Rezultati 1 do 4 od 4

Tema: .243 win krajšanje cevi

  1. #1

    Privzeto .243 win krajšanje cevi

    Pozdravljeni, zanima me, če ima kdo puško v omenjem kalibru naknadno krajšano na dolžino cevi 508 mm oz. 20". Lahko tudi tovarniško izdelano štuc varianto. Ali so grupe zadetkov ok, ali so slabše kot pri 600 mm dolgi cevi? Pri 8x57 sam nisem opazil razlike v grupah zadetkov, pri .243 pa me malo skrbi krajšanje zaradi samega kalibra.

  2. #2

    Privzeto

    Krajša cev - bolj natančna puška (vibracije cevi so manjše), slabost - izgubiš nekaj hitrosti, prednost bolj priročna puška.

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Ti samo krajšaj če tako želiš, 243win ima itak tudi z 20 inčno cevjo brutalno balistiko. Imel je kolega 243win Crveno zastavo z 20 inčno cevjo, celo par tekem je z njo zmagal, streljal je Federal 85gr(krogla Sierra hpbt game king, krogla z votlo konico, vendar je lovska)

  4. #4

    Privzeto

    Včeraj sem imel priliko preizkusiti delovanje Ruger No1. To je enostrelna puška z bločnim zaklepom (kot top). Med lovci zelo popularna, saj jo delajo v skoraj vseh kalibrih.
    Novi lastnik jo ima v 243win. Vajen težjih kalibrov je bil po streljanju presenečen nad zadetki in lahkotnostjo streljanja.
    Delovanje si oglejte tule: https://www.youtube.com/watch?v=HyvwIZa2334

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •