Stran 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 27 od 27

Tema: Norčevanje iz drugih ali preblage sankcije kršiteljem

  1. #21

    Privzeto

    Malo me čudi razprava, da bi lahko vsak član predlagal svojega lovskega tovariša direktno DK v postopek. Vsaj malo je potrebno poznati postopkovnik, ki je vsaj v osnovi podoben kazenskemu. Ali lahko policaj vloži kazensko prijavo za pregon kaznivega dejanja direktno na sodišče? Seveda ne, odločitev o kazenskem pregonu sprejme tožilstvo (v lovstvu UO) in ovadbo posreduje pristojnem sodišču (v lovstvu DK), ki o kaznivem dejanju sprejme odločitev – zavrnitev ovadbe ali izrek sodbe.
    Pravilnik o disciplinskem postopku mora natanko opredeliti vsebino prijave. Daleč največ postopkov je zaradi napačnih odstrelov /kršitev načrta odstrela ali internih aktov LD/ in kako naj posameznik sploh pride do osebnih podatkov člana, opisa kršitev, utemeljitev predloga in navsezadnje tudi olajševalnih okolnosti. Vse te podatke ima na razpolago UO, predlog pripravi gospodar LD /za primere kršitev LNL/, podpiše pa odgovorna oseba. Pritožbeni postopki tečejo, kot predvidevajo akti LD, običajno o njih odloča občni zbor LD.
    Če bi v moji LD veljal sistem, ki ga zagovarjate, bi bil tica že zdavnaj bivši član. Pa ne zaradi kršitev, temveč zaradi opozarjanj na vladavino prava v LD in samovolji ljudi, ko mojo LD vodijo. Ampak to je že druga tema, o kateri bo letos še veliko pisanja.

  2. #22

    Privzeto

    Tica, to kar imamo in kar zagovarjaš je čuvanje kokošnjaka s strani lisjaka.
    Društvo s svojo majhnostjo ne more vedno zrcaliti državnega kazenskega postopka.
    Zame je čisto sprejemljivo, da DK presodi ali ima prijava vse potrebne elemente, zahteva dopolnitev, zavrne ali sprejme zadevo v postopek.

    Slabost obstoječe prakse pa mislim, da smo dobro nakazali v kar nekaj objavah.
    Seveda pa bo vsaka LD delala po svoje, kakor se članstvo odloči. Zato tudi nima smisla govoriti o praksi v lovstvu, saj je vsaka LD samostojna pravna oseba in sama določa kako bo s temi rečmi.

    Ko pa bo Zakon o društvih točno določal te postopke, potem bo to obveza, če bo kdaj.
    Verum justicia quod parilitas!

  3. #23
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Tica, kaj pa če imaš v UO barabine, ki se krijejo med sabo? Kako jih boš spravil pred DK v tvojem sistemu?
    Pa na drugi strani nekoga na marajo in ga bodo za prazen nič pred DK pošiljali? Kot organ, se pravi bodo njihove škodoželjne prijave izgledale kot neko uradno stališče LD??!! Saj ne rečem, sistem, ki ga zagovarjaš, bi deloval, če imaš pošten UO, marsikje pa imaš v UO združenje največjih barabinov v LD, ki so se jim osebni interesi srečali in so na tak ali drugačen način prevzeli oblast v LD in "harajo" po svoje. Če pa kdo narobe proti njim piskne je pa takoj pre DK, na drug ostrani pa po tvojem sistemu ne more prijaviti članov UO na DK, ker UO ne bo dal prijave proti svojemu človeku.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  4. #24
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Tica, kaj pa če imaš v UO barabine, ki se krijejo med sabo? Kako jih boš spravil pred DK v tvojem sistemu?
    Pa na drugi strani nekoga na marajo in ga bodo za prazen nič pred DK pošiljali? Kot organ, se pravi bodo njihove škodoželjne prijave izgledale kot neko uradno stališče LD??!! Saj ne rečem, sistem, ki ga zagovarjaš, bi deloval, če imaš pošten UO, marsikje pa imaš v UO združenje največjih barabinov v LD, ki so se jim osebni interesi srečali in so na tak ali drugačen način prevzeli oblast v LD in "harajo" po svoje. Če pa kdo narobe proti njim piskne je pa takoj pre DK, na drug ostrani pa po tvojem sistemu ne more prijaviti članov UO na DK, ker UO ne bo dal prijave proti svojemu človeku.
    Ma kje ste pa to videli, da ima nekdo tako močno voljo vodit LD. Kar poznam LD so bolj težave dobit vodstveni kader, ne pa obratno.

    UO lahko članstvo LD odstavi, kako si preberi v vaših internih aktih.

    Ne verjamem, da bi UO dajala lažne prijave, ker bi v primeru pritožbe/tožbe starešina odgovarjal z lastnim premoženjem. Pa je ja starešita tako pameten, da ve kaj to pomeni.

  5. #25

    Privzeto

    Ko govorimo o barabinih v organih LD, se vračamo na začetek vseh zgodb - volitve, izvolimo organe, kakršne si zaslužimo. Temeljni akt določa postopke, Pravilnik o DK jih opredeli podrobneje.
    Skrajni ukrep člana je, da blokira vpis odgovorne osebe na UE in potem se morajo "bogovi" pogovarjati s tabo.

  6. #26
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat Benjo je objavil: Pokaži objave
    Ma kje ste pa to videli, da ima nekdo tako močno voljo vodit LD. Kar poznam LD so bolj težave dobit vodstveni kader, ne pa obratno.
    Videli, videli. Marsikje, tudi v svoji LD v preteklosti. Nimajo vse LD 30 in manj članov..... Marsikje jih je veliko, veliko je različnih osebnih interesov, marsikje imaš na volilnem občnem zboru cel kraval, za prihod na oblast nekateri privlečejo volice celo iz bolnišnic,pa take, ki jih večina članov še nikoli ni videla, slišal sem sem tudi že za idejo o predčasnem glasovanju, ker nekateri na dan OZ nebi mogli biti prisotni....

    Citat Benjo je objavil: Pokaži objave
    Ne verjamem, da bi UO dajala lažne prijave, ker bi v primeru pritožbe/tožbe starešina odgovarjal z lastnim premoženjem. Pa je ja starešita tako pameten, da ve kaj to pomeni.
    Ti kar verjemi. Ko so ljudje zaslepljeni s sovraštvom delajo vse žive neracionalne reči. Ti bom povedal kar svoj primer, bivši predsednik LD me ni prenesel, mu pač nisem bil tiho, kadar sem vedel, da se kaj narobe dela..... Na UO je izsilil kar nekaj prijav na DK proti meni (neutemeljenih). No, niti enkrat nisem bil spoznan za krivega, večinoma še do obravnav ni prišlo, ker je bilo celo predsednku naklonjeni DK jasno, da gre za bedarije.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  7. #27
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Videli, videli. Marsikje, tudi v svoji LD v preteklosti. Nimajo vse LD 30 in manj članov..... Marsikje jih je veliko, veliko je različnih osebnih interesov, marsikje imaš na volilnem občnem zboru cel kraval, za prihod na oblast nekateri privlečejo volice celo iz bolnišnic,pa take, ki jih večina članov še nikoli ni videla, slišal sem sem tudi že za idejo o predčasnem glasovanju, ker nekateri na dan OZ nebi mogli biti prisotni....


    Ti kar verjemi. Ko so ljudje zaslepljeni s sovraštvom delajo vse žive neracionalne reči. Ti bom povedal kar svoj primer, bivši predsednik LD me ni prenesel, mu pač nisem bil tiho, kadar sem vedel, da se kaj narobe dela..... Na UO je izsilil kar nekaj prijav na DK proti meni (neutemeljenih). No, niti enkrat nisem bil spoznan za krivega, večinoma še do obravnav ni prišlo, ker je bilo celo predsednku naklonjeni DK jasno, da gre za bedarije.
    Različne izkušnje pač. Tak starešina se mi ne zdi ravno najbolj preudaren/premišljen.
    Jaz imam bolj izkušnje kjer so posamezniki izsiljevali postopke, ker pa UO ni videl zakonske podlage (pa je za mnenje povprašal tudi druge organe LD) za izpeljavo postopka so dotični osebki sprožili postopek na sodišču, kjer so gladko izgubili. Na koncu pa še vedno trdili, da je UO (oz. vsi ostali razen njih) kriv za izgubljeno tožbo.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •