Stran 23 od 73 PrvaPrva ... 1319202122232425262733 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 221 do 230 od 725

Tema: 308 win.

  1. #221
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat sauer202 je objavil: Pokaži objave
    Ne, RWS je še boljši kot je bil včasih, poglej EVOlution. Najboljša krogla kar jih je.
    Niso vsi tega mnenja. Pač subjektivne ocene.

  2. #222

    Privzeto

    Citat sauer202 je objavil: Pokaži objave
    Ne, RWS je še boljši kot je bil včasih, poglej EVOlution. Najboljša krogla kar jih je.
    Zakaj je najboljša?
    V kraljestvu Zlatoroga

  3. #223
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    De Tomaso, povej ali si našel zadnji del (telo) krogle ali sklepaš, da se je raztreščil. Mislim, da ga nisi ampak se je odbil od hrbtenice ven (gor), kar ni nič nenavadnega.

  4. #224
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Kose krogle sem našel v črevesju, ni pa nikjer bili niti najmanjše izstopne rane. Od znotraj, ko sem telo očistil, bi sigurno videl, če bi kje šlo kaj ven.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  5. #225
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    De tomaso, po opisu sklepam, da si ustrelil direktno v hrbtenico...to pomeni da je krogla potovala cca 15 cm v hrbtenici...razbijala vretenca in se končno nekje ustavila. Izstopne rane v takem primeru ni niti za pričakovati. Ostanka zadnjega dela krogle verjetno nisi našel, ker je bilo verjetno kar obsežno razdejanje in se je izgubil med vsebino. Če bi ga zadel v pleče na 10 m pa bi imel izstrelno rani v velikosti dveh pesti.

  6. #226

    Privzeto

    Pred leti sem ustrelil divjega prešiča 2+ točno v hrbtenico{bolj sem ga falil kot zadel se je kar sam nastavil} in ni bilo iztopne lukne. Ko so ga razkosali se je pa hrbtenica kar razpadla.

  7. #227
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Preostanek krogle pa spremeni smer in odleti iz rane ven. Zadnji del krogle ne razpade.

  8. #228

    Privzeto

    Citat De_Tomaso je objavil: Pokaži objave
    Me pa čudi, da pri zadetku na 10. metrih ni niti na enem mestu, niti en sam košček krogle izstopil iz telesa. Zanima me ali ima tudi kdo drug kakšno podobno izkušnjo?
    nic nenavadnega De Tomaso, meni je lansko leto italjanski gost streljal srnjaka na 30 korakov zadetek v prepono-mehko-črevesje (poškodovana jetra in želodec). Kaliber 7.rem.mag, KS 10,5 V=930m/s. Srnjak je padel vstal in začel se naglo premikakati. nakar sem ga jaz pokončal s svojo 308 normo oryksem. Ko sem srnjaka odiral, sem našel kroglo katera ni iztopila na drugi strani ampak se je zaustavila pod kožo. Šokiran sem bil! Krogla je v telesu povzročila katastrofalne poškodbe, divjad ne bi šla daleč ampak vseeno sem mnenja krogla mora prebivati. Ko sva šla po krvni sledi do srnjaka kateri je naredil cca.80 metrov je krvi bilo zelo malo - zelo slaba krvna sled. Isti primer sva imela na mladičih, v visoko travi rezultati katastrofalni, krogla premehka. Sam uporabljam Oryx, 11,7g, pade vse kar pomeriš lansko leto sem uplenil jelena 170 kg očiščen naredil je še 50 metrov in obležal, isti primer je bil pri merjascu, ostala mulasta jelenjad je naredila 20-30 metrov. Ostala divjad je padala vsa v ognju. Poškodbe so minimalne. Krogle pa ne zmoti vejica, kakšna trava.... kar na krasu ne manjka glede same poraščenosti. vseekakor zelo vrhunska krogla, majhna slabost je natančnost, katero dosegam boljse s kroglo DK.

    lp

  9. #229
    Član od
    Aug 2008
    Lokacija
    Štajerska-Pohorje
    Prispevki
    504

    Privzeto 308 win.

    Pozdravljeni!
    Spremljal sem vašo debato o risanicah 308 win. Ker imam puško pri puškarju, zamenjava cevi iz kal. 7x57 Zastava v kal. 308 win. dolžina cevi 51cm. Vas prosim, da mi svetujete za kakšen naboj oz. kroglo se naj odločim? Streljati imam namen do 200 m. Puško bom uporabljal za lov na prašiče, jelenjad in srnjad. Pri srnjadi me je malo strah, da ne bi bilo podplutb ali prevelikih raztrgnin. Za odgovore se že vnaprej zahvaljujem.
    Lovski zdravo!

  10. #230
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Sam imam puško z enako dolgo cevjo, tudi pred to sem imel puško s tako dolgo cevjo. Odlično mi je nesla Rws doppelkern 10,7g... z njo sem bil zelo zadovoljen, srnjaka sem streljal za pleče, padel po 50m, 2 muflona, oba za pleče, eden v ognju, drugi po 20m, prašič lanščak 50kg, strel za pleče, padel v ognju.
    Ker sem pozneje začel sam polnit, sem presedlal na več vrst municije, s katero sem prav tako zadovoljen, manj podpludb mi delajo težje krogle(11.7g), najmanj do zdaj pa 13g sakov hammerhead, ki pa ni najbolj precizna municija( grupa okrog 5cm), je pa toliko bolj efektivna

Stran 23 od 73 PrvaPrva ... 1319202122232425262733 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •