Stran 17 od 29 PrvaPrva ... 713141516171819202127 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 161 do 170 od 288

Tema: Disciplinski postopki v LD

  1. #161

    Privzeto

    V moji LD je tudi v Poslovniku LD zapisana možnost obročnega plačila članarine, kar odobri UO. Problem so vsakoletni neplačniki do roka in blagajnik jim pošilja opomine, kot je opisal MilanK. Vendar pozor, član ni dvignil priporočene pošiljke /nemenoma/ in ker za tako vrsto pošiljke ni možnosti prisilne vročitve, je bil član iz članstva kljub temu brisan. Sedaj uveljavlja sodno varstvo zaradi neupravičenega brisanja. Epiloga še ni, njegov odvetnik, znan tudi v lovskih vrstah, napoveduje odškodnino napram LD in jasno tudi preklic bisanja.

  2. #162

    Privzeto

    Ok, razumem oba. Ampak to so skrajnosti... Jaz sem imel v mislih le izjemo, ki se zgodi enkrat ali 2x v celotnem lovskem stažu. Svaka čast tistim, ki nikoli niso imeli težav ali kakega nepredvidljivega stroška vmes, ko so morali poseči tudi po prihrankih in jih porabiti, ali pa celo kje v zadnjem času ostali brez službe...

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  3. #163

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    ... Ampak to so skrajnosti... Jaz sem imel v mislih le izjemo,...
    Za izjeme narediš izjemo. Pri dobrih odnosih pa izjem ne rabiš in solovcu, ki je res potreben pomoči pomagaš s prispevkom, da plača v roku.
    Verum justicia quod parilitas!

  4. #164

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    No, vse lepo in prav. Kako pa ravnate v primeru, da oseba, ki ni plačala članarine odkrito pove, da trenutku nima denarja iz takega ali drugačnega razloga in bo poravnal recimo pol zdaj, pol čez 1 mesec in mu drugače nikakor ne gre skozi...? A ravnate isto ali se najde razumevanje v LD? Mislim, da če se bo tako nadaljevalo v teh časih, bo tega vedno več... In dvomim, da je katere lovska družina tako revna, da ne bi mogla počakati mesec dni s plačilom pri več let aktivnem in sicer zagnanem lovcu...

    Ne vem, ampak me res zanima kako je v takih primerih po drugih lovskih družinah? Ne rabi mi noben razlagati po črtici pravil, ker vem, da se ga lahko komot briše iz članstva. Imeli pa smo pred leti primer, ko je svojemu lovskemu prijatelju njegov prijatelj plačal članarino, ker je ta zaradi nezaposlenosti ni mogel plačati, prejemal je le socialno pomoč.

    lp
    ------------------------

    Mi do zdaj še nismo imeli primera, da bi član zaradi socilane stiske, v kateri se je znašel ne po svoji krivdi npr. zaradi naravne nesreče, smrti ožjega družinskega člana, izgube službe, ipd, dal vloga na UO za obročno plačilo ali delno ali celotno oprostitev plačila članarine.

    Prepričan pa sem, da bi UO ob takih objektivnih okoliščinah ugodil njegovi vlogi. Kadar član npr. v požaru izgubi vse svoje premoženje, je potreben pomoči in to mu lahko nudijo tudi člani njegove LD, ne pa da ga še dodatno prizadenejo z črtanjem iz članstva LD. Prijatelje spoznaš v stiski in ne tedaj, ko ti gre dobro.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  5. #165

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    ........... Vendar pozor, član ni dvignil priporočene pošiljke /nemenoma/ in ker za tako vrsto pošiljke ni možnosti prisilne vročitve, je bil član iz članstva kljub temu brisan. Sedaj uveljavlja sodno varstvo zaradi neupravičenega brisanja. Epiloga še ni, njegov odvetnik, znan tudi v lovskih vrstah, napoveduje odškodnino napram LD in jasno tudi preklic bisanja.
    Prisilne vročitve ne pozna noben zakon /ZUP, ZPP in ZKP – te tudi v nobenem postopku ni mogoče opraviti/, ti zakoni pa poznajo fikcijo vročitve, da se torej vročitev šteje za opravljeno, če naslovnik v postavljenem roku pošte ne dvigne. Vendar je v tem primeru treba poslati pisanje - opomin v kuverti z vročilnico in ne z povratnico. Na vročilnici je namreč zapisano opozorilo in pravne posledice, če naslovnik v 15. dneh ne bo dvignil pošiljke. Če je v postavljenem roku /15 dni/ ne dvigne, se šteje, da je bila vročitev opravljena na dan, ko je bilo v hišnem poštnem predalčniku ali na vratih puščeno obvestilo, na to pa je treba naslovnika opozoriti v puščenem obvestilu. Lahko pa se vročitev opravi tudi po članu LD ali kaki drugi osebi, vendar ob smiselni uporabi pravil vročanja iz zakona o pravdnem postopku.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  6. #166

    Privzeto disciplinski postopek

    V poslovniku LD imamo zapisano, da lahko UO v primeru napačnega odstrela določi kazen prepovedi lova in odvzem trofeje. Glede na določila poslovnika smo v UO sprejeli sklep in člana seznanili s tem. On pa je zadevo predal odvetniku.

    kakšne imate kaj izkušnje na tem področju?

  7. #167
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Dolina vipavska, dolina preljuba
    Prispevki
    167

    Privzeto

    Ne vem kakšen pravilnik LD imate, vendar NAČELOMA kazni določa disciplinska komisija na podlagi pravilnika o DK. Če pa član ni imel možnosti zagovora (pritožbe) in drugih pravnih sredstev ste pogoreli. PONAVLJAM da pravil vaše LD ne poznam zato je lahko moje mnenje NAPAČNO!! V pravilih naše LD lahko o sankcijah in disciplinskem postopku na predlog UO na I. stopnji odloča DK na II. pa OZ(potrdi ali zavrže sklep DK).

    Glede na tvoje pisanje SKLEPAM, da omenjenemu članu ni bila omogočena pravica do zagovora oz bo pritožbo na dotični sklep podal odvetnik kateri pa je verjetno malce bolj "pravno podkovan" kot DK, tako da je rezultat verjetno 1:0 za člana(odvetnika), takšne so moje izkušnje.

    LAHKO DA SE MOTIM

    LP Bunny
    I nikome ništa!

  8. #168

    Privzeto

    V poslovniku imamo zapisano, da UO obravnava nepravilni odstrel. Tako smo v UO tudi ravnali. Hkrati pa navedli v skladu s Poslovnikom, da se lahko pritoži na disciplinsko komisijo. Tega ni storil ampak direkt odvetnika poslal v ogenj

  9. #169
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Zakon o društvih pravi, da je prvostopenjski pritožbeni organ zbor vseh članov društva. Zakon je nad internimi akti društva. Če odvetnik to ve in tako postopa, ga bo potegnil ven,lahko pa da gre samo za zastraševalni manever. DK pa ne more biti pritožbeni organ.
    Marko Gorše, Nadlesk

  10. #170
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Dolina vipavska, dolina preljuba
    Prispevki
    167

    Privzeto

    Glede zakona:

    13. člen

    (organi društva)

    (1) Temeljni akt in njegove spremembe, ki se nanašajo na določbe iz prvega odstavka 9. člena tega zakona ter druge najpomembnejše odločitve v društvu, sprejema zbor članov, ki ga sestavljajo vsi člani.

    (2) Če temeljni akt ne določa drugače, zbor članov skliče zastopnik društva enkrat letno, lahko pa ga kadarkoli skliče tudi petina vseh članov društva.

    (3) Če si društvo v temeljnem aktu določi tudi druge organe, mora določiti tudi njihovo sestavo, pristojnosti, odgovornosti, način sprejemanja odločitev, medsebojna razmerja, mandatno dobo ter način izvolitve oziroma imenovanja in razrešitve članov.

    (4) Če temeljni akt ne določa drugače, se šteje, da je organ društva sklepčen, če je navzoča več kot polovica vseh članov, odločitve pa so veljavno sprejete, če je zanje glasovala večina navzočih članov.

    (5) Če temeljni akt ne določa drugače, o pritožbah zoper odločitve organov društva oziroma zastopnika društva odloča zbor članov.

    14. člen

    (spori)

    (1) Vsak član društva ima pravico v roku enega leta od sprejetja dokončne odločitve pred sodiščem izpodbijati odločitve organov društva, ki so bile sprejete v nasprotju z zakonom ali temeljnim ali drugim splošnim aktom društva. Enako pravico ima tudi oseba, ki ji je bila prošnja za sprejem v članstvo društva zavrnjena.

    (2) Izpodbijanje odločitev organov društva pred sodiščem ni dopustno, če pred tem ni bilo izkoriščeno pravno sredstvo iz petega odstavka prejšnjega člena. Če društvo o pritožbi ne odloči v roku treh mesecev od prejema pritožbe, se šteje, da je pritožba zavrnjena.

    (3) Razveljavitev odločitve organov društva ne pomeni prenehanja pravic, ki so jih na podlagi teh odločitev v dobri veri pridobile tretje osebe.

    Če postopek ni pravilno voden (kar je v vašem primeru razumeti) je odvetnik na podlagi zgornjih členov že zmagal. Glede DK se strinjam s Krpanom.
    I nikome ništa!

Stran 17 od 29 PrvaPrva ... 713141516171819202127 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •