Stran 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 24 od 24

Tema: Nasvet glede orožja

  1. #21

    Privzeto

    Tule med oglasi je tudi karabinka 270 z strelivom (94kos) in Kahles daljnogledom. Vse za500€. Je sigurno manj kot bo stala predelava obstoječe kombinirke.

  2. #22

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Tule med oglasi je tudi karabinka 270 z strelivom (94kos) in Kahles daljnogledom. Vse za500€. Je sigurno manj kot bo stala predelava obstoječe kombinirke.
    Osebno je v njegovem primeru ne bi jemal (pa ne da je slaba puška). Čeprav je gor Kahles, je starejši z majhnim premerom objektiva in kot tak podoben njegovemu obstoječemu daljnogledu, kateri je tudi poglavitni vzrok za menjavo/dodelavo. Bo tudi v tem primeru kmalu dodelava - menjava streljnega daljnogleda.

  3. #23

    Privzeto

    Torej za 500 bi dobil že spodoben streljni daljnogled (uvoznik na Dolenjskem, ki jih tudi montira). V tem primeru bi rešil osnovni problem - svetlost daljnogleda. Ali bi bilo potrebno menjati še kopito se vidi po menjavi optike.
    Je pa to opcija, kjer se še vedno ohranja bokarica (če za šrot nisi 100%, potem to ne pride v poštev)

    Za karabin pa se za 500-800 že dobi puške s svetlobno zmogljivejšimi daljnogledi (fiksni 6x42)

    Ta opcija sicer reši prvo težavo, naredi pa lahko dve novi (dve puški starejših letnikov in daljnogledov). Nakaže pa najboljšo rešitev - ugotoviš kaj res potrebuješ in potem investiraš tja, ostalo pa odprodaš (cena teh starejših pušk se z leti bistveno ne spreminja)

  4. #24

    Privzeto

    Se kar strinjam z jerebom tu. Dobil bi mogoče malo svetlejši daljnogled, a še vedno ni garancije, da je puška res popolnoma izpravna (za kar sem pri moji kombinirki siguren) in da mi paše v ramo. Pa še izgled mi ni ravno lep. Trenutno gledam Tikko T3x in daljnogled Yukon Jaeger 3-12x56 ter neko fiksno montažo. Če ima kdo izkušnje s tem strelnim daljnogledom se priporočam. Ga pa znanec ne more prehvalit. Pogledal sem tudi Bergaro ampak se mi zaenkrat Tikka bolj dopade. Bo treba obe v roko prijet pa videt. Vendar pa še vedno nisem čisto odločen, če bi zdržal brez šrota na puški, saj ga sam kar dosti uporabljam za lisice. Bo treba še malo prespat zgleda.

    Lp

Stran 3 od 3 PrvaPrva 123

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •