Stran 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 29 od 29

Tema: Mosin Nagant

  1. #21

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ni potrebe po opravičevanju. Napiši, da si navdušen nad to puško. Kaj boš dodelal si že odločil zato ne sprašuj za nasvete. Zmotilo me je le to, da brez bajoneta ni "balansirana" kot praviš.
    Glede bajoneta bi bil odgovor tukaj nekako tukaj: Bayonet-affect-the-accuracy

    Drugače pa sem nekako info dobil že v prejšnjih odgovorih. Tema pa se je pač odvila naprej. Sej sem vprašal le po izkušnjah nasvetih in približni ceni predelave in dobil nekako odgovore. :)
    Men love to wonder, and that is the seed of science.
    - Ralph Waldo Emerson

  2. #22

    Privzeto

    Na egunu poglej še morda za kakšnim fincem m39.

  3. #23

    Privzeto

    Znana stvar. Jaz samo pravim, da je brez bajoneta enako točna.Saj ne boš streljal enkrat z njim, drugič brez.
    Je pa ta video dobrodošel vsem, ki naslanjajo cev na podlago. Ali pa se dotika kopita.
    Pa smo spet pri strelskih finesah.

  4. #24

    Privzeto

    Simo, sem še enkrat prebral tvoje komentarje. Če bi izbiral med yugo M48 ali Nagantom bi tudi jaz izbral slednjega. Ampak spreminjal pa nebi nič. Imel bi za pogone in luknjanje papirja pa piksen.
    Nekdo je omenil Finca. Tudi kitajske so
    Last edited by alojz1; 4. May 2015 at 22:41.

  5. #25

    Privzeto

    Finc bi znal bit od vseh najbl natančen, pa ne samo med naganti...

  6. #26

    Privzeto

    Nimam predsodkov pri ruskem orožju. Je pa bolj od sreče odvisno v kakšnem stanju je cev.
    Imam tudi mauser preluknjano. In ruska mi je neprimerno bolj všeč (če že izbiram med dvema, ki sta postrelili največ ljudi)

  7. #27
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    362

    Privzeto

    Bertolin, kateri kaliber pa je tvoja M95? Je 8x57IRS?
    Daj, privošči nam kakšno slikco

  8. #28

    Privzeto

    Citat Pinkfloyd je objavil: Pokaži objave
    Bertolin, kateri kaliber pa je tvoja M95? Je 8x57IRS?
    Daj, privošči nam kakšno slikco
    Ajoj, zaradi pretečene prijave je šel cel tekst v franže, zdej pa še enkrat, ne bo glih enako
    - če koga zanima več od M95 - nekaj sem tega preštudiral, lahko na ZS.

    Moja ima menjano cev, najbrž malo manj pogosta predelava - 8x57IRS (7x57R so bolj pogoste)
    Narejena za pogone in za na blizu, v tem smislu potlej trdo proženje meni ni moteče, do neke mere je celo zaželeno.

    Popoloma novo kopito -ni štuc, prirejeni nabojniki, vpasana glava, podaljšan rob izvlekača itd.
    Zaradi modifikacij repetira kot se spodobi - prej pa riglanje le ni briljiralo in zato je bilo v to vloženo kar nekaj tuhtanja in časa. (8x57IRS ima manjše čelo naboja kot originalni 8x50 ali 8x56, pa tudi kratke krogle z ostrim robom so lahko problematične, npr. Normo oryx ne rigla dobro).

    Sicer pa gre kratka puškica v bližnji prihodnosti v oglas (lani je celo že bila) in tam bodo tudi slike.
    Naveličal sem se večne dileme: Mannlicher za gonit ali Mauser za štantat?

    R8 bi znala kar dobro nadomestiti obe (ravno se igram s komaj prispelo montažo ;-)). A, je plastična R8 kakih pol kile težja kot M95, pa ko bom pogrnil se bom tudi mjčkn bolj sekiral. Bicikl poleti, pa delo na "mišičih oko kaiša" naj bi pa se bo razliko v teži nekako izenačila.

  9. #29

    Privzeto

    Citat Pinkfloyd je objavil: Pokaži objave
    Bertolin, kateri kaliber pa je tvoja M95? Je 8x57IRS?
    Daj, privošči nam kakšno slikco
    U, ideja ni slaba....lahko jo začnem že na forumu hvalit na vse pretege
    bo enostavneje kot v oglasu, pa še toliko pojasnjevanja kasneje ne bo potrebno
    Ampak, da ne smetim...treba bo odpreti novo temo,
    Last edited by Bertolin; 7. May 2015 at 00:33.

Stran 3 od 3 PrvaPrva 123

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •