Stran 6 od 10 PrvaPrva ... 2345678910 ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 94

Tema: prošnja

  1. #51
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    stajerska
    Prispevki
    100

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Kakšne pa imate kaj pristopnine v vaših LD? Zraven letne članarine je to znesek s katero bi si lahko pripravnik kupil že CZ M70 za začetno jago.
    Kot sem prebral, pa jih v nekaterih LD celo več ni.
    kaj še pobirajo kje pristopnino?učasih je baje bilo tega velik,zdej pa že dougo nism slišu da bi jo še kje imeli......?:)
    Sanja svinja o lovski puški v koruzi

  2. #52

    Privzeto

    Pobiranje pristopnin je proti zakonito. ZDLov-1, člen 65:
    (6) Pri sprejemu v članstvo lovska družina novim članom ne sme zaračunavati pristopnine ali podobnih dajatev. Novo sprejeti člani imajo enake pravice in dolžnosti, kot vsi drugi člani lovske družine.
    Če pa si kje še upajo, potem nam ni pomoči...

  3. #53
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto Pristopnina

    Torej je več ni?!
    Kot predsednk strelskega društva sem z zakonom o društvih seznanjen, da ni več pristopnin v društva. Kako pa je to urejeno pri lovskih družinah in kateri zakon to ureja, pa ne vem.
    Me pa ta informacija zelo veseli in upam, da razen članarine, kot nov član LD, ne bom rabil plačati še pristopnine. Najbolje bi bilo, da pove kaki letošnji pripravnik, kako je bilo s plačili v njihovih LD. Da ni to tako: plačaš članarino, potem pa še, če nočeš izpasti črna ovca med belimi, pristopnino. Seveda mimo vseh računov... Ne vem... Kaka je kaj praksa? Tajniki, gospodarji, starešine?

    Še eno vprašanje imam. Sem v dilemi v katero LD se včlaniti. V ožjem izboru imam namreč dve. Ali je mogoče poslati v vsako LD posebej prošnjo in se potem čez čas odločiti kam iti? Problem je v tem, ker je kraj, kjer bom živel, na meji med dvema loviščema (punca je iz tega kraja, prijatelj, lovec, pa iz sosednje LD). Groza...

  4. #54
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Racoon, če je tako kot praviš, izberi tisto, ki nima pristopnine. Že to pove, da ga nekaj biksajo in jim ni mar za enakopravnost in zakonodajo.
    Na tvojem mestu bi jaz ono, ki pobira pristopnino tudi prijavil!

    Te pristopnine so navadna barabija!
    Da so nezakonite, je pa že jasno!

    Lovska družina je pred zakonom popolnoma isto kot katerokoli društvo, kajti tudi LD je enostavno društvo in nič ama prav nič več!

    Še dobro, da ne smemo tu preklinjati, ker sicer bi bilo tu spodaj vse rdeče!

  5. #55

    Privzeto

    Pri nas je bila pristopnina dobrih deset let nazaj mislim da 6 kratna članarina plus članarina kar je bilo zame kar velik zalogaj. Dobro in pravično je da so to "zahtevo" potem umaknili.
    Pri jedi se drži naprej, pri pijači nazaj, pri delu pa ob strani.

  6. #56
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    . Ali je mogoče poslati v vsako LD posebej prošnjo in se potem čez čas odločiti kam iti? ...
    Profesor, svetujem ti, da kaj takega ne delaš, ne vem kako si si predstavljal, najprej nekaj prosiš, ko dobiš pa si premisliš ali kako ?

    Odloči se prej in 10 km več ali prijatelj naj ne bo glaven razlog.

    Na tvojem mestu bi se pozanimal o možnostih za sprejem, glede na izpolnjeno ha kvoto.

  7. #57

    Privzeto

    Citat ben1 je objavil: Pokaži objave
    Pri nas je bila pristopnina dobrih deset let nazaj mislim da 6 kratna članarina plus članarina kar je bilo zame kar velik zalogaj. Dobro in pravično je da so to "zahtevo" potem umaknili.
    __________
    Ta "zahteva" je bila že takrat nezakonita. Iz tistega časa obstaja nekaj sodnih odločitev v katerih je sodišče na osnovi zahteve tožnika ( lovca ) razveljavilo zahtevo LD po plačilu tega čudnega davka in ugotovilo takšno početje kot neskladno z zakonom.

  8. #58

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Še eno vprašanje imam. Sem v dilemi v katero LD se včlaniti. V ožjem izboru imam namreč dve. Ali je mogoče poslati v vsako LD posebej prošnjo in se potem čez čas odločiti kam iti? Problem je v tem, ker je kraj, kjer bom živel, na meji med dvema loviščema (punca je iz tega kraja, prijatelj, lovec, pa iz sosednje LD). Groza...
    Ena konkretna: Pupa lahko gre, prijatelji pa ostajajo. Torej odločitev v katero LD ne bo težka.

    LP G.

  9. #59
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    362

    Privzeto

    1248, to pa res ni merilo. In pomoje je ta stvar dostikrat ravno obratna.

    Lahko "pupa" postane žena (taka, da te kot lovca razume, je res fajn ;) in prijatelj si dobi punco, pusti v maloro vse vezi in gre. Od takrat ga nisem več ne videl ne slišal.
    Taka je pa moja "štorja".

  10. #60
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    Citat Pinkfloyd je objavil: Pokaži objave
    1248, to pa res ni merilo. In pomoje je ta stvar dostikrat ravno obratna.

    Lahko "pupa" postane žena (taka, da te kot lovca razume, je res fajn ;) in prijatelj si dobi punco, pusti v maloro vse vezi in gre. Od takrat ga nisem več ne videl ne slišal.
    Taka je pa moja "štorja".
    Seveda je merilo.

    Bolje, da gre tja kjer ma že kolega, in mu bo zategadelj lažja asimilacija. Sploh, če res živi na meji med dvema LD in nima teritorialnih teženj.

Stran 6 od 10 PrvaPrva ... 2345678910 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •