Stran 4 od 4 PrvaPrva 1234
Rezultati 31 do 34 od 34

Tema: Letni časi in lege zadetkov.

  1. #31

    Privzeto

    Citat teohafy je objavil: Pokaži objave
    V naši LD imamo dve strelišči za pristrelitev orožja. Eno je obrnjeno na severozahod, tarče so na 98m in je sonce večinoma za strelcem, drugo pa na vzhod, tarče oddaljene 101m in do poznih popoldanskih ur sije v strelca. Pri legi zadetkov se kar močno pozna, tam nekje do 5cm. V nadmorski višini je razlike cca 200m..
    A si poskušal z "blendo" proti soncu?

  2. #32

    Privzeto

    Citat jereb je objavil: Pokaži objave
    A si poskušal z "blendo" proti soncu?
    Razlika pri različnih svetlobah, oziroma v liniji, ki je v senci napram osončeni je v segrevanju in ohlajanju zračnih plasti, vsebnosti vlage ipd.
    Blenda proti soncu na to ne vpliva, saj gre za različna lomljenja svetlobe na poti med strelnim daljnogledom in ciljem.
    Kolikšni so ti vplivi, pa ne bi vedel povedati. Za lovsko uporabo verjetno zanemarljivi.

    Zrak je pač snov, skozi katero ob različnih pogojih svetloba različno potuje in se lomi.
    Skrajen primer je fatamorgana, ko vidiš objekt, ki je za obzorjem in ga po preprosti logiki ne bi smel videti.
    Verum justicia quod parilitas!

  3. #33

    Privzeto

    Jaz sem pomislil še na možnost slabšega kontrasta križa v primeru, ko ti sonce sije na prvo lečo.

  4. #34

    Privzeto

    Citat jereb je objavil: Pokaži objave
    Jaz sem pomislil še na možnost slabšega kontrasta križa v primeru, ko ti sonce sije na prvo lečo.
    Nič ne pomaga, se pa pozna, da je pri kvalitetnih daljnogledih odstopanje bistveno manjše

Stran 4 od 4 PrvaPrva 1234

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •