Rezultati 1 do 4 od 4

Tema: črvi? Kdo ve, kaj so to za ene živali?

  1. #1

    Privzeto črvi? Kdo ve, kaj so to za ene živali?

    Moje krmišče za prašiče je v eni kaluži, ki se napaja tudi s pretočno izvirsko vodo. V dneh obilnega deževja (ponavadi je kaluža samo super blatna, sedaj pa so v njej tudi stoječe luže) sem opazil zanimivo "cvetenje". Najprej sem mislil, da gre za kak mah, a bolj od blizu videl, da v mirni vodi veselo plapolajo, in ko sem zdramil gladino vode ali pa same te "črve" so se bliskovito potegnili nazaj v blato. In nato spet pokukali ven. Ko sem jih s palico potegnil iz blata, sem dobil neke skupke dolgih nitastih "črvov". Še najbolj me je spominjalo na tiste slike "pljučnih črvov oz. zajedalcev" pri srnjadi, čeprav tega v živo še nisem videl. Zdi se mi pa tudi nenavadno, da bi nek zajedalec tako veselo živel izven gostitelja...
    Ima kdo kaj več znanja iz naše domače biologije ali veterine morda, in bi mi lahko povedal, za kaj gre?
    Pripete podobe Pripete podobe    

  2. #2

  3. #3

    Privzeto

    Gre za tubifexe. Živijo na dnu rek, jezer in mlak. Z njimi se prehranjujejo majhne ribe, v mlakah pa predstavljajo odljično hrano za pupke.
    Nekatere vrste tubifexov se komercialno goji, uporabljajo pa se kot živa hrana v akvaristiki in teraristiki.

    LP. Boris

  4. #4

    Privzeto

    Citat Snaker je objavil: Pokaži objave
    Gre za tubifexe. Živijo na dnu rek, jezer in mlak. Z njimi se prehranjujejo majhne ribe, v mlakah pa predstavljajo odljično hrano za pupke.
    Nekatere vrste tubifexov se komercialno goji, uporabljajo pa se kot živa hrana v akvaristiki in teraristiki.

    LP. Boris
    odlično, hvala! Najbolj sem se bal, da je kakšna "svinjarija", ker se tu srečujejo prašiči, srnjad, lisice, jazbeci, domači psi,...

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •