Stran 20 od 73 PrvaPrva ... 101617181920212223243070 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 191 do 200 od 725

Tema: 308 win.

  1. #191
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Opozorilo:
    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    ....
    Sedaj pa naprej v skladu s temo prosim! Naslov je 308 Win.

    admin
    Hvala za upoštevanje!

  2. #192

    Privzeto

    Kaj bi bilo bolje, da vzamem za .308w, 9,7gramsko ali 11,7gramsko kroglo? Bom probal kako mi bo šla ta Sellier Bellot SPCE na tikko, samo ne vem ali je tu gramaža sploh toliko važna ali ne. Drugač bom vzel 11,7gramsko, če ne bo kakih protiargumentov:icon_:.
    Ni panike za mehanike, ni sile za debile.

  3. #193
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    10,7mm

  4. #194

    Privzeto

    IGOMAN
    jaz imam pri 51cm dolgi cevi 9,7g kuglo in sem zadovoljen, za kratke cevi je po mojem boljša lažja krogla, ali pa vzemi 10,7 g odvisno koliko imaš

    dolgo cev-za 308 win
    lp gamsletnik
    Last edited by gamsletnik; 21. April 2009 at 08:01.

  5. #195

    Privzeto

    Ja zaenkrat bom probal dve škatli 9,7g pa če mi ne bo trosilo po tarči vsepovsod, bom kar 100 nabojev vzel, ko pa te postrelim bom probu pa še 11,7gramske pa bom vidu. Bom probal vse slikovno dokumentirat, če bo kaka razlika na divjadi med gramažami.
    Ni panike za mehanike, ni sile za debile.

  6. #196
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Vsekakor poskusi več različnih krogel, da boš lahko sam videl kaj tvoji puški najbolj ustreza. Dejansko na raztros vpliva veliko dejavnikov, ampak v grobem pravijo, da je za cevi z navojem žlebov 1:12 najbolje uporabljati krogle s 168gr (10,7g) za tiste z 1:11 (Tikka) in 1:10 pa težje krogle.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  7. #197
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Citat De_Tomaso je objavil: Pokaži objave
    Vsekakor poskusi več različnih krogel, da boš lahko sam videl kaj tvoji puški najbolj ustreza. Dejansko na raztros vpliva veliko dejavnikov, ampak v grobem pravijo, da je za cevi z navojem žlebov 1:12 najbolje uporabljati krogle s 168gr (10,7g) za tiste z 1:11 (Tikka) in 1:10 pa težje krogle.
    de tomaso iz tvojih postov sklepam da imas titana6.povej z katerimi kroglami si najbol zadovoljen oz. katere najbol odgovarjajo tvoji puski teza krogle znamka....in dolzina cevi ki jo imas..........

  8. #198
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Sicer imam res Titan 6 v kalibru .308 ampak ga še nimam tako dolgo, da bi lahko kaj rekel glede krogel. Pred nekaj dnevi sem za test dal gor en Bushnell (čakam sicer, da kupim Ziessa za to puško) in naredil grupo cirka 2,5cm s S&B HPC. Glede na to, da so to bili šele 15,16 in 17 naboj in da sedaj še za vsakima dvema nabojema čistim cev se mi zdi več kot zadovoljivo.


    Bom pa kaj več povedal ko se cev malo bolje uleže, ko bo gor prava optika in ko bom verjetno streljal z RWS evo ali dk kroglami. Glede puške kot celote pa zaenkrat le pozitivno. Z match cevjo tehta 3,4 kg, izdelana je lepo, repetira se lepo, naboje podaja v cev tako kot je treba in tako naprej.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  9. #199
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Evo,zato uporabljam 308 in kroglo sierra game king..Kljub temu,da pravijo,da je to razbijaška krogla-men v teh parih letih,odkar jo uporabljam služi več kot dobro.
    Mogoče se bo našel kdo,bo reku,lej kakšna iztrelna lukna,sam če upoštevamo,da je streljan pod kotom,skozi nekaj bilk trave,na obeh straneh skozi rebre (ki so vse prej kot tanke in mehke) in skozi pleče,mislim da je vredi ta zadeva.--padel na mestu,ne en korak stran;-)

    Pa potpludb tud ni blo videt..
    Vstopna ,istrel..
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  10. #200

    Privzeto

    Citat andrej win je objavil: Pokaži objave
    Evo,zato uporabljam 308 in kroglo sierra game king..Kljub temu,da pravijo,da je to razbijaška krogla-men v teh parih letih,odkar jo uporabljam služi več kot dobro.
    Mogoče se bo našel kdo,bo reku,lej kakšna iztrelna lukna,sam če upoštevamo,da je streljan pod kotom,skozi nekaj bilk trave,na obeh straneh skozi rebre (ki so vse prej kot tanke in mehke) in skozi pleče,mislim da je vredi ta zadeva.--padel na mestu,ne en korak stran;-)

    Pa potpludb tud ni blo videt..
    Vstopna ,istrel..
    Kakšna teža krogle?

Stran 20 od 73 PrvaPrva ... 101617181920212223243070 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •