Stran 52 od 73 PrvaPrva ... 24248495051525354555662 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 511 do 520 od 725

Tema: 308 win.

  1. #511
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Sam sem se odločal med Tikko in X-boltom. Kupil sem Browning. Nimam pripomb, morda sem na začetku pogrešal naprožilo, a ga ne več.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  2. #512

    Privzeto

    Hvala za vsa vaša mnenja. Po prebiranju foruma, sta v ožji izbor prišli puški Browning in pa Tikka. Zdaj si jih moram pogledat še v živo, pa katera bo bolj "padla" v roke.

  3. #513
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Preberi še strelec.si forum. Tam pišejo, da pri Tikki rada poka neka plastika pri/ob/na zaklepu.

  4. #514

    Privzeto

    Tukaj je tako, da vsak svojega konja hvali. Zato ker puško uporabljamo in ker nam je bila/je tako všeč, da nas je prepričala in da smo se odločili za nakup. Zato eni zagovarjamo X-Bolt, drugi pa Tikko. (tretji se bo pa našel, ki bo rekel da obe puški nista vredni nič in da je ena tretja, veliko dražja, precej boljša. pri vsaki puški je tako, kot povsod, dobiš toliko kolikor plačaš)... Sicer je prav, da si vprašal pred nakupom in dobil si določene smernice v tvojem cenovnem rangu, h katerim znamkam se obrniti. Na koncu je pa vse odvisno samo od tebe in od tega katera puška te bo, ko si jo boš v živo vizuelno ogledal, prijel v roko, dvignil v ramo, repetiral, razstavil, bolj prepričala. To je vse, zato naredi tako kot si sam rekel, pojdi pogledat tiste katere te zanimajo, primi v roko in takoj boš vedel katera bo šla s tabo domov in na jago.
    Da se tukaj pregovarjamo, katera je boljša, ali Tikka ali X bolt, nima smisla, pa tudi ne bi bilo prvič.

    Citat LovecBlaž je objavil: Pokaži objave
    Hvala za vsa vaša mnenja. Po prebiranju foruma, sta v ožji izbor prišli puški Browning in pa Tikka. Zdaj si jih moram pogledat še v živo, pa katera bo bolj "padla" v roke.

  5. #515
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Res je. Sam sem pred nakupom rokoval s Tikko. Daleč od tega, da mi ne bi bila všeč. Tudi Titan 6 je zelo OK, pa ČZ. Jih je kar nekaj. Mene je najbolj omejevalo moje levičarstvo.
    Saj je napisal, da mora še "prešlatati" obe. Jaz mu lahko ponudim, da pride pogledati X-bolta, greva lahko tudi streljati. Pa ne mislim delati nobene reklame.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  6. #516

    Privzeto

    Howa 1500. V nobeni stvari ne zaostaja za prej navedenimi. Pa še cenovno dobiš še kvalitetno montažo za isti denar.

  7. #517
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    Včeraj sem naročil Tikko, Komaj čakam.

  8. #518
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat aron je objavil: Pokaži objave
    Včeraj sem naročil Tikko, Komaj čakam.
    Aron

    Vsem, ki se odločate za nakup nove puške še en nasvet. Premislite, ali hočete puško z mehanskimi merki ali brez. Iz tega sledi, ali hočete fiksno ali snemljivo montažo za strelni daljnogled, kakšne so tu opcije. Preverite, kakšna montaža za daljnogled gre na puško in koliko stane to.

    Strinjam se z drugimi, pred odločitvijo pojdi in prešlataj puške ki te zanimajo. Jaz sem tako naredil. Ne bom vsega pisal tu gor, zakaj sem se na oncu odločil za Tikko. Lahko na ZS, da ne bo kdo rekel da svojega konja hvalim tu. Lahko jo prideš k meni probat, če želiš.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  9. #519

    Privzeto

    Jaz se nikoli o puški nisem odločal na podlagi montaže. Šele ko sem izbral puško sem razmišljal o montaži. Puškar lahko zmontira na puško skoraj karkoli, res da so ene zadeve dražje kot druge, ampak mislim da je to drugotnega pomena, bolj važno je da mi je puška všeč in mi res leži.
    Puško brez merkov bi priporočal samo za čakanje iz visoke preže. V kolikor je puška vsestranska, (lov na pogonih, slabe vremenske razmere, težak in zahteven teren, krvna sled itd.) se sam raje odločim za mehanske merke in snemljivo montažo.

  10. #520
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Če se odločaš o dveh ali več zelo podobnih puška, je lahko pomemben faktor tudi možnost montaže. Ali boš dal za montažo 80 eur ali 500 je pomembna razlika.
    Da je pa puška brez mehanskih merkov samo za na prežo je pa karnekaj. Primeren variabilen daljnogled na fiksni montaži ti bo rešil vse situacije.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

Stran 52 od 73 PrvaPrva ... 24248495051525354555662 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •