Stran 17 od 22 PrvaPrva ... 7131415161718192021 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 161 do 170 od 213

Tema: lovska izkaznica

  1. #161

    Privzeto

    Citat kurare je objavil: Pokaži objave
    Se posipavam s pepelom
    LZS v temu primeru kot je videti pač zgolj izvaja predpise RS...

    Janez
    Janez, če nič drugega, tisto, da je potrebno oddati staro izkaznico in brez pravice do lova čakati novo nima z RS nič. LZS izdaja izkaznice in tako kot nam ni bilo treba oddajati orožnega lista na UE ob naročilu novega nam tudi te izkaznice ne bi bilo treba oddajati in nam je tudi ni treba, le navodila so tako pametno spisali na LZS.
    Tudi predpisa RS, ki bi prepovedoval odstranjevanje neveljavne nalepke mi še ni nihče pokazal.
    Tako da moje prepričanje da gre za bolj papežko od papeža slepo sledenje nikjer pisanega pravila, ostaja!

    Moja izkaznica izdana ob prehodu iz knjižic na plastično kartico ima sedem (7) praznih mest za lepljenje nalepk in sledeča po na prvem zgornjem levem prostorčku namenjenem za nalepke.
    Zagovorniki aparatčik obnašanja, povejte mi kateri člen katerega akta sem in bom s tem kršil!
    Verum justicia quod parilitas!

  2. #162

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Janez, če nič drugega, tisto, da je potrebno oddati staro izkaznico in brez pravice do lova čakati novo nima z RS nič. LZS izdaja izkaznice in tako kot nam ni bilo treba oddajati orožnega lista na UE ob naročilu novega nam tudi te izkaznice ne bi bilo treba oddajati in nam je tudi ni treba, le navodila so tako pametno spisali na LZS.
    Tudi predpisa RS, ki bi prepovedoval odstranjevanje neveljavne nalepke mi še ni nihče pokazal.
    Tako da moje prepričanje da gre za bolj papežko od papeža slepo sledenje nikjer pisanega pravila, ostaja!

    Moja izkaznica izdana ob prehodu iz knjižic na plastično kartico ima sedem (7) praznih mest za lepljenje nalepk in sledeča po na prvem zgornjem levem prostorčku namenjenem za nalepke.
    Zagovorniki aparatčik obnašanja, povejte mi kateri člen katerega akta sem in bom s tem kršil!
    PRAVILNIK O LOVSKI IZKAZNICI
    13. člen
    (prehodno obdobje)
    (1) Izkaznice, izdane v skladu Pravilnikom o lovskih izkaznicah (Uradni list RS, št. 87/05), se lahko uporabljajo dokler je možno podaljševanje njihove veljavnosti s hologramskimi nalepkami.
    (2) Ne glede na prejšnji odstavek izkaznice, izdane imetnikom iz druge alinee tretjega odstavka 2. člena Pravilnika o lovskih izkaznicah (Uradni list RS, št. 87/05), prenehajo veljati z dnem uveljavitve tega pravilnika.

  3. #163
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    PRAVILNIK O LOVSKI IZKAZNICI
    13. člen
    (prehodno obdobje)
    (1) Izkaznice, izdane v skladu Pravilnikom o lovskih izkaznicah (Uradni list RS, št. 87/05), se lahko uporabljajo dokler je možno podaljševanje njihove veljavnosti s hologramskimi nalepkami.
    (2) Ne glede na prejšnji odstavek izkaznice, izdane imetnikom iz druge alinee tretjega odstavka 2. člena Pravilnika o lovskih izkaznicah (Uradni list RS, št. 87/05), prenehajo veljati z dnem uveljavitve tega pravilnika.


    A moraš vetrobransko steklo na avtomobilu tudi zamenjati za novo, ko zmanjka prostora za lepljenje hologramskih nalepk ali jih enostavno postrgaš, pa s tem ne uničiš šipe. Kako ne bi bilo možno nalepit hologramsko nalepko na kartico, če je s tem ne uničiš. Saj nikjer ne piše, da je odstranjevanje nalepk (hologramskih) z kartic prepovedano ali kaznivo.

    A KARTICA NI VEČ V VELJAVI, ČE JE NA NJO ŠE VEDNO MOGOČE NALEPIT HOLOGRAMSKO NALEPKO? SAJ BO PRILEPLJENA NA ZA TO DOLOČEN PROSTOR!

    Oprosti Tica, nisi ti kriv. Derem se na rdeče označen tekst.
    Slow justice is no justice

  4. #164

    Privzeto

    Tako je Jež!

    To je sedaj bistvo, do katerga smo prišli. Ostale kozlarije so kozlarije, a so uzakonjene, za kar lahko samo še preklinjamo vse tiste, ki so imeli parkeljčke vmes, tole kar si sedaj ti lepo napisal, pa definitivno drži!

    Nalepka je nalepka in namenjena lepljenju in odstranjevanju ko ni več veljavna!

    Ko mi bo kdo pokazal akt, ki bo to izrecno prepovedoval, gremo pa dalje!
    Tica, imej se lepo, ob kavici ne bova z rdečim in poudarjeno.
    Verum justicia quod parilitas!

  5. #165

    Privzeto

    Malo za primerjavo "stare" in nove "izkaznice" za člane LD:
    Verum justicia quod parilitas!

  6. #166

    Privzeto

    Oa še zadnja plat:
    Verum justicia quod parilitas!

  7. #167

    Privzeto

    Iz zgornjih fotk je razvidno, da Sršen ni v lovski opravi in da se stara in nova izkaznica praktično ne razlikujeta, razen v modrosti, da je namesto "Lovska družina" napisano "Lovišče". Ok, to je stvar posebne debate, ki je sedaj ne bom odpiral.

    Ker pa na kozlarijo, da se naj nalepka ne bi lepila gor in trgala dol nisem nikoli pomislil, tudi nisem razmišljal koliko prostega prostora pravzaprav še ostaja tistim, ki imajo te kartice že od vsega začetka. Ko gledam svojo, je očitno prva nalepka za leto 2006 in po tej logiki imamo še vsi še eno prosto mesto po najslabšem scenariju? Je tako? Se motim v prvi letnici?

    Če je tako, ima LZS še eno leto časa, da popravi te lastne neumnosti in če je treba tudi spremeni kakšen pravilnik in navodilo!

    Da jih vidimo!
    Last edited by Sršen; 6. October 2012 at 08:50.
    Verum justicia quod parilitas!

  8. #168

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave

    Ker pa na kozlarijo, da se naj nalepka ne bi lepila gor in trgala dol nisem nikoli pomislil, tudi nisem razmišljal koliko prostega prostora pravzaprav še ostaja tistim, ki imajo te kartice že od vsega začetka. Ko gledam svojo, je očitno prva nalepka za leto 2006 in po tej logiki imamo še vsi še eno prosto mesto po najslabšem scenariju? Je tako? Se motim v prvi letnici?
    Tu te moram pa poraviti Sršen, prva nalepka je bila leta 2005, sem pravkar pogledal na očetovi izkaznici.

    Sicer so pa vsi moji lovski tovariši proti takšnem izkoriščanju s strani države in LZS in ne bo nihče naročil nove izkaznice! Ker enkrat je pa treba reči, DOVOLJ JE!

    To si nalepke s kakšnim posebnim čistilom dol spravil ali gredo kar tako. Če si, daj javi na zs.

  9. #169

    Privzeto

    zdaj pa morda dosti o tem, ker bodo mrbit še te luknje v prihodnje zakrpali

  10. #170

    Privzeto

    Eh, Daco, kakšno čistilo neki. 2 minuti pred slikanjem sem jih z nohtom potehnil dol.
    2005 praviš? Zanimivo, res se ne spomnim datuma, a kar nekaj mojih lovskih tovarišev začenja z 2006, pa smo vsi kar nekaj let pred tem izdelali izpit.
    Pa saj nima veze.

    Ja Marky, kar naj krpajo luknje. A jim toplo priporočam, da jih krpajo v tisto smer, ki bo nam lovcem prijazna. Sicer se bo poleg mene našlo še nekaj takih, ki bodo jasno rekli, da LZS in njenih birokratov ne potrebujemo. Pa naj naredijo potem še nekaj lovcem neprijaznih potez, pa bo tako mislečih postalo dovolj, da se bo jasno slišalo in bo država prišla nazaj na tisto, kar je hotela imeti v ZDLov in kar je praksa tako v obrtni, kot kmetijsko gozdarski zbornici. Da članstvo v LZS ne bo obvezno za upravljavce lovišč.
    Jaz sem že prepričan, da LZS, katerih predstavnikov ne morem voliti in kateri mi lupijo denarnico, ne potrebujem!
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 17 od 22 PrvaPrva ... 7131415161718192021 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •