Stran 53 od 73 PrvaPrva ... 34349505152535455565763 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 521 do 530 od 725

Tema: 308 win.

  1. #521

    Privzeto

    Držite se teme 308win!O puškah pa nadaljujte temo kje drugje!

  2. #522
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Da je pa puška brez mehanskih merkov samo za na prežo je pa karnekaj. Primeren variabilen daljnogled na fiksni montaži ti bo rešil vse situacije.
    Itak...

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Jaz se nikoli o puški nisem odločal na podlagi montaže. Šele ko sem izbral puško sem razmišljal o montaži. Puškar lahko zmontira na puško skoraj karkoli, res da so ene zadeve dražje kot druge, ampak mislim da je to drugotnega pomena, bolj važno je da mi je puška všeč in mi res leži.
    Puško brez merkov bi priporočal samo za čakanje iz visoke preže. V kolikor je puška vsestranska, (lov na pogonih, slabe vremenske razmere, težak in zahteven teren, krvna sled itd.) se sam raje odločim za mehanske merke in snemljivo montažo.
    Fant ne sanjaj brezveze in talaj nekih kvazi nasvetov, ker jih še sam veliko potrebuješ....

  3. #523

    Privzeto

    Aron, dobrodošel v klubu Tike.
    Res so puške v tem cenovnem razredu precej enakovredne. Nastavljivo proženje pa ima Tika najboljše. Mislim brez naprožila.
    Strinjam pa se z Muzikantom in Mugom. Mehanski merki bi delno prišli prav le pri krvni sledi. Ampak za to je puška predolga. Na vsako, ki nima merkov pa paše tudi optična pika za hitre strele.

  4. #524

    Privzeto

    No kot ponavadi si samo še ti manjkal, zdaj smo pa vsi na kupu in tema bo spet lahko letela med smeti

    Ne vem no, sicer sem povedal samo svoje mnenje, vsak se naj pa sam odloči kaj potrebuje. Je pa očitno potem po tvojem mnenju 95% slovenskih lovcev kvazi strokovnjakov (v naši družini vem samo za dve puški brez mehanskih merkov). Se pač vedno najde kdo, ki cel svet skuša prepričati v svoj prav.

    Če se zanašaš samo na optično namerilno napravo, ti jo lahko zmoči dež, pozimi zamede sneg, ki pada ali z neba in / ali z vej, ali pa tisto razbiješ ali premakneš točko zadetka pri prebijanju čez skalovje in prepade. Pri piki lahko enostavno crkne baterija, dobesedno sredi pogona na divje prašiče. Pa kar pišite, da nakladam, meni je povsem vseeno, jaz imam pač raje še "backup" varianto.

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Itak...

    Fant ne sanjaj brezveze in talaj nekih kvazi nasvetov, ker jih še sam veliko potrebuješ....

  5. #525

    Privzeto

    Za vsako stvar je potreben čas. Spomnim se časov, ko je bila najbolj cenjena montaža, ki je imela spodaj luknjo, da si lahko tudi preko merkov pomeril. In vsi so jo hoteli in prepričevali vse okrog sebe kako je to potrebno. Pa sem enega vprašal, koliko je streljal preko merkov odkar ima daljnogled. Nikoli. In je hotel to takoj poizkusiti. Seveda je dobil brco v čelo.
    Nekaj podobnega je sedaj. Ali so merki potrebni ali ne. Jaz jih ne rabim. Niti na kombinirki ne. Tudi z šibrami streljam vse preko daljnogleda.

  6. #526

    Privzeto

    Dandanes so merki bolj za okras, meni osebno puška z merki lepše zgleda.

  7. #527

    Privzeto

    se strinjam z Andijem, puška z merki zgleda tudi meni lepše, samo ni pa pogoj, da bi jih morala imeti.

    Nikjer pa nisem zasledil mnenja glede Sabatti pušk, trap puške naj bi bile kvalitetne, od karabinov pa sem slišal bolj malo?

    Jo ima kdo med vami? Kako mnenje?

  8. #528

    Privzeto

    Zanima me vaše mnenje o Sabatti tricevkah? hvala

  9. #529
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    [QUOTE=alojz1;103761]Aron, dobrodošel v klubu Tike.

    Hvala

  10. #530
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat Slayer je objavil: Pokaži objave
    Zanima me vaše mnenje o Sabatti tricevkah? hvala
    A Sabatti dela trocevke, a so s čokilade ?

Stran 53 od 73 PrvaPrva ... 34349505152535455565763 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •