Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 16

Tema: kune

  1. #1

    Privzeto kune

    Mi lahko kdo pove v katerem letnem času je največja verjetnost, da se mi ponovno naselijo kune na podstrešje ?
    LD smuk

  2. #2

    Privzeto

    Samo takrat, ko je smreka zelena.

  3. #3

    Privzeto kune

    ha ha dobro Lojze.............sem pa vseeno pričakoval kak malo bolj resen odgovor.............iz montažne hiše , starejši tip, nizko podstrešje, štrom kabli po podstrešju...........sem jih preganjal 18 let !!!! Sedaj pa bi rad vedel kako se kuna obnaša....gonitev....mladež in kdaj se vračajo iz narave ??? Imel sem največ sranja pozimi....torej predvidevam da gre spomladi v naravo ??!! ali pa tudi ne ?
    LD smuk

  4. #4

    Privzeto

    Kar drži tisto. Ne moreš predvidevati. Kuna ima velik teritorij. Če ji tvoje podstrešje paše boš težko brez njih. Največ razgrajanja je, ko so mlade.
    Boš moral terierčka nabavit Ti so malo z mačko križani pa pridejo povsod. Tisto o radiu in drugih nasvetih pa kar pozabi. Začasne rešitve so šrot, pes ali star maček.
    Last edited by alojz1; 5. June 2015 at 14:34.

  5. #5

    Privzeto

    Lahko pa tudi past na vratca (kune ne poškoduje). Najbolj nore so na čokoladne napolitanke. Ampak jo moraš daleč peljati. Drugače je prej doma kot ti.
    Sem imel udomačeno 6 let. Je hodila z mano. Rada se je vozila zadaj na polici. Zato mislim, da jih malo poznam.
    Potem sem dobil drugega psa katerega pa ni marala. Trikrat sem jo peljal v živalski vrt. Tretjič smo se šele lahko razšli.
    Last edited by alojz1; 5. June 2015 at 14:44.

  6. #6

    Privzeto kune

    Jaz sem kupil hišo, ki je bila prazna nekaj let in so bile kune hišni inventar. Kup dreka na podstrehi je bil višji od pol metra širok pa še nekaj več. Ko sem prenavljal streho sem zatesnil čelne reže(valovitka) z plastično mrežo...jok....prvi teden so bile luknje....potem sem mrežo zamenjal z pocinkano mrežo za fasade....spet luknje....potem razni piskači, spreji, neki katran z divjačino....spet luknje....pasja dlaka.....luknje. Na sicer neprehodni podstrehi imam cca 30 cm tervola pa so si lepo napravile rove po njih. Ko pa so me predlansko jesen spet v enem tednu 3x vrgle iz postelje mi je dokončno zavrelo. Nabavil sem opremo za električnega pastirja in kupil manjšega pastirja (conrad). Namontiral pred zatreb med kritino in žlebom ....en pol na žleb drugi žica...AMEN . "Potem pa vse tiho je bilo".
    Priklop imam preko stikalne ure, da dela samo ponoči. Če le ni nevarnosti povratka, med poletjem (na podstrehi je pasja vročina??), nebi to kuril celo leto, zato vas sprašujem po njenem obnašanju, da bi morda poleti odklopil. Če ne bo stoodstotnega mnenja, ne bom tvegal, da se hudič vrne !!
    LD smuk

  7. #7
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Letos so mi po nekaj letih spet naredile škodo na piščancih in racah.

  8. #8

    Privzeto

    Verjetno je največja možnost ponovne naselitve ob gonitvi in pred kotitvijo. Ve kdo, kdaj kotijo kune?
    ld smuk

  9. #9
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Pari se julija in avgusta, koti marca in aprila, 3 - 5 mladičev.

  10. #10

    Privzeto

    hvala..........torej tako kot je že na začetku slikovito napisal: Samo takrat, ko je smreka zelena.
    ld smuk

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •