Stran 2 od 22 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 213

Tema: lovska izkaznica

  1. #11

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    A mi lahko kdo pove kje dobim oni obrazec ali kaj že je, ki ga moram izpolniti in mu priložiti sliko ter poslati za izdelavo lovske izkaznice članu, ki je letos opravil izpit?

    lp
    Na spletni strani Uradnega lista boš videl Pravilnik o izdaji lovske izkaznice (moslim da je naslov pravilen),kjer je kot priloga tudi ta obrazec.

    Pa še ena cvetka iz tega pravilnika

    -Kdor izgubi ali pogreši lovsko izkaznico,veljajo isti členi pravilnika,kot za izdajo nove!!!!!!!!!!!!!

    Pri nas je član,ki je preko 50.let že lovec in star 82 let ,pogrešil svojo izkaznico.Tudi jaz sem mislil,da je s tem,ko je že imel izkaznico,svojo številko in vnešen v LISJAK-a,ne bo nobenega problema.Ipolnil sem vlogo za izdajo nove nadomestne izkaznice,pa nekaj časa ni bilo nobenega glasa iz LZS.Po urgiranju našega starešine na LZS,pa sem dobil odgovor,da me je skoraj kap,toliko sem bil besen.Tudi za izgubljeno lovsko izkaznico veljajo ista pravila kot za izdajo nove!Pa si predstavljajte,da moraš iskati ,zdraven vloge za izdajo nove izkaznice,še fotokopijo(overjeno)lovskega spričevala,slike in potrdila onekaznovanosti za člana,ki je že toliko let v lovski organizacijo,povrhu tega pa še naš častni član.
    Res klobuk dol pred takimi predpisi!!

  2. #12
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat krt je objavil: Pokaži objave
    ...Pa si predstavljajte,da moraš iskati ,zdraven vloge za izdajo nove izkaznice,še fotokopijo(overjeno)lovskega spričevala,slike in potrdila onekaznovanosti za člana,ki je že toliko let v lovski organizacijo,povrhu tega pa še naš častni član.
    ...
    To je pa res nesmiselno in nepotrebno. Predlagam, da se o tem nesmislu obvesti LZS in predlaga racionalizacijo postopkov.
    Kdo je pravzaprav zadolžen za to področje? Katera komisija?

  3. #13

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    To je pa res nesmiselno in nepotrebno. Predlagam, da se o tem nesmislu obvesti LZS in predlaga racionalizacijo postopkov.
    Kdo je pravzaprav zadolžen za to področje? Katera komisija?
    Mislim,da komisija za pravna in statutarna vprašanja.

  4. #14
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat krt je objavil: Pokaži objave
    Mislim,da komisija za pravna in statutarna vprašanja.
    Saj jaz tudi mislim, vem pa ne čisto zagotovo. Za povrhu se mi zdi naslovitev pobude direktno na to komisijo vprašljiva, saj lahko ostane enostavno pri tem, da ne bo ne odgovora niti ukrepa.
    Pogruntajmo pravi naslov od katerega si lahko obetamo odgovor in ukrepanje, nakar tu izpišite predlog, pa ga lahko jaz pisno posredujem na izbrani naslov v imenu skupine lovcev iz foruma.

  5. #15

    Privzeto

    Mogoče kar na UO LZS, pa naj oni naprej posredujejo. Saj imamo tudi kakega člana, ki je član UO LZS. UO sedaj precej bolj po različnih koncih slovenije dela in aktivno rešuje probleme.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  6. #16
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    ... Saj imamo tudi kakega člana, ki je član UO LZS. ...
    Prav bi bilo, da bi zadeva bila formalno kot mora biti ali vsaj dvostransko dogovorjena. Brez kakšnih vez in "porivanja naprej". Če to ni mogoče, bo pač potrebno glasno povedati tudi to. Stik LZS - članstvo (LD) mora biti. In še lepše bi bilo, da bi obstajal tudi stik LZS - lovci posamezniki, kar pa je že malo težje in bolj delikatno vprašanje.

  7. #17
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    579

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Saj jaz tudi mislim, vem pa ne čisto zagotovo. Za povrhu se mi zdi naslovitev pobude direktno na to komisijo vprašljiva, saj lahko ostane enostavno pri tem, da ne bo ne odgovora niti ukrepa.
    Pogruntajmo pravi naslov od katerega si lahko obetamo odgovor in ukrepanje, nakar tu izpišite predlog, pa ga lahko jaz pisno posredujem na izbrani naslov v imenu skupine lovcev iz foruma.
    Na komisijo po mojih izkušnjah lahko kar pozabite, saj od njih nisem dobil odgovora že skoraj štiri mesece, ne zdi se jim vredno niti sporočiti ali bodo zadevo sploh obravnavali ali ne. Prav tako odgovora nisem dobil na zaprosilo za mnenje za kar konkreten zahtevek za škodo. Skratka nič!!!!!

  8. #18

    Privzeto

    Naslov je direktor strokovnih služb LZS, ki je pred kratkim nastopil službo. Če še to ne zaleže ima LZS predsednika, ki bo odreagiral nemudoma.

  9. #19
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    Naslov je direktor strokovnih služb LZS, ki je pred kratkim nastopil službo. Če še to ne zaleže ima LZS predsednika, ki bo odreagiral nemudoma.
    In kdo je ta novi direktor? Je LZS to kje objavila?

  10. #20

    Privzeto

    Prejel sem odgovor iz LZS, ki se glasi takole:

    Spoštovani,

    vlogi (obrazec v prilogi) za lovsko izkaznico je potrebno priložiti sliko in potrdilo iz kazenske evidence, katero izda Ministrstvo za pravosodje (obrazec v prilogi). (v kolikor napišete na koncu vloge za MP naslov LZS, pošljejo k nam). Vsi, razen tistih, ki so lovski izpit opravili po novem pravilniku v letu 2007 in 2008, morajo predložiti tudi overjeno fotokopijo spričevala o opravljenem lovskem izpitu (overi notar ali upravna enota).
    V primeru, da pa je kdo izgubil lovsko izkaznico mora podati tudi izjavo, da jo je izgubil ali da mu je bila ukradena. Ker ob prvi izdaji lovski izkaznic ni bila zahtevana za člane LD tudi dokumentacija, jo sedaj mora predložiti (Glej 4. člen Pravilnika o lovski izkaznici).

    Lepo pozdravljeni


    Torej je tistim, ki izgubijo ali uničijo izkaznico potrebno to potrdilo dati zraven, ker ga prvič od nas niso zahtevali in bodo sedaj tako dopolnili ta potrdila. Kar se mi vseeno ne zdi smiselno saj če oddaš potrdilo enkrat ne pomeni, da ne boš kasneje kaj storil. Pa tudi oni bi morali dopolniti svoje baze članov ki so opravili lovske izpite, kdaj, kje,... tudi za nazaj in ne samo za zadnji 2 leti.

    Evo pa vam ta dva dokumenta še jaz dam v prilogo, če ju bo v bodoče kdo rabil in iskal.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

Stran 2 od 22 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •