Pojavila se mi je zanimiva dilema. Zadnjič sem uplenil junico. Strel je bil lep, čist, sicer skozi obe plečki, vendar ni zadel večjih kosti, žival je padla po slabih 50m. 5 minut po strelu smo jo odvlekli po kamnitem pobočju navzdol kakih 300m do potoka, kjer smo jo iztrebili in naložili v avto naravnost v hladinico. Včeraj sem jo izkožil. Izstrel je zgledal takoleClick image for larger version. 

Name:	Fotografija1125.jpg 
Views:	257 
Size:	85.4 KB 
ID:	15543 Click image for larger version. 

Name:	Fotografija1123.jpg 
Views:	362 
Size:	93.0 KB 
ID:	15544. Vse lepo in super. Potem pa groza, na strani kjer je krogla vstopila pa katastrofa. Celotna stran trupa popolnoma podpluta, od stegen do plečke, plečka pa razen 2 cm okrog strelne rane čisto dobra. Izgledalo je podobno kot pri mojem jelenu na str. 82
Ne verjemem, da je to nastalo od strela. menim le, da je od vlačenja živali po kamenju. Žival smo namreč vlekli po tisti strani, da je bila koža kar oguljena, teren je bil res kamnit. Vem, da naj po smrti živali podplutbe naj ne več nastajale, vendar druge razlage nimam. KO sem razmišljal za naza, je bilo z jelenom iz strani 82 isto. Ima kdo podobno izkušnjo, komentar?