Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 22

Tema: Katero puško izbrat?

  1. #1

    Privzeto Katero puško izbrat?

    Pozdravljeni!
    Mene zanima kdo ima izkušnje z Remington in Savage?
    Odločam se med Remington 700 VTR in Savage Axis oz. Savage 10FCP HS Precision (308WIN).
    Katero priporočate?

  2. #2

    Privzeto

    Remington. Brez dvomov.

  3. #3

    Privzeto

    Vem da je Remington 700 do sedaj najbolj hvaljena lovksa puška,glede Savage pa nisem slišal dobrih besed....baje so nekvalitetno(poceni)izdelane....
    če ve kdo kj več,prosim....

  4. #4

    Privzeto

    Zanimiv izbor precej različnih pušk... Tudi cenovni razpon od 500 do 1500 evrov je precejšen. Za kaj boš pa to uporabljal? Lov, tarča, oboje? Bo to tvoj prvi kos orožja ali imaš že kakšne izkušnje? Skratka, malo več povej.
    Kar se tiče Axisa, vzemi ga, če rabiš puško le za brakiranje in grmovje. Za karkoli drugega raje ne. Glede na ostali dve, ki si ju naštel, najbrž ne rabiš puško le za brakiranje?...


    Citat JernejP je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljeni!
    Mene zanima kdo ima izkušnje z Remington in Savage?
    Odločam se med Remington 700 VTR in Savage Axis oz. Savage 10FCP HS Precision (308WIN).
    Katero priporočate?

  5. #5

    Privzeto

    Tole bo moj prvi kos orožja,kot nov lovec.Marsikje sem že prebiral o puškah,sedaj pa me zanima iz prve roke.V ZDA je nek naval zdej na Savage pa me zanima iz kakih razlogov,ali so res tako dobre.....
    Nimam namena kupovat prvo kar pride in imet probleme kasneje z orožjem...kupim in imam nekaj časa mir:)
    zato se tudi nagibam k preizkušenim in hvaljenim proizvajalcem....recimo Remington ali Tikka....

  6. #6

    Privzeto

    Brez zamere, ampak milo rečeno zelo nenavaden izbor pušk za lov si naredil. Axis je čisto "entry level" puška, za kakšno resno jago jaz ne bi razmišljal v tej smeri. Mogoče kot drugi rezervni kos orožja za tja, kjer bi bilo kakšne boljše puške škoda. Remington VTR in Savage FCP HS sta pa taktični puški in kot taki sploh nista namenjeni za lov - velika teža, debele cevi, Savage je težki skoraj 5 kg in dolg 113 cm, da o tem, da se dobi le v magnum kalibrih sploh ne govorim. Kaj boš kot pripravnik s tako puško?
    Glede pušk, ki so primerne za lovskega pripravnika preberi temo Nakup risanice malo nižje v tem podforumu. So naštete vse puške, ki so primerne za lov. Dobre so vse, izberi tisto, ki ti je najbolj všeč. Predvsem pa prej dobro razmisli o rabljenem orožju.
    Ostali pa, ne se preveč trudit z nasveti, katero naj kupi, ker na koncu pripravniki ponavadi itak kupijo nekaj čisto tretjega.

    Citat JernejP je objavil: Pokaži objave
    Tole bo moj prvi kos orožja,kot nov lovec.Marsikje sem že prebiral o puškah,sedaj pa me zanima iz prve roke.V ZDA je nek naval zdej na Savage pa me zanima iz kakih razlogov,ali so res tako dobre.....
    Nimam namena kupovat prvo kar pride in imet probleme kasneje z orožjem...kupim in imam nekaj časa mir:)
    zato se tudi nagibam k preizkušenim in hvaljenim proizvajalcem....recimo Remington ali Tikka....

  7. #7

    Privzeto

    V Ameriki je Savage popularen zaradi vpetja cevi. Cev je vijačena v zaklepišče in fiksirana s matico s zunanje strani cevi (določeni ljudje radi sami dodelujejo svoje orožje in teh je glede na pogovore na tujih forumih veliko) in tako lahko sam menjaš cev (v ameriki to pogosto delajo, saj si sproti sami izmišljujejo kalibre Wild cat calibers). Prav tako ima Savage vgrajen accutriger (podobno kot Ruger American, vendar bolj kvaliteten).
    Remington 700 pa je najbolj prodajana puška na svetu, vendar ima povprečno kopito (za lov čisto vredu), ima nadpovprečen (za lovske puške) nastavljiv sprožilec. In če ti kaj ne paše na puški enostavno zamenjaš, saj ni proizvajalca dodatne opreme za puške na svetu, ki ne dela opreme za remington 700.
    Kar se tiče teže puške. Z težko puško se boljše strelja iz naslona in prostoročno, malo težje pa na pogonih na letečo divjad.
    Moje mišlenje rajši 10 kg na ramah kot pa na trebuhu pa s časom ne bo noben hrib prestrm.

  8. #8

    Privzeto

    Imam več pušk pa najraje jagam s savage axsis,res da ma plastik kopito je pa lahka za prenašanje do sedaj nisem imel nobenih problemov sem jo pa nabavil praktično med prvimi,ko je prišla na naš trg,je zelo točna.

  9. #9

    Privzeto

    Lepo napisano. Vendar, če že govorimo o Remingtonih za lov, potem prvi pride na misel model CDL. Po mojem mnenju se dobi pri nas za enak denar precej bolj naprednih pušk. Pa tudi krajših in lažjih. CDL je resda klasična ameriška delovna puška višjega cenovnega ranga (pri njih), ampak tehta 3,5 kg in meri v dolžino 113 cm, pa še nabojnik je fiksen. Se pravi kakorkoli obrneš je kratkomalo nerodna. Za enak denar dobiš Tikko T3, ki je skoraj en kg lažja in s kratko cevjo 10 cm krajša. Ali pa X-bolta, ki je tudi krajši in lažji in je kot celota veliko bolj napreden sistem, s 60 stopinjskim repetiranjem, odličnim nabojnikom, možnostjo mehanskih merkov, itd... Tudi kakšen všečen Savage se najde v tem cenovnem rangu. Sploh kakšna Scout ali Lightweight varianta.
    Še enkrat, vse nove puške v tem cenovnem rangu so kvalitetne in ne bodo razočarale. Odvisno je le, kaj potrebujemo in katera nam je všeč. Le kakšne preveč nerodne ne izbrati.

    Citat cak je objavil: Pokaži objave
    V Ameriki je Savage popularen zaradi vpetja cevi. Cev je vijačena v zaklepišče in fiksirana s matico s zunanje strani cevi (določeni ljudje radi sami dodelujejo svoje orožje in teh je glede na pogovore na tujih forumih veliko) in tako lahko sam menjaš cev (v ameriki to pogosto delajo, saj si sproti sami izmišljujejo kalibre Wild cat calibers). Prav tako ima Savage vgrajen accutriger (podobno kot Ruger American, vendar bolj kvaliteten).
    Remington 700 pa je najbolj prodajana puška na svetu, vendar ima povprečno kopito (za lov čisto vredu), ima nadpovprečen (za lovske puške) nastavljiv sprožilec. In če ti kaj ne paše na puški enostavno zamenjaš, saj ni proizvajalca dodatne opreme za puške na svetu, ki ne dela opreme za remington 700.
    Kar se tiče teže puške. Z težko puško se boljše strelja iz naslona in prostoročno, malo težje pa na pogonih na letečo divjad.
    Moje mišlenje rajši 10 kg na ramah kot pa na trebuhu pa s časom ne bo noben hrib prestrm.

  10. #10

    Privzeto

    Hvala vsem!

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •