Stran 51 od 73 PrvaPrva ... 4147484950515253545561 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 501 do 510 od 725

Tema: 308 win.

  1. #501

    Privzeto

    A si jagal z interbond tudi kaj prašiče na pogonih? Trenutno Hornady več ne izdeluje light magnum serij, pač pa superperformance, kar naj bi bila novejša varianta "magnum" polnitev, malo večja energija od navadnih nabojev vendar brez dodatnega odsuna.
    Upam da mi kje uspe dobiti nove Interbond Superperformance. Če kdo ve kje bi se jih dobilo prosim na ZS.

  2. #502
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    ..., malo večja energija od navadnih nabojev vendar brez dodatnega odsuna..
    A tako praviš, pol 3.Newtonov zakon več ne velja ali kako ?

  3. #503

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    A tako praviš, pol 3.Newtonov zakon več ne velja ali kako ?
    Hm. Vidim, da je vsaj kdo fiziko poslušal.
    Ne morem reči, da ni večjega odsuna. Ni pa večjih pritiskov v cevi. Smodnik je takšen, da dalj časa potiska kroglo. Ta dobi z istim pritiskom okrog 10% večjo hitrost.

  4. #504

    Privzeto

    Pozdravljeni lovski tovariši!

    Ker sem nov tukaj na forumu, se že v naprej opravičujem, če sem zgrešil temo.

    Zadeva je taka, v kratekem želim nabaviti novo puško, ta bo v kalibru 308 win, bolj pa me zanima katero pušku bi mi priporočali. Nekako se nagibam v smer Browninga, ni glih financ na pretek, več denarja pa bi namenu potem v optiko.

    Ogledani mam ti dve puški, pa me malo zanima vaše mnenje ali pa kateri drug predlog, katero znamko vzeti.
    xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

    xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx


    S tem kalibrom mam namen streljati od lisic, srnjadi, gamsa, pa do kakega pujska in košutarijo, skratka posluževal bi se tudi strelov okoli 200 m ali pa kakšen meter čez.

    Hvala za vaše odgovore in še enkrat se opravičujem, če sem zgrešil temo.

    Lovski zdravo!

    Lovec Blaž, ne lepi povezav na trgovine, ki ne oglašujejo pri nas! Skopiraj sliko in jo naloži kot priponko, pa bo tako kot je treba.

    LP, admin

  5. #505

    Privzeto

    Mislim da bo tako bolje, skratka gre za dve puski, prva je Browning x-bolt stainless stalker, druga pa browning x-bolt varmint stalker

    Lp
    Last edited by LovecBlaž; 4. December 2013 at 08:51.

  6. #506

    Privzeto

    Puško Browning x-bolt uporabljam že 2 leti, tako za čakanje kot za pogon. Puška je za ta denar po mojem mnenju najboljše kar lahko kupiš v ceni okoli 1000 €. Točnost je taka kot se spodobi. Moja ima tudi mehanske merke (svetleče), sicer pa ima puška izredno priročen snemljiv nabojnik za 4 naboje, skupaj imaš tako lahko 4+1 naboje v puški, zaklep je prirejen dolžini naboja, skupna dolžina puške v kal. 308 win je tako samo 106 cm (cev je 56cm), kar je dovolj kratko za vsako jago, sprožilec je zelo kvaliteten, tovarniško nastavljen na 1,5kg in je povsem brez prostega hoda, bi pa znal biti za začetnika morda čisto malenkostno trd, kar pa se da obvladati z malo vaje na strelišču. Zaklep ima samo 60 stopinjski naklon pri repetiranju, kar pomeni da se hitreje repetira kot klasičen mauser zaklep. Edina slaba stran te puške je precej mehko leseno kopito, ki se hitro obrablja. Ti teh težav ne boš imel, ker praviš da bi kupil plastičnega. Vsekakor z nakupom te puške ne boš razočaran, saj v enakem cenovnem rangu kot konkurenca ponuja vse in še več.

  7. #507
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  8. #508

    Privzeto

    Hvala vama za pomoč

    Odločam se za plastično kopito ravno zaradi obrabe in raznih prsk, tudi skupna dolžina 106 cm je priročna tako za zalaz kot čakanje, mislm da preciznost tukaj tudi ne bi smela bit pod vprašajem. Pa seveda želim največ za dani denar. Če malo malo bolj razmislim; potem bi varmint odpadla, ki mam malo daljšo cev, pa debelejšo,posledično tudi težjo in bolj nerodno

  9. #509
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Tikka pokosi konkurenco v vseh pogledih! Če maš možnost, vzemi stainless plastično.

  10. #510

    Privzeto

    Varmint cev je za čakanje in streljanje na daleč. Če misliš puško uporabljati vsestransko, tudi za zalaz in pogone, mislim da ni smiselno imeti varmint cev. Poleg tega je za lovsko uporabo in streljanje do cca 200 m navadna cev dovolj točna. V temah, ki jih je nalepil Mugo lahko prebereš marsikaj o puškah v tem cenovnem razredu. Pušk v cenovnem rangu okoli 1000 € je ogromno, nemške, finske, ameriške... Nobena pa nima občutno večjih prednosti kot druga. Gre se le za to katera ti je vizuelno bolj všeč in ti dobro pade v ramo, to je vse. Z X-boltom zagotovo ne boš nič zgrešil, saj je npr. v ZDA to puška višjega cenovnega ranga, precej dražja, kot razni Savage Rugerji, itd... Lahko pa za primerjavo pogledaš tudi Tikko, Savage in cel kup drugih. Pazi le na to, da izbereš puško s snemljivim nabojnikom ter čim krajšo skupno dolžino, da je čim bolj praktična za samo jago.

Stran 51 od 73 PrvaPrva ... 4147484950515253545561 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •