Stran 41 od 73 PrvaPrva ... 3137383940414243444551 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 401 do 410 od 725

Tema: 308 win.

  1. #401
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    Mah to ciscenje je znanstvena fantastika....na keterega pa smodnik nima velikega vpliva,no nekaj ze ne pa veliko.....Najvecji vpliv ima ohranjenost same cevi.Starejsa kot je cev oz.vec kot je slo krogel skozi njo bolj je umazana.
    Problem nastane da se materiali krcijo in sirijo,torej z vsakim strelom se material siri sploh ce gre za vec zaporednih strelov.Posledicno na materiali nastanejo mikro razpoke v katere se nalaga smodnik.
    Vojaski eksperti so dokazal da se cev sestavlja v prvotno stanje po izstreljenih nabojih 3dni.Torej za res cisto cev je treba orozje cistit 3dni zaporedoma.Prvi dan tako dolgo da pride cista krpica iz cevi cev nato namazemo z oljem in nasledni dan ponovit in spwt tak 3dni.
    Osebno mislim da je problem z PPU v tem da se uporablja v vec ali manj starejsih puskah medtem ko se rws v novejsih zato pa pride do razlik.
    Tudi sam uporabljam rws v jugoslovanki pa mi zaradi tega kar sem opisal odzgoraj naredi tako cev da marsikdo nevrjame da lahko 1naboj tako zamaze cev.Vec ali manj so za umazanijo krive cevi ne toliko naboji oz. Minimalno naboj.
    Z vsem napisanim se tudi jaz strinjam!

  2. #402
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Če imaš možnost, prižgi kak gram ali 2 srbskega smodnika, potem pa za primerjavo še kakega vihtauorija ali kaj podobnega, pa boš verjetno že videl razliko

    Je mogoče še kdo razdiral ppu grom tovarniške naboje, sam sem opazil neko črno snov namazano po krogli(kolikor je je v tulcu), kaj naj bi bilo to?
    tovarniški grom v očetovem Sakotu je porazno trosil, medtem ko moj load z gromom nese krepko pod 2cm 3 strele.

  3. #403

    Privzeto

    Ali kdo uporablja strelivo remington core lokt v kalibru .308? Na tarči sem zadovoljen, na divjadi pa sem do zdaj preizkusil le na eni srni, ki je padla na mestu, o podpludbah ne ne morem kaj reči, ker nisem odkupil.

  4. #404

    Privzeto

    Točnost dobra, strelne poškodbe povprečne.
    Je pa zelo pomembna hitrost krogle. V kakšnem počasnem (700m/s) bo delalo drugače.

  5. #405
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Torej, zaloge bodo kmalu pošle, zato bi počasi nabavil kaj novega, zato prosim za mnenje (vem, da je bilo že ogromno napisanega na to temo).

    Kaj bi mi priporočali?
    V lovišču imamo vse, od srninih mladičev do jelenov. Želel bi pa še, da ni prehudo za denarnico in da ne zmrcvari preveč (da zmrcvari ravno prav ). Poleg tega, pa kolikor sem testiral ima moj karabin najraje 9,7g. Rad bi naročil iz Nemčije, ker bi zraven vzel še nekaj tako za pokat, če ne drugače bom vzel pa Mego v Rimskih Topljicah.

    Hvala.

  6. #406

    Privzeto

    Ja si kar zahteven.
    Moje mnenje: lovska krogla LOS ti pokriva vse.

  7. #407
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Ma niti ne Alojz. To so samo bonusi, preživel bom tudi brez
    Kar se pa tiče LOS krogel... kolikor vem jih proizvaja gospod v Zakrižu. Mi bo on napolnil, če mu pošljem tulce?

  8. #408

    Privzeto

    Alojz1, kot je razbrati iz tvojega pisanja uporabljaš krogle scener in pa A-max za streljanje na divjad, čeprav so obe športne krogle. Želim izvedeti kako se obnaša krogla A-max na divjadi v cal. 308. Najbolj me zanima delovanje na srnjadi.

    Lp. Franci

  9. #409

    Privzeto

    Oglej si kakšen film na youtube. Ne vem odkod ti je A-max športna krogla.
    Pred kratkim je sin z njo ustrelil lisico na 450m (merjeno z laserjem). Puška ima 20"cev.
    Scenar je bolj športni zaradi pregovorne natančnosti. Vendar ima votlo konico in tudi pade vse v ognju.
    Pri enako težki krogli pri enaki polnitvi ima A-max večjo hitrost.

  10. #410
    Član od
    Feb 2012
    Lokacija
    Gornji Grad
    Prispevki
    98

    Privzeto

    Citat MasterLesjak je objavil: Pokaži objave
    Torej, zaloge bodo kmalu pošle, zato bi počasi nabavil kaj novega, zato prosim za mnenje (vem, da je bilo že ogromno napisanega na to temo).

    Kaj bi mi priporočali?
    V lovišču imamo vse, od srninih mladičev do jelenov. Želel bi pa še, da ni prehudo za denarnico in da ne zmrcvari preveč (da zmrcvari ravno prav ). Poleg tega, pa kolikor sem testiral ima moj karabin najraje 9,7g. Rad bi naročil iz Nemčije, ker bi zraven vzel še nekaj tako za pokat, če ne drugače bom vzel pa Mego v Rimskih Topljicah.

    Hvala.
    Zanima me koliko si že postrelil z mego in zakaj jo boš zamenjal saj se v kalibru .308 odnese odlično kolega jo ima v tem kalibru in postreli vsaj 20 komadov letno pa strelja vse kar imamo pri nas (lisice,srnjad,gamse,prašiče,jelenjad) pa jo uporablja že nekaj let pa še pretirano draga ni.

Stran 41 od 73 PrvaPrva ... 3137383940414243444551 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •