Stran 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 23 od 23

Tema: Optimalna hitrost monolitne krogle Barners Tripple TSX

  1. #21

    Privzeto

    Citat Opazovalec je objavil: Pokaži objave
    PS: Opazovauc se umika iz teme - ne glede na to, kaj se mu pripiše....
    - in ja, glede polnjenja: ODGOVARJATE sami zase....
    Tole tudi veliko pove o avtorju.
    Vrže kost, ko mu zmanjka argumentov pa svečano najavi odhod.
    Za konec pa še napotek, ki ga vsak pozna. ODGOVARJATE ZASE. Hm

    Kako misli da nek "strokovnjak" zamenja smodnik z hitrejšim. Nato pa od tega istega zahteva, da prepozna prevelik pritisk. Za to pa resabiš izkušnje.
    Jaz sem imel omenjeni kaliber. Sem polnil tudi te krogle. Zato vem iz prakse, da je v redu.
    V tabelah so napotki izračunani in ne napisani na podlagi poizkusov.
    Tako je npr za 357mag. in smodnik N110 takšno polnjenje, da v prazen tulec ne gre. Krogle nimaš kam dati tudi, če stisneš. Sem že bolj pametne spraševal pa mi ni znal nihče odgovoriti.

  2. #22

    Privzeto

    No, pa še enkrat in upam, da res zadnjič v tej temi:
    - umikam se iz teme ne zato, ker bi mi zmanjkalo argumentov - moji načeloma RESNO držijo - v kolikor jim pač kdo verjame - kdor pa ne naj vedno kar napolni na max - sam pri tem ne bom sodeloval z nasveti.
    ampak zaradi - (in tu mi res manjka argumentov):

    1) eni morate imeti vedno prav - torej imejte - proti temu nimam argumenta

    2) ne prenesem podtikanj, namigovanj in zvračanja pomenov - in to tisti, ki hočete imeti vedno prav, redno počnete, - ne najdem argumentov, kako bi to preprečil

    4) se dogaja, da ti isti pogosto svetujejo, da se zadev ne jemlje na osebni ravni, sami pa so v podobni situaciji vedno užaljeni in se potem spuščajo na "okarakterizacijo" nasprotnika...sam se na ta nivo ne nameravam spuščati zato tudi ostajam brez argumentov...

    5) če bi bili sodelujoči v temi (vključno z mano) strokovnjaki, takih vprašanj in trditev kot so v temi ne bi postavljali, se pravi, je na začetnem amaterskem nivoju - več ali manj izkušenj forumašev....večina začetnikov - vprašanje varnosti torej ni nepomembno. Kako prepoznati velike pritiske - veliko je literature, sproti se učimo in tudi vprašamo...Ali pa je bolje res kar napolniti do kraja, ker nekdo pravi, da je tako fajn? Pa sarkazem/banalnost (omemba N130)je prehud oreh za dojemanje?
    No pa se seveda se javi strokovnjak s 30 letnimi izkušnjami (da si ne drznem reči "strokovnjak"!) ki nam amaterjem svetuje, (ali naj, raje pozabimo vse varnostna pravila?) takoj napolnemo na max (sklicujoč se na izkušnje?) in hkrati v svoj zagovor navrže (med drugim morda? tudi, da si zavaruje vest če bi šlo vseeno kaj narobe - ali pa tokrat sam podtikam??) - nimam argumentov na takšne izkušnje
    Sploh ni treba, da kdo upošteva moje izkušnje. Saj vsak odgovarja za svoja dejanja.

    - ja in? s tem napotkom se sicer popolnoma strinjam - ampak to moje strinjanje se mi potem navrže v posmeh?? - nimam argumentov

    6) glej točko 1,2 in 3, 4

    sicer pa (in tvegam - večja čreva kot napišem več idej dobijo izkušeni za sprevračanje pomena):
    7) očitki o Blaserju...pa kakšno vezo ima tema z Blaserjem?....(eh, joj, imam nevaren R8, 8x57 - ali kdo kupi?)..drugače se pa res posujem s pepelom - stari dobri 8x57 je kaliber kakršen pač že je, doživel in preživel je že vzpone in zatone raznih super duper magnum čudes...kdor ga je nabavil (sam ga ne menjam) za namene kjer se dobro obnese... naj potem od njega ne pričakuje raznih magnum performans...

    8) zakaj bi se zapenjal z Alojzom? - on sicer misli, da mi je trn v peti, sam pa rad prebiram njegove nasvete - in se v večini primerov povsem strinjam z njim in sem hvaležen za izkušnje.

    PS Ko se že obešamo na izkušnje - izkušnje in s tem povezana rutina zelo pogosto vodijo v nevarne napake pri delu z nevarnimi snovmi.

  3. #23

    Privzeto

    Citat Opazovalec je objavil: Pokaži objave
    Opazovauc se umika iz teme - ne glede na to, kaj se mu pripiše....
    Sem pravilno sklepal. Tudi besede nikoli ne držiš.
    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    si tule našel priliko da me učiš. Ni prvič. Pa verjamem, da tudi zadnjič ne.
    Takšni ljudje vidijo nevarnost vedno le pri drugih. Le pri sebi ne. In gonijo svoje v nedogled.
    Vsak pameten bo po mojem nasvetu napolnil najprej 48. Pa bo videl, da je premalo. Potem lahko dviguje.Ko bo čez 50 bo pa na nekaterih netilkah videl deformacijo. Če jo bo prepoznal, seveda.
    Pri kakšni zlaufani puški pa še kasneje.
    Ajd, dost mam takih.

Stran 3 od 3 PrvaPrva 123

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •