stran 6 od 73 PrvaPrva ... 23456789101656 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 725

Tema: 308 win.

  1. #51
    Član od
    Jul 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    128

    Privzeto

    No sej jaz ti povem, da je ta trgovec, o katerem se pogovarjava, zelo zelo drag, v primerjavi z drugimi. Je pa kar velika izbira, tako da si lahko ogledaš zadevo...

  2. #52

    Privzeto

    Zanima me kaj menite o tem strelivu: Naboj AMA .308 Win FMJ Surplus


    Nabavil bi si ga bolj zaradi vadbe proženja sprožilca in pač za malo pokat:)
    Last edited by ZR7; 28. November 2008 at 14:47.
    Ni panike za mehanike, ni sile za debile.

  3. #53

    Privzeto

    Aja pa cena za naboj je 0,37€. Gre pa za trgovino v .xxxxxxxxxxx
    Last edited by ZR7; 5. December 2008 at 19:30.
    Ni panike za mehanike, ni sile za debile.

  4. #54

    Privzeto

    Če bi kaliber 308.win primerjali z vsemi ostalimi kalibri, kateremu bi bil najbolj podoben po moči in ostalih karakteristikah?

  5. #55
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat hose je objavil: Pokaži objave
    Če bi kaliber 308.win primerjali z vsemi ostalimi kalibri, kateremu bi bil najbolj podoben po moči in ostalih karakteristikah?
    "Podoben" "skoraj vsem" kroglam med 7-8 mm.. Je malo počasnejša verzija (hitrost izstrelka-seveda ne vse krogle,gledano povprečno) standard 7x64,65R in pa zmanjsan (po moči) glede na svojega večjega "brata" 30-06.
    Ti bo pa še kdo drug povedal bolj strokovno

    No,če se pa odločaš med kalibrom 7x64 in 8x57,vzemi zlato sredino--308,30-06...

    lp
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  6. #56

    Privzeto

    Hvala andej win za odgovor.
    To sprašujem ker določeni pravijo, da 308 ni dosti močan za prašiča, da je 7*64 dosti boljši.
    Jaz pa imam short tac(dualis) v 308 in nebi rad kupoval še eno risanko.
    A kdo misli da je 308 sporen za pogone na črno divljad?

  7. #57

    Privzeto

    vzemi 308 win je odliče kaliber, tudi pujs ali jelen bo padel, verjemi

  8. #58

    Privzeto

    A kdo misli da je 308 sporen za pogone na črno divljad?
    Odgovori s citatom
    Hose! Kdor ti je to rekel nima pojma o lovskem orožju! 308 je zelo učinkovit kaliber,sam ga s pridom uporabljam že vrsto let,za vso divjad,pa me ni še nikoli pustil na cedilu! Tako kot z vsakim kalibrom,izbereš pravo kroglo in je zadeva ocvrta! Priporočam ti nekoliko težjo municijo (nad10.5g),pa ti bo vsaka reč "sedla"! Je pa res,da dokler sam ne boš sprobal,ne boš mogel vedeti!

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  9. #59

    Privzeto

    jaz tudi menin da je 308 win izredno dober kaliber imam ga tudi sam in kar nekaj mojih kolegov in je izredno precizen,res pa je da je treba najti pravo zrno oz. monicijo katere pa za omenjen kaliber ni malo izbere.jas osebno sem uporabljav interlock od hornady 165gr pa mi je bila skoraj malo mehka s tem da je pret tednom kolega z takim zrnom upleniv prašiča pa ni šev daleč.jas sem si pa zdaj nastreliv na triple-shock 165 gr ,sicer jaz še nisem ustreliv kaj z to kroglo ti pa lahko povem da je kolega streljav od prašičev do srnjadi pa je use poberal brez težav.res pa je da se prepričaj sam pa boš videv

  10. #60
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat kalin je objavil: Pokaži objave
    jaz tudi menin da je 308 win izredno dober kaliber imam ga tudi sam in kar nekaj mojih kolegov in je izredno precizen,res pa je da je treba najti pravo zrno oz. monicijo katere pa za omenjen kaliber ni malo izbere.jas osebno sem uporabljav interlock od hornady 165gr pa mi je bila skoraj malo mehka s tem da je pret tednom kolega z takim zrnom upleniv prašiča pa ni šev daleč.jas sem si pa zdaj nastreliv na triple-shock 165 gr ,sicer jaz še nisem ustreliv kaj z to kroglo ti pa lahko povem da je kolega streljav od prašičev do srnjadi pa je use poberal brez težav.res pa je da se prepričaj sam pa boš videv
    Kalin,v tem kalibru se ne boj malo mehkejše krogle,ker boš z malo tršo kroglo težjo divjad pobiral za šalo,srnjad,še posebaj pa mladiči ti bojo pa težave povzročal-ne smeš mislit,da če bo pa malo večja "luknja",da je pa ves meso zanič,malo obrežeš (v najslabšem primeru izgubiš 0,5 kg mesa),divjad ti bo pa praviloma ostajala na mestu.
    Vsak pa seveda izbira po svojih poznanjih in prepričanjih!

    Dober pogled ti želim!

    lp
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

Stran 6 od 73 PrvaPrva ... 23456789101656 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •