Stran 70 od 73 PrvaPrva ... 20606667686970717273 ZadnjiZadnji
Rezultati 691 do 700 od 725

Tema: 308 win.

  1. #691

    Privzeto

    Bertolin je napisal dober post in nas vse lepo postavil na trdna tla. In ima popolnoma prav. Pa podal je nekaj zelo zanimivih izhodišč za nadaljno debato. Kupimo šibkejši kaliber, potem pa poizkušamo z njim doseči in preseči močnejšega brata. Najmanj kar je, je to neposrečen pristop, v najslabšem primeru pa se lahko zgodi, da bo koga "bolela glava"...

    Mugo, ti kar kupi škatlo tovarniškega TTSX pa izmeri hitrost, pa boš videl, da bo drugačna od tistih deklariranih 953 m/s na škatli. Če pa vseeno želiš doseči večjo hitrost 130 gr krogle pa poizkusi kroglo, ki bo bolje drsela po cevi. Morda boš lahko bolj varno z manjšo polnitvijo presegel zdajšnjo hitrost 130 gr TTSX. Morda pa tudi ne.

    In še nekaj glede tvojih izkušenj s TTSX na jelenjadi. Ko sem sam pisaril že precej časa nazaj, da monolitkam ne zaupam za pogone in najtežjo divjad, sem bil napaden z večih strani. Ampak dejstvo je, da delajo manjše poškodbe kot določene bolj mehke svinčenke. Včasih je to koristno za ohranitev mesa, drugič pa je kontra-produktivno, saj so poškodbe enostavno premajhne. Zato jaz, ko grem na pogon ali na težjo divjad, dam v cev Nosler Partition ali Accubond in se ne obremenjujem s tem koliko hitrosti ima krogla, ker vem da bo naredila svoje neglede na to ali ima 870 m/s ali pa 820 m/s izstopne hitrosti. In samo upam lahko, da se ne bodo sčasoma tam nekje zgoraj spomnili prepovedat svinčeno strelivo. Pa nisem noben nasprotnik monolitk pač pa jih redno uporabljam. Tudi zagovornik svinca nisem. Le uporabljam tisto, kar se mi zdi v določeni situaciji najbolj primerno in učinkovito. Še enkrat ponavljam, nobena krogla ni idealna za vse, vsaka pa je za nekaj dobra.
    Last edited by Deerhunter; 23. December 2016 at 23:08.

  2. #692

    Privzeto

    No po je šlo 15 minut tipkanja - morda celo uporabnega komentarja v franže..pa se je zalomilo pri prijavi, kjer mi je manjkal nekakšen "žeton"
    -pa ne še enkrat. Isto že drugič! (samo sem sedaj shranil zunaj weba)...probam pol se pa ne grem več...manjka mi varnostni žeton...kaj sem zgrešil

    3200 - nekdo laže ali ni v okvirih CIP. Skrajno teoretično lahko kaka firma razvije ladngo s specialnim smodnikom, posebej maksimiranim/optimiranim - ki ga ni v prosti prodaji. Federal se je baje nekaj ustil glede tega. Enaka kombinacija kot jo uporabljaš - vendar druga firma, drug smodnik, da TEORETIČNO kakih 150fps weč od wwn140... tudi skrajnosti so do max 3100 - pa še to z grainažami za katere jst ne vrjamem, da jih stlačim v x57 tulec - kaj šele v x51.

    Bom tvegal malo pljuvanja (moje skromno mnenje - ker pa se nimam za kdovekako hudega jagra - skoraj ne šteje) s sledečo izjavo: Če imaš v lovišču predvsem jelenjad, potem (ne glede na to kaj vztrajno drugi trdijo): 308 morda le ni najboljša izbira! Pesimistična verzija: Pade skoraj vse na mestu - samo če rabiš rezervo - je pa ni. Optimistična verzija: Pade čisto vse - rezerve ne rabiš - samo ne pade pa vedno vse na mestu!

  3. #693
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Povečaj dolžino naboja, čimbližje navoju, pa bo hitro več prostora v tulcu. Sploh pa ne vem kaj se je*beš s tem ttsxom☺, probaj OK(pol cenejša od tsxa), js sem bil v štartu precej skeptičen okrog te krogle, uporabljam jo 2 leti, brez pripomb😉 V 51cm cevi imam hitrost 950m/s, v 60cm pa 965m/s z isto polnitvijo( norma200). Glede na to da sem probal vse monolitne krogle, vsaj kar se šoka/padca v ognju tiče je OK po mojih izkušnjah najboljši med monolitkami.

  4. #694
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Ok, nekaj mnenj sem dobil. Ne iščem padca v ognju, sploh ne, mi je čisto vredu če divjad še gre tistih nekaj metrov. Ni mi najpogostejši plen jelenjad, večina je srnjad, pa kak gams, muflon, pujs, jelenjadi par kosov letno. Omenjena krogla mi tako odgovarja, ker manjše divjadi ne razbija, pri večji pa gre tudi skozi, prebija, kar mi je zelo pomembno.
    Sem poskusil že tudi LOS, pa remingtonovo copper solid (enaka kot GMX), pa mi je ttsx najbolj všeč. Fragmentacijske krogle mi niso všeč, (LOS, OK), ne maram jesti tistih trdih koščkov . Bolj so mi pri srcu deformacijski monoliti, preizkusil bom še FOX, pa z veseljem pričakujem novega LOS-a.
    Kar se pa tistih hudih polnitev tiče (3200 fps), so res kar neverjetne, s smodniki kot sta H4985 in Varget v količinah do 52 gr in enormnih pritiskih (tudi čez CIP).
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  5. #695

    Privzeto

    Mislim da razmišljaš v pravo smer. Če ti krogla, katero uporabljaš, ne daje potrebnega zaupanja je ne navijaj prek varne meje, pač pa preizkusi kakšno drugo kroglo. Morda boš našel kaj, kar bo letelo hitreje, ali pa bo delovalo toliko bolje, da niti ne bo rabilo letet hitreje.

  6. #696

    Privzeto

    Tista LOSova z bakreno konico (deformacijska) se je danes spet izkazala. Mladič, ki z fragmentacijsko še rad odskoči je spet padel v ognju. Zadet za pleče.
    Polnitev pa solidna 44 grain. Tudi jaz ne maram podaljšanih nabojev in max polnitev.

  7. #697

    Privzeto

    Doma imam v kal. 308 win ene stare zaloge Hirtenberger Nosler Partition 150 gr, na škatli pa piše 890 m/s izstopne hitrosti. Meril sicer nisem, ker se mi zdi škoda takšne vrhunske patrone na karton streljat ampak glede na lego zadetkov po višini bi rekel da kaj več kot dobrih 800 m/s ni. Ne vem kako so merili v tovarni, mogoče iz 70 cm cevi

  8. #698
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Štajerska, prlekija
    Prispevki
    117

    Privzeto

    Vzami smodnik LOVEX, ga dobiš bistveno več v tulec kot Vihtavuorija.

    Jaz polnim FOX 130 grain z S73.6 in 48 grainov. Hitrosti nisem izmeil, predvidevam pa, da je kar nekaj čez 900m/s.

  9. #699
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Štajerska, prlekija
    Prispevki
    117

    Privzeto

    Citat iztok66 je objavil: Pokaži objave
    Vzami smodnik LOVEX, ga dobiš bistveno več v tulec kot Vihtavuorija.

    Jaz polnim FOX 130 grain z S73.6 in 48 grainov. Hitrosti nisem izmeil, predvidevam pa, da je kar nekaj čez 900m/s.
    Popravek, mišljen je smodnik S73.5.

  10. #700
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Doma imam v kal. 308 win ene stare zaloge Hirtenberger Nosler Partition 150 gr, na škatli pa piše 890 m/s izstopne hitrosti. Meril sicer nisem, ker se mi zdi škoda takšne vrhunske patrone na karton streljat ampak glede na lego zadetkov po višini bi rekel da kaj več kot dobrih 800 m/s ni. Ne vem kako so merili v tovarni, mogoče iz 70 cm cevi
    Mojster si, če lahko oceniš hitrost glede na lego zadetkov

Stran 70 od 73 PrvaPrva ... 20606667686970717273 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •