Imam NLT, samca, starega dobrih 6 let. Tipičen hiperaktivnež. Na skupnih jagah dejansko lovi, ostali psi pa za njim. Konflikten do jazbečarjev in še nekaterih psov. Ključa, po katerem postavlja kriterij, ne poznam in ga ne morem ugotoviti.
Splet okoliščin je nanesel da sem spoznal prijateljico, ki ima argentinsko dogo, samico, sterilizirano, staro 6 let, tudi zelo aktivno ter igrivo.
Problem je v tem, (ni se potrebno smejati) da res ne vem kako in na kašen način naj psa vzpostavita stik. Do sedaj se psa še nista srečala.
Ne vem, vendar imam čuden občutek, bojim se konflikta. Vem pa da je prvo srečanje, pristop in reakcija pomembno. Dejstvo je, da sta oba psa zelo aktivna, hitra, da se rada igrata.
Bojim se, da bi se igral, nato pa "čopnil" ali pa obratno. Težava je v tem, da moj pes ne spusti, z jazbečarjem, ki ga je moj zagrabil za gobec, sta visela približno 10 minut, namreč močnejši kolega je oba zagrabil za repe in dvignil v zrak da sta visela kot klobase.
Moj se rad podi za svojo žogo, doga pa žoge tudi ne opazi.

Nisem šel spraševat na kinološke forume, saj menim, da lovci bolj poznajo NLT, tako da upam, da bom dobil kak nasvet, mnenje, izkušnjo.