Stran 16 od 31 PrvaPrva ... 612131415161718192026 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 151 do 160 od 301

Tema: Lovski Izpit

  1. #151

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    I... mi pripravniki pa upam, da ...
    Ufff, jaz sem pa po vseh tvojih pametnih postih mislil, da si že star jager.
    Verum justicia quod parilitas!

  2. #152
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Ufff, jaz sem pa po vseh tvojih pametnih postih mislil, da si že star jager.
    Talent.

  3. #153

    Privzeto

    ZLD Ljubljana začetek tečaja 14.2.2012 :icon_smile:

  4. #154
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    ZLD Novo mesto začetek 25.1.

  5. #155
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Ufff, jaz sem pa po vseh tvojih pametnih postih mislil, da si že star jager.
    Ja, Sršen, eni se trudimo... Pa sem še vseeno daleč daleč od pametnega lovca... in vas izkušenih na tem forumu. Nekaj je izkušenj od prej, drugače pa sem v slabih dveh letih bil na lovu 54x, še več je bilo lastnih izhodov, za mano je 24 skupnih lovov, Zlatorogova knjižnica se polni, enciklopedije so tudi, tuje lovske revije so zakon (Wild und Hund),... in tudi vi na tem forumu ste mi veliko pomagali!
    Mogoče bi zato tudi bilo prav, da se vam vsem na forumu zahvalim za nesebično pomoč, ko sem vas moril z laičnimi vprašanji. Hvala prav vsem!
    Govorim, kot da bi že naredil lovski izpit...

    @muzikantar:
    Talent... Se mantram... Voda pa le počasi teče po Muri...

  6. #156
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    115

    Privzeto

    v Novi gorici začetek jutri
    Cilj vojne ni, da umreš za svojo domovino, temveč da pripraviš tistega na drugi strani, da umre za svojo.
    "Veliko moč ima tisti, ki zna molčati tudi takrat, ko ima prav"

  7. #157
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Ker se je veliko predavanj za lovski izpit že začelo, bi vas vprašal, kakšno cifro so vam napisali na položnico, je priložena specifikacija (posebej napisani stroški najema prostora, predavanja, izpit,...) in če jo je možno plačati na več obrokov. Prosim tudi mentorje ali ostale lovce, ki vedo koliko morajo plačati njihovi pripravniki, da naj to napišejo.

    Z naše Postojnsko - Bistriške zveze lovskih družin smo namreč dobili položnico v višini astronomskih 420€, plačilo v enem obroku (rok plačila do 5.3.2012) in brez vsakršne specifikacije stroškov (napisano samo "izobraževalni tečaj za pripravnike").

    To je tudi eden izmed razlogov, kot nekateri opažate, zakaj je tako malo pripravnikov. Nekateri kolegi so mi po pogledu na položnico povedali, da bi se, če bi prej vedeli, koliko stroškov potegne to za sabo, drugače odločili...

    300€ pristopnina oz. "donacija"
    150€ letna članarina
    100€ tečaj varnega rokovanja z orožjem
    40-120€ zdravniški pregled
    420€ tečaj za lovski izpit
    200€ svečana lovska obleka

    Pa to je približno 1270€ brez vsakršne lovske opreme in orožja v roku 2 let... Res moraš imeti veliko voljo in DENARNICO, da se odločiš za lovca... Se mi zdi, da je bolje o stroških čim manj razmišljati... Manj boli... :)
    Vem, da ni nič zastonj, vendar...

  8. #158

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    ...

    Z naše Postojnsko - Bistriške zveze lovskih družin smo namreč dobili položnico v višini astronomskih 420€, plačilo v enem obroku (rok plačila do 5.3.2012) in brez vsakršne specifikacije stroškov (napisano samo "izobraževalni tečaj za pripravnike").
    ...
    Seveda ni specifikacije, saj za ta denar ste imeli najmanj nekajdnevno hotelsko oskrbo in vsak po tri ukrajinke na noč. To se pa v specifikaciji ne piše.
    Drugače si jaz takšnega zneska ne predstavljam. Na vsak način je šlo tu za nategovanje. In če niste vi ponujenih Ukrajink, potem morate to dobro čutiti tam nekje, kjer hrbet izgubi pošteno ime.
    Verum justicia quod parilitas!

  9. #159
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Koliko (pripravnikov) jih pa imate?
    Marko Gorše, Nadlesk

  10. #160
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Prijav je točno 30, predavateljev pa 15.
    Pa si izračunajte... To znese kar 12600€!

    Pa da si ne boste mislili, da za to ceno dobimo še kakšne skripte ali kaj podobnega. Še za material (PowerPoint datoteke) moramo nekatere predavatelje prositi na kolenih. Kdor tega nima, pa pač pišemo kot v dobrih starih časih... Za ta denar bi morali dobiti zraven vsaj Lovčev priročnik!

    Toliko seminarjev, tečajev ipd. je za menoj, pa kaj podobnega še nisem srečal...

    Grem naslednji teden do zveze, pa bom videl, kaj mi bodo povedali...

    Plačilo je seveda pogoj, da lahko pristopiš k izpitu. Če bi vedel, da je kje ceneje, bi rekel tajniku, da nas prijavi drugam...


    @Sršen: Na obisku zveze mi bodo mogoče povedali, da imajo za nas presenečenje in da Ukrajinke pridejo na zaključnem izpitu.

Stran 16 od 31 PrvaPrva ... 612131415161718192026 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •