Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 16

Tema: Težave s sršeni

  1. #1

    Privzeto Težave s sršeni

    Pozdravljeni
    Zanima me, kako rešujete probleme s sršeni na prežah, mogoče kaj jih odganja,...?!
    Namreč, letos sem opazil skoraj na vsaki preži kakšnega sršena, kateri so bili izredno agresivni...sej ga vžgem, pa pride nov, ni pa nikjer gnezda, da bi ga videl.

  2. #2

    Privzeto

    Najemnino začni pobirat, takoj ne bo nobenega več

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Zdaj so verjetno sršeni še v fazi izdelave gnezd, ker zimo preživi le matica in si osnuje novo gnezdo. Namenski spreji za ose in sršene so izredno učinkoviti, seveda potem ko je gnezdo. Samo od zunaj pošpricaš gnezdo (se da na par metrov) pa je problem rešen.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  4. #4

    Privzeto

    Citat lisičnik je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljeni
    Zanima me, kako rešujete probleme s sršeni na prežah, mogoče kaj jih odganja,...?!
    Namreč, letos sem opazil skoraj na vsaki preži kakšnega sršena, kateri so bili izredno agresivni...sej ga vžgem, pa pride nov, ni pa nikjer gnezda, da bi ga videl.
    Sam sem se ravno tako boril proti sršenom, dokler jim ni prekipelo in po treh sršenih, ki sem jih poslal v večna "brnišča" prišli drugi in so mi dali vetra v lase in me dobro popikali!!! Levo oko sem imel močno zateklo...in nekaj dni zatem sem uplenil prvega jelena. Mogoče pa prinašajo srečo. PUSTI JIH!

  5. #5
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Jelena si uplenil, ker ti ni bilo treba mižati na levo oko

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Tole z jeleni in sršeni je čisto res. Pri nas so enega popikali, ker so imeli gnezdo na preži. Sem prišel zjutraj čakat na tisto prežo, seveda nisem upal gor, pa sem kar pod prežo stal. Čez 5 minut sem uplenil jelena.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  7. #7
    Član od
    Aug 2011
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    212

    Privzeto

    Lisičnik, zdaj je najverjetneje še matica, ki v bližini gradi gnezdo. Najbolje da se je rešiš, ker se tako najlažje rešiš cele družine. Ko se enkrat izležejo delavke, jih ne zmanjka dokler je uničiš panja. Po mojem je takrat bolje panj (in prežo) pustiti pri miru. Sam imam tudi redno obiskovalko, ki na stebru preže nabira material za panj.

  8. #8

    Privzeto

    Hehe, zal nimamo jelenjadi pri nas!!! Zanimivo mi je to, da jih pretekla leta nisem toliko opazil, mogoce tu in tam kaksnega, sedaj pa vsak dan, skoraj na vsakem stantu...je mogoce razlog slaba zima...ne vem?!

  9. #9
    Član od
    Aug 2011
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    212

    Privzeto

    Tudi. Pa mogoče je bil lani v bližini velik panj, ali pa več panjev.

  10. #10

    Privzeto

    sem šel po sprej, proti osam in sršenom in za hec do ene od prež in videl enega. Iskreno nisem pričakoval takega efekta, ker je takoj padel in tudi trpnil ni.

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •