Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 36

Tema: Swarovski ds ali Zeiss Victory V8 2.8-20x56 T

  1. #1

    Privzeto Swarovski ds ali Zeiss Victory V8 2.8-20x56 T

    Pozdravljeni,
    Odločam se za nabavo dalnogleda za mojo novo igračo R8 Black 300 Win mag
    Sam se bolj nagibam k Ds, ker imam dobre izkušnje z Austriskim podjetjem.
    Kakšna so vaša mnenja o moji izbiri?
    Lahko pa predlagate tudi kak drugi dalnogled.
    Lovska hvala :D

  2. #2

    Privzeto

    Če bi res potreboval kaj takšnega, bi vedel kaj izbrati.

  3. #3

    Privzeto

    Citat Andy99 je objavil: Pokaži objave
    Če bi res potreboval kaj takšnega, bi vedel kaj izbrati.
    Na kaj ciljaš s tem odgovorom? Modra se me predstavljaš kot nekega 10 letnega fanta ki ima preveč časa in išče pozornos..
    Čemu je forum namenje, glede na to da vidim nek negativen odgovor na moje uprašanje?
    Naj povem, da bo to moja eina puška in optika katero si bom kupil, zato bom tudi taka izbira..

  4. #4

    Privzeto

    To so ogromne povečave. Niso najbolj uporabne za improvizirane naslone pri lovu. Po mojem je to bolj namenjeno športnemu streljanju. Nek določen razpon povečave je sicer koristen, ampak sam bi raje imel nekaj z nižjo začetno, kot višjo končno povečavo, da je zadeva čim bolj uporabna tudi na zalazu in pogonu. Poleg tega imajo daljnogledi z velikim razponom povečave manjšo svetlobno prepustnost. Tudi zato bi za lov iskal nekaj z nižjim razponom povečave in nižjo končno povečavo.
    Kar se tiče Zeiss vs Swaro, bolj osebna preferenca kot kaj drugega. Imam Zeissa, Swarota in Kahlesa, sicer starejšo generacijo s 4× razponom povečave, je pa težko najti med njimi neke bistvene razlike v kvaliteti.

  5. #5

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    To so ogromne povečave. Niso najbolj uporabne za improvizirane naslone pri lovu. Po mojem je to bolj namenjeno športnemu streljanju. Nek določen razpon povečave je sicer koristen, ampak sam bi raje imel nekaj z nižjo začetno, kot višjo končno povečavo, da je zadeva čim bolj uporabna tudi na zalazu in pogonu. Poleg tega imajo daljnogledi z velikim razponom povečave manjšo svetlobno prepustnost. Tudi zato bi za lov iskal nekaj z nižjim razponom povečave in nižjo končno povečavo.
    Kar se tiče Zeiss vs Swaro, bolj osebna preferenca kot kaj drugega. Imam Zeissa, Swarota in Kahlesa, sicer starejšo generacijo s 4× razponom povečave, je pa težko najti med njimi neke bistvene razlike v kvaliteti.
    Prvo hvala za odgovor, kot sem ga hotel prejet.
    Torej lahko iz tvojega odgovora razberem, da ciljaš naprimer na V8 1.8-14 x 50?
    Svetlobna prepustnost me tudi najbolj moti pri novem Swarotu DS, ker ima samo 83% medtem ko ima V8 92%. In zaradi tega tudi iščem nekaj z večjo zadnjo lečo, ker je večji prepust svetlobe.
    Dobro bi bilo počakat na kakkšen dober test Dsa, ker je bolj malo mnenj o njem.

