Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 11

Tema: cal 6.5x5 se

  1. #1

    Privzeto cal 6.5x5 se

    lep pozdrav. nabavil sem si novo risanico v cal 6,5x55 in me zanima če mi lahko kdo svetuje o izbiri municije za lov. hvala lepa.

  2. #2

    Privzeto

    Izbira je zelo odvisna od strelca. Zato si z nasveti ne boš kaj prida pomagal.
    Krogla ni pretirano hitra. Premer je pa kar majhen. Jaz sem z tem kalibrom in uplenil le eno srno na 40m in je z dobrim strelom zbežala 50m. Zato priporočam za začetek kar kakšno klasično SP kroglo. Ne bo prehudih poškodb. Bolj pomembno je mesto zadetka. Kasneje boš pa sam znal izbrati.
    Last edited by alojz1; 9. March 2016 at 12:09.

  3. #3

    Privzeto

    Eni zelo hvalijo mega od lapua,kaj pa ppu grom kakšne so te v praksi.
    l.p

  4. #4

    Privzeto

    Za začetek bi jaz izbral Mego. Grom boš uporabil potem, ko bosta z puško dobra prijatelja.
    Je pa težko odločati takole na pamet brez poznanstva. Lahko si že izkušen ali pa čisti začetnik. Zato je moje mnenje bolj pavšalno.

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    http://medzioklinis.blogspot.si/2012...glu-k.html?m=1 tole maš obširn pregled delovanja krogel kalibra 6,5mm, glede na to da je kaliber skandinavski, morš vzet kaj od Norme ali pa Lapue ;), Naturalis bi bil sigurno odličen, če si pristaš monolitk, za težjo divjad tudi Lapua Mega ki naj bi bla v tem kalibru oh in sploh, žal pa za kake večje daljave od 200m nima sape (čeprav realnih 200m je precej več od lovskih :)) )

  6. #6

    Privzeto

    kaj pa naboj od geco plus ima kdo kaj izkušenj od te krogle?

  7. #7

    Privzeto

    Citat silvo je objavil: Pokaži objave
    kaj pa naboj od geco plus ima kdo kaj izkušenj od te krogle?
    poglej si odličen naboj, preizkušen na divjadi, ni podpludb, izstreljeno s puške TIKA T3 varmint.

    Obj. číslo: SAX 6,5x55 KJG-S Art.-Nr. M0007
    Popis: SAX 6,5x55 KJG-S
    Cena bez DPH: 66.67 €
    Cena s DPH: 80.00 €

  8. #8

    Privzeto

    Citat silvo je objavil: Pokaži objave
    lep pozdrav. nabavil sem si novo risanico v cal 6,5x55 in me zanima če mi lahko kdo svetuje o izbiri municije za lov. hvala lepa.
    Jaz sem v svoji preiskusil Norma Oryx, Lapua Mega, Lapua Naturalis (monolitka) in Hornady GMX (monolitka);
    Kar se tiče natančnosti in zanesljivosti sem bil najbolj zadovoljen z Mega, pa še najcenejša je od vseh teh. Je pa res, da je moja "švedinja" predelana stara Carl Gustav in ji najbolj ležijo dolge krogle z zaobljeno konico; morda bi v tvoji novi cevi delal boljše rezultate s strelivom v tem kalibru z visokimi hitrostmi (RWS, Hornady); govorim samo o natančnosti; o delovanju na divjadi ne vem. Kako dela Hornady GMX sem objavil vse letošnje srne na tem forumu.

  9. #9

    Privzeto

    moja je čisto nova sako 85,zaenkrat bom poiskusil mega krogle od lapue,zanimiva se mi zdi tudi od gecota geco plus ampak se pri nas ne dobijo ,dobijo pa se v avstriji v tem kalibru in baje da se dobro obnesejo na divjadi saj tko piše na nemških forumih.

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Mega je pomoje optimalna v tem kalibru!
    Pred 10 leti ko sem kupoval puško, je bila moja želja Sako v tem kalibru, žal se ga ni dalo dobit in sem se moral potem sprijaznit s 308win:)

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •