Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 25

Tema: Korak navoja

  1. #11

    Privzeto

    Alojz hvala za pomoc!!!

  2. #12
    Član od
    Sep 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    168

    Privzeto

    Citat lisičnik je objavil: Pokaži objave
    Se pravi kaj takega kot je
    CZ 527 varmint laminated bi bila dobra izbira?!
    Dobra izbira. Tudi jaz imam tako smo malo težja je kot druge klasične puške. Je pa streljanje z njo pravi užitek.

  3. #13
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Za lov na lisice svetujem nakup kalibra 223 Rem. Jaz jih jagam večinoma s tem. Veliko večja je izbira streliva in nižje cene kot 22-250 REm. Poleg tega, če boš dodatno veliko streljal na strelišču, boš kmalu skuril cev z 22-250, ker na strelišču gre marsikateri strel iz že vroče cevi.
    Korak navoja pa naj bo 1:8 ali 1:9. Moja ima 1:8 in točno nese krogle od 36gr do 64gr. Težjih nisem probal.
    Last edited by Robert91922; 8. February 2017 at 09:28.

  4. #14

    Privzeto

    Citat Robert91922 je objavil: Pokaži objave
    Moja ima 1:8 in točno nese krogle od 36gr do 64gr. Težjih nisem probal.
    Tale debata je kar poučna.
    Brez težav bo tudi pri 90 grain kroglah. Izbira krogel je pa v tem kalibru res velika. Od 30 do 90 grain. Za vsakega in vsak namen. Pa še tulci se lepo polnijo. In poceni.

  5. #15

    Privzeto

    Se pravi, ce ima puska vecji navoj v dolocenem kalibru je ta primeren za lazje krogle in manjsi za tezje?!
    Koliko grainov tezke krogle svetujete za lisico in katere(cim manjsa iztopna rana)!? Ker sam ne polnim streliva, se bom moral zadovoljiti s tovarniskimi, tako da me zanima, kako se kaj obnese oryx v tem kalibru?

  6. #16
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Oryx v večjih kal. kar močno poškoduje tkiva.

  7. #17
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Če prav razumem lažja krogla zahteva 1:12, da bo bolj precizna, da jo bolj zavrti.

  8. #18
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Lažja krogla je krajša in manj zahtevna - da bo stabilna v letu, jo dovolj zavrti že počasnejši korak navoja (twist), to je npr 1:12. Težja krogla je tudi daljša in da bo stabilna v letu, da ne bo opletala, rabi več vrtljajev, kar zagotovi hitrejši twist, npr 1:8.
    Kaj pravzaprav pomeni twist 1:8? Na dolžini cevi 8 col (20,3 cm) se bo krogla 1x zavrtela okoli svoje osi. Upam, da je zdaj kaj bolj jasno glede tega.
    Več pa tukaj: https://en.wikipedia.org/wiki/Rifling
    Last edited by Robert91922; 8. February 2017 at 18:34.

  9. #19
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Citat lisičnik je objavil: Pokaži objave
    Se pravi, ce ima puska vecji navoj v dolocenem kalibru je ta primeren za lazje krogle in manjsi za tezje?!
    Koliko grainov tezke krogle svetujete za lisico in katere(cim manjsa iztopna rana)!? Ker sam ne polnim streliva, se bom moral zadovoljiti s tovarniskimi, tako da me zanima, kako se kaj obnese oryx v tem kalibru?
    Oryx je vrhunska (in draga) lovska krogla, mogoče bi bila primerna za jagat srnjad. Za lisice jagat pa bo dovolj 3x cenejši soft point naboj, npr Barnaul 55gr SP. V Postojni stane škatla (20 kom.) 6,4 EUR oz. 32c za kos. Grupira pa v redu, ne glede na korak navoja.
    Last edited by Robert91922; 8. February 2017 at 19:18.

  10. #20

    Privzeto

    Zdravo!

    Na spletni strani trgovca, ki reklamira tudi na forumu sem našel tole kroglo.

    https://www.proarmis.si/reloading-po...litz-varminter

    Link na strani nas poveže na proizvajalčevo predstavitev in na tej strani
    https://www.sierrabullets.com/store/...ia-55-gr-Blitz
    med drugim piše takole:

    Designed for total frangibility upon impact, this lightly jacketed bullet should be used only in "conventional" twist rate barrels (1x12" or 1x14"). Use in fast twist rate barrels can result in bullet disintegration in mid-air!

    Potemtakem, če prav razumem, se lahko zgodi, da bodo iz mojega Ruger American izstreljene krogle razpadale v zraku.

    LP

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •