Stran 45 od 45 PrvaPrva ... 354142434445
Rezultati 441 do 446 od 446

Tema: FOX - krogle

  1. #441
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Razdalje do 300 m s to kroglo niso problem, saj se po navedbah proizvajalca odpirajo že pri 500 m/s.
    So pa gotovo nevarnejše na pogonih, pa ne zaradi odboja, pač pa zaradi prebojnosti. Svinčenko bo grmovje zaustavilo, monolitka (katera koli) pa bo šla skozi. Vendar je še kako nevarna tudi svinčenka, ki se razleti, ko zadene v oviro in drobci letijo vse naokrog. Zato tudi pri iskanju divjadi vedno uporabljam monolitne krogle, da ne bi poškodoval psa.
    Dejansko svinčenke uporabljam edino za lov vran in lisic (le v 223), za vse drugo pa že skoraj 20 let izključno monolitke. Sprva grom, potem pa barnes ttsx in fox.

  2. #442

    Privzeto

    V teoriji v praksi pa se svincenka razdrobi na manjse koscke in posledicno pomeni da nimajo vec moci (oz niso smrtno nevarne). SP krogla se ob zadeku deformira oz razleti kar pomeni da se teza zmanjsa na cca 60% prvotne teze. Pri monolitki temu ni tako.
    Definitivno ima vse pluse in minuse je pa res da je naceloma monolitka bolj nevarna ce bi ze prialo do odboja predvsem od kaksnih kamnov v ozadju

  3. #443

    Privzeto fox

    Kako težko kroglo Fox kroglo uporabljaš za 6.5x55 in kako se obnese na srnjadi? Lp Maks

  4. #444

    Privzeto

    Se strinjam, fox se dobro odpira tudi pri malce nižjih hitrostih in je ena redkih monolitk, ki je dobro uporabna tudi malo dlje.
    Za šveda sem uporabljal nekaj 8 g in nekaj 6.5 g in sem zadovoljen. Pobegi so kratki, v enem primeru padec v ognju, poškodbe znosne, morda malo večje kot pri drugih monolitkah.
    Tovarniška 6.5 g krogla je morda malo hitra za blizu in jo imam raje za daleč.

  5. #445

    Privzeto fox

    Me še zanima tvoje polnjenje 8gr krogle Fox za 6.5x55. Vrsta smodnika in koliko. Za odgovor vnaprejšnja hvala1

  6. #446

    Privzeto

    Imam tovarniško. Menda je tovarniška 8 g Fox 6.5×55 napolnjena s 43 gr N550.

Stran 45 od 45 PrvaPrva ... 354142434445

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •