Zadnjih 6 let sem se odpravljal na tale slovenski bienalni lovski sejem in letos mi je končno uspelo. Kje drugje v tujini tudi še nisem bil.
Moram reči, da me je nekako razočaral. Saj ne da sem glede na siceršnjo ponudbo te zvrsti v Sloveniji pričakoval kakšne Presežke, ampak... Res pa sem se odpravil v soboto dopoldan, takrat ko pač vsi organizirani obiskovalci očitno.

Želel sem si predvsem možnosti, da bi čim več različnih modelov (različnega orožja, izvedenk kopit,...) na enem mestu videl, prijel v roke in pri tem imel seveda dovolj časa. Potem pa... po par kosov, občasno da sem videl koga kaj v roke vzeti, da bi bilo kaj repetiranja oz. preskušanja zaklepov se ni videlo (niti slišalo); Pri enem večjem trgovcu orožja sicer polno, a vse lepo v vitrinah, in potem ene pol metra pulta; vidiš enako kot na internetu.
Pri enem kosu Blaser R8 itak gužva :)

Se mi zdi, da je bila ponudba Titan še najbolj raznolika, pa da si se hitro lahko zmenil, da si kaj v roke vzel.
Tudi sejemski popusti niso bili kaj posebnega - mislim 10%, a ni to že skoraj normalno brez sejma,recimo komplet puška+optika+montaža?

Po drugi strani je bilo s ponudniki optike precej drugače, veliko za vzeti v roke, pogledati; res pa je, da podnevi in v dvorani je vsa optika hitro podobna oz. enako dobra.

Prav tako je bila velika ponudba poceni lovskih oblačil in tudi prodaja je tam najbolj stekla.
Tudi prodajo streliva sem videl najmanj na dveh mestih, kar me je pozitivno presenetilo, in mi je žal, da nisem imel orožnega lista s seboj.

A je na kakšnem drugem sejmu v bližnji soseščini kaj drugače? Še na dnevu slovenske vojske ali policije sem več pušk pa pištol držal v rokah :)