  6. #6

    Privzeto

    Prvo se moraš odločit ali bo optika za jago, ali za šport ali za oboje. Če bo samo za jago, je svetlobna prepustnost in čim nižja začetna povečava bistveno pomembnejša, kot pa velik razpon povečave in visoka končna povečava. S 6× končno povečavo, se za hec strelja do 100 m, z 12× povečavo pa sežeš že zelo daleč. Povečave tam do 15× ali 18× so plafon za lovsko uporabo, pa še to le za gorski lov. Meni že 12× povečava ne pride preveč prav, ker je naslon redko tako dober, da slika ne trese preveč. Tudi ozko vidno polje pri veliki povečavi pri strelu na divjad, ki se ponavadi premika, ponavadi moti.
    Pa nazaj k svetlobni propustnosti - tudi Zeissovi V8 so narejeni predvsem z mislijo na čim večji razpon povečave, se pravi, da so uporabni tudi za športno streljanje. V kolikor pa želimo lovski model s čimboljšo svetlobno propustnostjo, pa celo sami pri Zeissu priporočajo serijo Victory HT, ki je narejena posebej za največjo možno svetlobno propustnost. In ta je pri 4× razponu povečave celo tam do 95%, kar je kot vidiš bistveno več od nekih slabih 83% do povprečnih 92%. In to ti bo v končni fazi naredilo razliko pri lovu, ne pa neke ekstremno visoke povečave. Splošno je znano, da imajo tudi Swaroti serije Z6 s 6× razponom povečave slabšo svetlobno prepustnost, kot cenejša serija Z4 s 4× razponom povečave.
    Še ena pomembna stvar je velikost in teža daljnogleda. Nek teleskop je primeren za šport, na jagi je pa zelo važno, da je kompakten in lahek.
    Sam kot neko zelo solidno verzijo za splošen lov vidim povečave 2-10×50, tak je načeloma uporaben za vse od pogona do zalaza in čakanja na preži. Če pa govorimo izključno o čakanju in prenosu svetlobe, pa je še vedno Zeiss Victory HT spredaj, čeprav menda tudi podobni modeli od Kahlesa in Schmidt & Benderja niso daleč zadaj. Swaro menda težje dohaja te vrednosti tranzmisije svetlobe zaradi 6× razpona povečave pri seriji Z6 in 8× razpona povečave pri seriji Z8. Pa smo spet na začetku- pri razponu povečave.
    Last edited by Deerhunter; 15. February 2018 at 20:46.

  7. #7

    Privzeto

    Mislim, da ti je Deerhunter dobro napisal.
    Sicer pa sam Ds ni namenjen klasičnemu lovu. Prednost Dsja so dolge razdalje, ker ima tudi merilec razdalje ter balistični računalnik. Ker se tak lov običajno izvaja podnevi, tudi nima ravno problema s svetlobno prepustnostjo. Ali ga rabiš pa je tvoja odločitev. Zagotovo pa bo za klasični lov do 200m boljša kaka druga izbira kot pa dS.

  8. #8

    Privzeto

    Citat Kozorogec je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljeni,
    Odločam se za nabavo dalnogleda za mojo novo igračo R8 Black 300 Win mag
    Sam se bolj nagibam k Ds, ker imam dobre izkušnje z Austriskim podjetjem.
    Kakšna so vaša mnenja o moji izbiri?
    Lahko pa predlagate tudi kak drugi dalnogled.
    Lovska hvala :D




    cenovno ugoden,odlična svetlobna prepustnost,križ lovski kot taktnični,odprte kupule,zelo ostra slika........https://www.optics-trade.eu/si/strel...i-3-12x50.html

  9. #9

    Privzeto

    Namen sem imel optiko in orožje uporabljati tako za lov kot za streljanje na tarčo, (samo za hobi), morda bom kdaj nabavil še eno cev v kalibru 308 katera bi bila samo za lov. V našem lovišču nekega gorskega terena nimamo, največ je gosto zaraščenega gozdu ter nekaj večjih travnikov. Glede na to, da je jelenjad aktivna v mraku, mi svetlobna prepustnost veliko pomeni.
    Torej bom opustil DSa in se osredotočil na nekaj z nižjo začetno povečavo..
    Ko bo zadeva doma, jo bom stestiral in napisal mnenje.
    Vsem hvala za odgovore, ker mnenja poznavalcev veliko pomenijo, sam sem namreč velik nepoznavalec na tem področju.
    Hvala

  10. #10

    Privzeto

    Glede na to, da opisuješ, da nimate gorskega lovišča, da je teren gost in zaraščen, je za tak teren tako kot sem rekel bistveno bolj koristna nižja začetna kot pa visoka končna. Na lovu se veliko večkrat strelja na blizu kot na daleč. Daleč streljajo na odprtih terenih, teh je pa pri nas večinoma bolj malo, ker smo zelo gozdnata država. Tudi slaba svetlobna prepustnost je ok za dnevni lov v prerijah, kjer se strelja podnevi na daleč. Tukaj pride v poštev model, kakršnega si ti omenjal. Za naš način lova bi pa to bila bolj ali manj napačna izbira. Kot si rekel, na tistih travnikih ti bo jelenjad izstopala v mraku takrat bo pa svetlobna propustnost glavni as v tvojem rokavu. In vsak soliden novejši daljnogled bo imel dovolj veliko končno povečavo, da boš segel tudi na konec travnika.
    Če bi jaz ta trenutek kupoval novo igračo, bi gledal na Kahles 2-10×50 in Zeiss Victory HT 2.5-10×50 za splošen lov, za čakanje pa Kahles 2,4-12×56 in Zeiss Victory HT 3-12×56. To so prave mašine za naš način lova. Če je nekoliko omejen budget Kahles, če je pa budget neomejen pa Victory HT.
    In pa še glede R8, ko si jo omenil. Imam že 4 leta, sicer model Professional. Težko bi kupil kaj boljšega od tega, gledano iz praktičnega vidika.

Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •