Citat torro je objavil: Pokaži objave
Disciplinska mora odreagirat, ko dobi prijavo.
...
Tako je. To je sodišče, upravni odbor in eventuelno drugi organi in člani, odvisno kako imate zapisano v pravilniku, pa so policija, ki zbere dokaze in poda predlog za uvedbo postopka.

Citat torro je objavil: Pokaži objave
... Da ne bi bilo takšnih nevšečnosti, kot jih navajaš, pa smo pri nas dali v pravilnik o disciplinskem postopku člen, da tisti, ki je v disciplinskem postopku, v času trajanja le tega, ne sme izvajati odstrela ...
In s tem naredite krivico tistemu, ki se izkaže za nedolžnega.
Zelo nevarna praksa, ki omejuje pravice in lahko pripelje do tožbe in špetira in pove le to, da disciplinska komisija ni dovolj sposobna ali pa imate luknjo v pravilniku. Vedno me moti, ko LD rešujejo probleme na neustrezen način.
Kdo pa pri vas odgovarja za neupravičen suspenz? Nihče? V tem primeru pa si res zaslužite tožbo!

Pri nas smo rešili problem drugače. Sicer po mojem mnenju tudi neustrezno. Namreč kazni se seštevajo. Če narediš dva prekrška za eno leto, to pomeni dve leti kazni. Zakaj se mi to zdi neustrezno? Ker verjamem, da se kazni ne sme seštevati, zakaj, si poglejte v primere kazenskega zakonika. Tam tega ne dopuščajo kar tako enostavno. Sam sem predlagal, da bi odsluženje kazni časovno tempirali, torej ko odslužiš prvo, nastopi naslednja. V praksi bi bilo isto, a lažje odbiješ prej omenjen očitek.