Stran 1 od 22 1234511 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 213

Tema: lovska izkaznica

  1. #1
    ZR7 Guest

    Privzeto lovska izkaznica

    http://lov.mojforum.si/lov-about85-0.html
    Citat izitok je objavil:
    Ker sem se iz LD izpisal še preden so prišle nove (sedanje) lovske izkaznice,me zanima kako lahko pridem do nje,ali je pogoj članstvo v eni od LD,ali lahko izkaznico dobiš,če tudi nisi član nobene LD.
    Citat Ganges je objavil:
    Po zakonu bi izkaznico verjetno moral prejeti tudi, če nisi član nobene LD, saj si po tem zakonu lahko lovec tudi brez lovske družine. Ne vem pa kako se to izvede, ker na izkaznici piše serijaska številka izkaznice, zraven pa lovska družina katere član je posameznik.

    Verjetno bo najbolje, če vprašaš strokovne službe na LZS kar preko maila.

    Naslov je: lzs@lovska-zveza.si

    lp
    Citat rock&roll je objavil:
    Lovsko izkaznico lahko pridobiš tudi kot občan na LZS, kjer ti jo bodo izdali. Izpolniti moraš obrazec, predložiti dokazilo da imaš lovski izpit in sliko, enako kot je format za orožni list, ter plačati nekaj takse (mislim da manj kot 5000 sit) Mogoče bodo zahtevali tudi potrdilo o nekaznovanju, kar bi bilo sicer logično, saj moraš izpolnjevati pogoje za nošenje orožja.

    V rubriko LD na izkaznici ti bodo vpisali "999 ni član lovske družine". Dobiti moraš tudi nalepko za letošnje leto saj se izkaznica ravno tako letno podaljšuje.

    Takšna izkaznica ti omogoča samostojni lov pri nas in v tujini vendar samo v loviščih, za katera boš dobil od upravljalca lovišča pismeno dovoljenje (komercialni lov).

    Lep pozdrav.
    Citat Krpan je objavil:
    A mogoče kdo ve koliko lovcev je izkosirtilo to možnost?
    Citat capreolus je objavil:
    Kar nekaj, verjetno pa jih bo v prihodnosti še več.

    Zakaj?

    Mislim, da se temu ne bi smeli čuditi - pri vsem kar se danes v slovenskem lovstvu dogaja.

    LP
    Citat ZR7 je objavil:
    Po mojem je bolje, da taki lovci obstajajo izven lovskih družin in pač izkoriščajo lovski turizem in ga pošteno plačajo. Slabo bi bilo in marsikje tudi je, ko lovci, kateri žele samo trofeje in lastno namišljeno slavo mahajo z denarjem v svojih družinah in razdeljujejo člane na tiste kateri imajo denar in tiste, kateri naj samo delajo. To pelje v komercializacijo lova, oz. bolje rečeno v trgovanje z delom in razslojevanje članstva po debelini denarnice. Tega narava in divjad ne poznata. In Slovenski lovci se moramo tega tudi bati in otresti.
    Zato je prav, da taki ljudje lahko dobe lovsko izkaznico, lov pa plačujejo po tarifah za turizem. Pri nas in v tujini.
    Citat capreolus je objavil:
    Mogoče res.

    Vendar pa pri vseh kuhinjah v lovstvu (od LD do LZS) ne moremo pričakovati drugega, kot da bodo člani pač zapuščali LD. Z lovsko izkaznico pa lahko lovijo tudi, če ne plačajo, seveda v primeru, da jih lovski tovariš povabi na lov.
    Citat ZR7 je objavil:
    To lahko naredi tudi če nima izkaznice in ni lovec. Člani, katerim pa je namen slovenskega lovstva in lovske družine tuj, naj kar zapustijo družine. Družine bodo tako tudi prisiljene se odpreti novemu članstvu in se predstavljati v javnosti ipd.

    Tisti lovci o katerih govorimo pa itak ne morejo narediti s tem načinom nobene škode. Kakšni in kolikšni so plani se ve! Čez to ne more ne član niti gost, ki lovi na njegov račun. Ostalo je pa itak stvar posameznih družin in njihove regulacije tega področja.
    Citat Hubertus je objavil:
    Citat ZR7 je objavil:
    To pelje v komercializacijo lova, oz. bolje rečeno v trgovanje z delom in razslojevanje članstva po debelini denarnice. Tega narava in divjad ne poznata. In Slovenski lovci se moramo tega tudi bati in otresti.
    Zato je prav, da taki ljudje lahko dobe lovsko izkaznico, lov pa plačujejo po tarifah za turizem. Pri nas in v tujini.
    ZR7, tvoj pogled na losvtvo je preveč romantičen. Nemogoče je vzpostaviti tak odnos do divjadi, kot si ti (pa tudi jaz) želiš in sicer ne samo zaradi lovcev ampak tudi zaradi ostalih uporabnikov okolja.
    Lov v Sloveniji se bo skomercializiral, kar je neobhodno dejstvo in kakor "socializem" izginja iz ostalih nivojev življenja tako bo tudi iz lovstva.
    Tako kot sem proti nedeljskemu odprtju trgovin, ki vodi v zmanjšanje socialne kvalitete slovenskih družin tako sem tudi proti ožanju pravic na področju lova. Trgovine bodo odprte lov pa bo dražji ob tem pa naj povem le to, da je veliko športov še dražjih pa se ljudje vseeno ukvarjajo z njimi.
    Citat ZR7 je objavil:
    Hubertus, lov tudi sedaj ni poceni! Tako kot se danes vrednoti vsak prdec, je potrebno vrednotiti tudi delo lovcev v lovišču. In če ga, potem veš, da je ceneje loviti lovskemu turistu, kot pa lovcu v domačem lovišču!

    Vendar pri komercializaciji, da ne rečem divjem lastninjenju lova nekateri vidijo samo cash, bankovce in kovance in razlagajo, da je razvoj lova možen le v tej smeri. Pri tem pa pozabljajo, nevede ali nalašč, da bo potem potrebno plačati tudi vse delo in dobiček nikakor ne bo tolikšen, kot si ga v svoji naivnosti predstavljajo. V večini lovišč, z redkimi izjemami, pa še te ne dolgo. Primere imamo v bližnji soseščini in ne reci, da jih ne poznaš!

    Bodo pa najine mnenja o tem različna tako dolgo, dokler boš lov smatral za šport Jaz imam nanj drugačen pogled. Športal bi lahko brez puške, sekire in lopate v istem okolju z ravno toliko ali še več užitkov ob opazovanju divjadi.

    Sva pa čisto off topic. Tu govorimo o lovski izkaznici! Nova tema? Ok, izvoli!
    Citat AJKA je objavil:
    V letošnjem letu sem opravil lovski izpit. Takoj nato sem lovski družini posredoval vse podatke ki jih je od mene zahtevala ,da mi naroči lovsko izkaznico. Ker po petih mesecih izkaznice še nisem dobil sem kar sam poklica na lovsko zvezo in se pozanimal zakaj še izkaznice ni, pa so mi povedali da družina ni poslala popolne vloge ( manjka potrdilo o nekaznovanosti Za kar mi ni nihče povedal) Sedaj pa nastaja problem ker nekateri člani osporavajo pravico do lova ker nimam lovske izkaznice in mi v primeru uplenitve kake divjadi grozijo celo z disciplinskim postopkom. Zato me zanima ali je res da ne smem loviti ker po nelastni krivdi še nimam izkaznice, zakaj sem potem takem sploh plačal članarino?
    Citat capek je objavil:
    Pri nas je bil isti problem, ko je pripravnik opravil izpit in mu starešina ni pustil izvejati lova brez lovske izkaznice.Goni jih v kur.. pa lepo jagaj.
    Citat ZR7 je objavil:
    Citat AJKA je objavil:
    ... sam poklica na lovsko zvezo in se pozanimal zakaj še izkaznice ni, pa so mi povedali da družina ni poslala popolne vloge ( manjka potrdilo o nekaznovanosti Za kar mi ni nihče povedal) ...
    Česa jaz ne vem? Da mora LZS dobiti potrdilo o nekaznovanosti? Od kdaj? Na kakšni osnovi? Kdo naj bi zahteval in kdo izdal potrdilo? Kaj ima LZS s posameznikom, saj ni njen član?! :shock:
    Citat Krpan je objavil:
    Glede potrdila o nekaznovanost so te malo nategnili.
    Glede izkaznic pa imamo tudi pri nas probleme, saj smo že v začetku leta poslali obrazce za izdajo petih izkaznic pa so takrat odgovorili, da so prekinili sodelovanje z dosedanjim izdelovalcem novega pa še nimajo. In tako je ostalo do sedaj.
    Ravno tako ni še duha ne sluha od nalepk za leto 2008. V naši LD razmišljamo, da jih bomo dali narediti sami in jih tudi sami razdelili, tistim, ki bodo plačali članarino. Ne bomo več ponižno čakali na to, da bo kdo iz LZS premaknil svojo rit. Jih imam poln kufer. :twisted:
    Drugače pa pri nas jagajo tudi tisti ki še nimajo izkaznic. Ni nobenega razloga da nebi.
    Citat orlova6 je objavil:
    Tudi jaz tako mislim, ta izkaznica je živa potegavščina, saj v končni fazi, se ve kdo ima lovski izpit, vse je zapisano, pa tudi preizkus v družini je opravil, tako, da tu ne vidim razloga, da bi bila izkaznica tat-mata in pogoj za lov, to delajo samo v LD-jih, kjer zavirajo enakopraven lov vsem polnopravnim članom lovske družine, in take bi bilo treba kaznovati.
    O LZS pa ne bi kaj govoril, ker je vsakih besed preveč, tako kot pravi Krpan.
    Vsem , ki nimajo izkaznic pa imajo izpit in vse tako kot mora biti, lahko le rečem v gozd, gver na rame pa jagat, da se kar kadi, birokracijo naj urejajo tisti, ki so za to postavljeni.
    Citat majamagajne@hotmail.com je objavil:
    jaz sem moral isto list v nekaznovanosti poslat na lzs tako da je trajalo ene 4 mesece preden sem jo dobil .sem pa izsilil da lahko jagam,ker nisem jaz kriv da ni izkaznice
    Citat ZR7 je objavil:
    Citat majamagajne@hotmail.com je objavil:
    jaz sem moral isto list v nekaznovanosti poslat na lzs tako da je trajalo ene 4 mesece preden sem jo dobil .sem pa izsilil da lahko jagam,ker nisem jaz kriv da ni izkaznice
    Prosim da napišeš, kdo to zahteva in kako poteka postopek pridobivannja tega papirja!

    Vnaprej hvala!
    Citat orlova6 je objavil:
    Kaka norost, kateri bebec se je zmislil, da je potrebno poslati listino o nekaznovanju na LZS, kaj jih pa sploh briga o teh zadevah, to se razčistijo že davno prej in to na drugih nivojih. Jaz je ne bi poslal, naj si nekam vtaknejo tisti njihov pleh.
    Čista norost.
    Citat jelen.slavnik je objavil:
    O še kako je treba govoriti o LZS saj vendar niso opravili že plačanega dela. Zakaj???
    Citat orlova6 je objavil:
    Govoriti mogoče res, kaj , ko pa je to mlatenje prazne slame. Ne pričakuj kakšne konkretne zadeve, saj še odgovora velečastnega predsednika nisi dobil, kaj šele drugega pričakuješ.
    LZS dela za svojo korist in za svoje ri.., mi pa se borimo po svojih močeh za tisto malo lovskega, kar nas še drži skupaj in za kar vemo, da je prav.
    Citat tica je objavil:
    Pravilnik o lovskih izkaznicah, UL RS 87/2005:
    4. člen
    (postopek izdaje izkaznice)
    (1) Zahteva za izdajo izkaznice se vloži na obrazcu, določenem v prilogi 2, ki je sestavni del tega pravilnika.
    (2) Vlogi iz prvega odstavka tega člena se priložijo:
    – spričevalo o opravljenem lovskem izpitu (fotokopijo in vpogled originala ali overjena kopija pri upravnem organu oziroma pri notarju);
    – fotografija v velikosti 3 x 4 cm, ki je v skladu z navodili Lovske zveze Slovenije izdelana po standardu fotografije za orožni list;
    – potrdilo iz kazenske evidence za primere iz četrte, pete in šeste alinee 1. odstavka 63. člena Zakona o divjadi in lovstvu (ZDLov-1, Uradni list RS, št. 16/04);
    – ostala potrdila na zahtevo izdajatelja, ki dokazujejo izpolnjevanje pogojev iz ZDLov-1.
    (3) Izkaznica se izda najkasneje v 60 dneh po prejemu popolne vloge.
    (4) V primeru zavrnitve izdaje izkaznice izdajatelj vlogo s sklepom zavrne.

    Tak je postopek za izdajo lovske izkaznice. Strinjam pa se, da so postopki nerazumno dolgi in da je na tem področju, kljub podeljenemu javnemu pooblastilu LZS, prava anarhija.
    Citat tica je objavil:
    Še izvleček iz ZDLov-1, 63. člen, alineje 4 -6:
    - je pravnomočno obsojena za kaznivo dejanje, ki ga je storila v zvezi z lovskim udejstvovanjem,
    - je bila pravnomočno obsojena zaradi kršenja določil tega zakona in na njegovi podlagi izdanih predpisov;
    - je pravnomočno obsojena zaradi kršenja predpisov s področja varstva narave, zaščite živali in zlorabe orožje.
    (2) Lovcu, ki mu je dokazano katero od dejanj iz četrte do šeste alinee prvega odstavka tega člena, izdajatelj prekliče veljavnost lovske izkaznice.
    Citat ZR7 je objavil:
    Tica, hvala za izvlečke.

    Kljub vsemu sem še vedno trdno prepričan, da LZS ni in ne more biti upravičena do vpogleda v te podatke. Če bi že bil kdo upravičen, bi bila to LD v postopku sprejemanja kandidata, ko bi moral sam imeti možnost in pravico pridobiti ta potrdila in jih podati LD.

    Na podlagi 16. člena Zakona o državni upravi (Uradni list RS, št. 52/02, 56/03, 61/04 in 123/04) in v povezavi s 6. točko tretjega odstavka 21. člena in 62. člena Zakona o divjadi in lovstvu (Uradni list RS, št. 16/04) izdaja Lovska zveza Slovenije

    To, da je LZS sprejela tak pravilnik pomeni poseg v svobodo posameznika!
    In to posameznika, ki z zvezo društev nima nič. Aja, pozabljam, ima, posredno finančno podpira njihove "pogruntavščine".
    Kršitve, ki jih prebiramo v tem 63 členu so lahko kvečjemu vzrok za odklonitev sprejema v LD, če le ta tako zapiše v Pravila.

  2. #2
    Član od
    Feb 2008
    Lokacija
    Slovenija
    Prispevki
    54

    Privzeto

    eh no prjatelčki, pa še nekaj pozabljamo; lovska izkaznica ima veljavo in ti daje lovno prvico, če je opremljena s člansko nalepko tekočega lovnega leta..kako pridemo do tega pa vemo...

  3. #3

    Privzeto

    A mi lahko kdo pove kje dobim oni obrazec ali kaj že je, ki ga moram izpolniti in mu priložiti sliko ter poslati za izdelavo lovske izkaznice članu, ki je letos opravil izpit?

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  4. #4
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    A mi lahko kdo pove kje dobim oni obrazec ali kaj že je, ki ga moram izpolniti in mu priložiti sliko ter poslati za izdelavo lovske izkaznice članu, ki je letos opravil izpit?

    lp

    A ni bilo rečeno, da se vse to opravi v sklopu lovskega izpita?
    Sicer pa sem pred časom te obrazce dobil v tajništvu LZS. Pokliči tja!

  5. #5

    Privzeto

    V LISjaku si ga sprintaj. Jaz sem tiste poslal.

  6. #6

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave

    A ni bilo rečeno, da se vse to opravi v sklopu lovskega izpita?
    Sicer pa sem pred časom te obrazce dobil v tajništvu LZS. Pokliči tja!
    Zgleda, da ni tako. Meni je sedaj ta član, ki je naredil izpit rekel, da so se tam pogovarjali, da mi mora dati sliko, zraven pa mora biti izpolnjen nek kartonček in je potem to potrebno poslati.

    Fonza kaj si ti to v Lisjaku sprintal? Njegove podatke ali kaj? Si zraven priložil tudi sliko?

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  7. #7

    Privzeto

    Pa ne pozabite na potrdilo o nekaznovanosti.

  8. #8

    Privzeto

    Mislim, da si mora potrdilo o nekaznovanosti pridobiti LZS sama. Sicer pa 99% pripravnikov že ima orožne listine in ne vem zakaj potrdilo še enkrat

  9. #9

    Privzeto

    Zakaj rabijo potrdilo o nekaznovanosti meni tudi ni jasno, ker če so pripravniki lahko članarino plačali pa orožje že imajo pol jim to nič ne pomeni.
    Gangi pri vsakem članu maš številko izkaznice, če pa je nima, pa imaš možnost naročila in to sem sprintal in skupaj z sliko v Lj. poslal.

  10. #10

    Privzeto

    To je pa birokracija. Bil sem lovec z orožnim listom in lovsko izkaznica. Ker sem se preselil sem šel v drugo LD. Potreboval sem novo izkaznico.
    Pa so komplicirali z tem potrdilom o nelaznovanosti...in jim nisem mogel dopovedat da že vse imam, na izkaznico bi bilo potrebno vpisat ime nove LD. Po pol leta, ko nisem hotel oditi iz Lovske zveze ( rekel sem jim, da dokler mi ne zagotovijo da jo dobim ne grem ven, ali jih pa tožim zaradi neopravljanja svojega dela, prvi izkazico sem čakal leto in pol...) se je zavzela direktorica strokovnih služb, on izkaznico sem dobil.

    Orožni list in lovska izkaznica sta 2 različna dokunemta

Stran 1 od 22 1234511 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •