Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 22

Tema: Katero monolitno kroglo za 8mm?

  1. #1

    Privzeto Katero monolitno kroglo za 8mm?

    Pozdravljeni,

    Ker sem nov v svetu polnjenja streliva me zanima, katero monolitno kroglo za 8x57IS in 8x68S naboje svetujete? Krogla mora biti obvezno monolitka (brez svinca). Sprašujem iz razloga, ker monolitne krogle predvidoma potrebujejo za dobro delovanje na divjadi večjo hitrost kar pa ni ravno odlika kalibra 8x57IS.

    Prosim da se krogli Lapua Naturalis izognete ker je malo preveč EUR za košček bakrove zlitine

    Hvala
    Last edited by kingman; 12. April 2015 at 12:18.

  2. #2

    Privzeto

    Citat kingman je objavil: Pokaži objave
    Prosim da se krogli Lapua Naturalis izognete ker je malo preveč EUR za košček bakrove zlitine. Hvala
    Pametno razmišljanje. Je pa kar čisti baker. Kot pri Gromu, ki je 3x cenejši in dela enako.
    Tisto svinčeno konico pa lahko odpiliš. Ni sprememb na točnost niti na delovanje.

  3. #3

    Privzeto

    Zgoraj Elk tala Grom naboje. Jaz z polnjenimi nimam izkušenj. Krogla sama je pa zelo solidna.
    Ali kdo ve kakšen twist ima Hanel 7x64? Pravkar sem preizkusil z 130 grain LOS kroglo in ni dobro.

  4. #4

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Zgoraj Elk tala Grom naboje. Jaz z polnjenimi nimam izkušenj. Krogla sama je pa zelo solidna.
    Ali kdo ve kakšen twist ima Hanel 7x64? Pravkar sem preizkusil z 130 grain LOS kroglo in ni dobro.
    https://www.qldgunexchange.com/QGEWe...oductId=164624

  5. #5

    Privzeto

    Hvala Andy. Ravno tega sem se bal. Bo treba hitrost zmanjšati ali pa težjo kroglo vstavit.

  6. #6

    Privzeto

    Hvala vsem za odgovore na moje vprašanje.

    @alojz1
    Svetoval si mi uporabo "Partizanove" Grom krogle. Zanima me iz cesa je ta krogla narejena, ker sam iščem monolitke ki nimajo prisotnosti svinca. Na spletu pa sem zasledil da je to običajna svinčenka oplaščena z bakrom.

    Hvala

  7. #7

    Privzeto

    Samo tista luknjica, ki je pri drugih prazna ali pokrita z plastiko je pri tej napolnjena z svincem. Kot pri ABC. Špico pa mirno odbrusi ali odpili. Kroglo vpneš v vrtalni stroj in prisloniš pilo. Pri bakru se ustavi.
    Last edited by alojz1; 12. April 2015 at 20:35.

  8. #8

    Privzeto

    Citat kingman je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljeni,
    Prosim da se krogli Lapua Naturalis izognete ker je malo preveč EUR za košček bakrove zlitine

    Hvala
    Pri 8 57 naturalisu sem bil po enih 30 kosih odstreljene divjadi večkrat razočaran kot zadovoljen.

  9. #9

    Privzeto

    Jaz jo ne uporabljam, ker je predraga. Videl sem pa veliko zadetkov. Dobri strelci so zelo zadovoljni z njo. Slabši pa prisegajo na svinčeno jedro.
    Pozabil sem še na dve monolitni po normalni ceni. Barnesov TTSX ali TSX in Hornady Gmax. Ampak pri nas bolj težko dobavljivi.

  10. #10

    Privzeto

    Barnes TTSX

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •