Stran 7 od 45 PrvaPrva ... 3456789101117 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 446

Tema: FOX - krogle

  1. #61

    Privzeto

    Mene pa zanima kako določite OAL za dotično kroglo?

  2. #62

    Privzeto

    Vsi se trudijo, da je krogla čim bliže navoju. Jaz v praksi ne vidim razlike. Naboj je lahko bistveno krajši. To pa ne drži za mehke krogle. Če je razdalja do navoja prevelika lahko navoj na krogli enostavno pobere in krogla ne dobi rotacije.

  3. #63

    Privzeto

    Praktično se ga da določit tako da en naboj raztaviš z delaboracijskim kladivom. Postopek po potrebi ponoviš, tako da da gre krogla v tulec z še nekaj upora (ne sme prosto past not), nato pa kroglo vstaviš v tulec toliko da stoji, naboj daš v puško in zapreš. Nato izmeriš in tako boš dobil max dolžino. Za ponjenje moraš potem dolžino malce skrajšat, kakor vem za nekaj desetink mm.
    To naj bi povečalo natačnost streliva.

    Je pa en hec, tega namreč ne moreš naredit pri 7x64 in 7x65R, imata namreč predolg prehodni konus

    Sem bil preperičan da je moja puška zanič, ko mi tega nikakor ni uspelo naredit

  4. #64

    Privzeto

    Še eno vprašanje za izkušene; Ali je ta dolg prehodni konus razlog da 7x64 praviloma ni tako zelo natančen kot ostali kalibri?

  5. #65

    Privzeto

    7x64 lahko primerjaš z 270 win. Res ni tako natančen, če streljaš v prvem 11g krogle, v drugem pa 8,4.
    To pripisujem odsunu. Pri lažjih (sem polnil siero 7,8g) pa razlike v natančnosti NI. In ta krogla je tako kratka, da je še daleč do navoja. Torej tista razdalja, ki jo ti meriš v desetinkah le nima takega vpliva.
    Last edited by alojz1; 18. March 2016 at 22:51.

  6. #66

    Privzeto

    Nič več, Bokarca?
    Saj imaš delno prav. Treba je pa vedeti, da je naboj star 99 let. Razvili so ga za ostrostrelce. Pa se ni prijel zaradi različne municije v vojski. Postal je pa priljubljen lovski kaliber. Ampak tehnika napreduje. Kasneje so ugotovili, da ima delež pri natančnosti tudi prehodni konus. Zato so modernejši kalibri (tudi v 7mm) bolj primerni za daljše razdalje.

  7. #67

    Privzeto

    Blizu.
    7x64 Brenneke je bil razvit za lov.
    8x64, iz katerega izhaja, je bil razvit za vojsko. Vendar ga ni sprejela. Najbrž je ponujal premalo prednosti za masovno predelavo ležišč.
    Res pa so kasneje Nemci razmišljali, da bi 7x64 (zaradi balistične superiornosti) uvedli v oborižitev kot ostrostrelski naboj - pa ga vojska prav tako ni sprejela. Zaradi enostavnjše logistike so ostali na 8x57IS.

  8. #68
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Citat Bokarca je objavil: Pokaži objave
    Še eno vprašanje za izkušene; Ali je ta dolg prehodni konus razlog da 7x64 praviloma ni tako zelo natančen kot ostali kalibri?
    Razlog je bolj v temu, da se natančnost preverja v srbskih flintah, v katerih ponavadi tudi 308win ni kaj prida natančen. Vsaj Steyr Mannlicher 7x64 strelja konstantno pod 20mm grupo z 10g Rws DK.
    Zelo dolg prehodni konus imata tudi kalibra 6.5x55se in 6,5x57 pa sta oba v kvalitetni puški zelo natančna. Dolg prehodni konus je velik plus, če želiš streljat težke krogle.

    Okrog dolžine naboja pa nima smisla kaj kompilicat, najbolje je polnit kar na standardno mero. Optimalno je, da je krogla vsajena v tulec po celotni dolžini vratu tulca, s tem se tudi zmanjša vsaditev krogle iz centra(runout). Blizu navoja je ponavadi treba vsadit krogle sekantne oblike, kar Fox ubistvu tudi je. Vendar tudi pri teh kroglah se da ponavadi najdit neko dolžino, ki tudi kljub večjem skoku v polja odgovarja puški.
    Krogle tangetne oblike(večina jagrskih krogel, Sierra Match King in podobne) ponavadi grupirajo dobro tudi s skokom večjim od 2mm.

  9. #69
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto krogla Fox v kal. 8x57 IS

    Tole je tarča z današnjega testiranja 160gr Fox krogle v kalibru 8x57IS. Od polnitev 52gr. 52,5gr in 53gr smodnika Lovex S062 se je zadnja izkazala za najboljšo. Povprečna hitrost 3 strelov je bila 2552 fps oz.778 m/s, E0=3135 J. Dolžina naboja 79,60mm, netilka Murom LR, tulci Cineshot. Puška CZ M70, cev 60cm.
    Kar se tiče znakov prevelikega pritiska na netilkah, je verjetno še prostora za testirat 53,5gr in 54gr polnitev. Ker pa sem iskal polnitev, ki ima znatno manj odsuna kot drugi dve delovni polnitvi s 180gr kroglo, vendar skoraj enako mesto zadetka, bo ta s 53gr smodnika taprava.
    Po 1.5. pa še testiranje končne balistike
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice 8x57is_Fox160gr_S062_53gr_a.jpg‎  

  10. #70

    Privzeto

    Vidim, da si krepko presegel gornjo mejo. Pa je polnitev še varna.
    Je pa treba dodati, da se meja dosega postopoma. In je treba biti kar vešč, da zaznamo znake nevarnosti. Zato ne priporočam vsem, da polnijo 53 grain. Puške so različne. Tudi tulci in netilke. Mehka netilka bo sigurno sploščena ali pa jo lahko celo prebije.
    Kako pa je z pokom pri tej polnitvi? Za marsikoga je to moteče. Čeprav ne bo priznal. Pa napiši iz kakšnega naslona si streljal.
    Last edited by alojz1; 25. March 2016 at 12:49.

Stran 7 od 45 PrvaPrva ... 3456789101117 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •