Stran 6 od 6 PrvaPrva ... 23456
Rezultati 51 do 56 od 56

Tema: Enakopravnost ld članov

  1. #51
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Milan, in Ostrorogi, mislim da je vsa debata o posojanju brezveze, ker v vsakem primeru velja
    8. člen
    Nošenje orožja po tem zakonu pomeni, da ima posameznik orožje, pripravljeno za uporabo, pri sebi.
    ......
    Posameznik sme nositi orožje, če ima pri sebi orožni list, oziroma ga sme prenašati, če ima pri sebi ustrezno drugo orožno listino in listino o istovetnosti, ki jo je izdal državni organ in je opremljena s fotografijo.

    Problem je v tem, da nam to ni všeč in da do sedaj nismo tega tako izvajali in da je do neke mere neživljensko napisano.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  2. #52
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Milan, in Ostrorogi, mislim da je vsa debata o posojanju brezveze, ker v vsakem primeru velja
    8. člen
    Nošenje orožja po tem zakonu pomeni, da ima posameznik orožje, pripravljeno za uporabo, pri sebi.
    ......
    Posameznik sme nositi orožje, če ima pri sebi orožni list, oziroma ga sme prenašati, če ima pri sebi ustrezno drugo orožno listino in listino o istovetnosti, ki jo je izdal državni organ in je opremljena s fotografijo.

    Problem je v tem, da nam to ni všeč in da do sedaj nismo tega tako izvajali in da je do neke mere neživljensko napisano.
    Saj ga nima pripravljenega ali pa nosi ampak ga samo uporabi.

  3. #53

    Privzeto

    Po vsem do sedaj napisanem je najboljše, da si vsaka LD uredi lastništvo vsaj kosa orožja, s katerim bo lahko legalno spravila pripravnika skozi pripravniško dobo.

  4. #54

    Privzeto

    Citat POLH je objavil: Pokaži objave
    Po vsem do sedaj napisanem je najboljše, da si vsaka LD uredi lastništvo vsaj kosa orožja, s katerim bo lahko legalno spravila pripravnika skozi pripravniško dobo.
    To za LD potegne za seboj dodatne, drugačne pogoje hranjenja orožja kot velja za posameznika.
    Tečaj za varno ravnanje z orožjem je dokaj kmalu na začetku pripravniške dobe, tako da ima vsak pripravnik možnost pridobitev orožne listine in nabave kakšnega cenejšega kosa orožja, recimo kakšne starejše še uporabne šrotarce za 200â?? in tako izpolnjuje pogoje za izposojo orožja od drugih lovcev.
    Verum justicia quod parilitas!

  5. #55
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Citat Rhodesian Ridgeback je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljeni,

    malo me zanima kako je v vaših LD s pripravniki, število ur, ali so enakopravni po opravljenem lovskem izpitu, čakalne dobe na jelena, medveda, merjasca, dvojno članstvo? Pri nas je kar zanimivo.

    lp
    Mi lahko pojasnite kaj ima vaša debata skupnega z zgoraj omenjenim vprašanjem?
    errare humanum est - motiti se je človeško

  6. #56
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Bled
    Prispevki
    100

    Privzeto

    No da js povem kako je bilo v naši LD. Leta 2012 so me na OZ potrdili kot pripravnika, po nastrelitvi sem dobil nekakšno dovolilnico, kjer je pisalo "En kos netrofejne srnjadi v spremstvu mentorja". In bi lahko v prvem letu pripravništva uplenil srno, mladiča... Naslednje leto pa ko sem lovski izpit in varno rokovanje z orožjem uspešno opravil in sem lahko pridobil lastno orožje, pa sem dobil dovolilnico, kjer je pisalo "Netrofejna divjad v spremstvu". Sepravi sem lahko streljal vse kar je netrofejnega (srna, košuta, tele....), a v spremstvu polnopravnega člana svoje LD. No leta 2014 na OZ pa sem bil potrjen kot polnopraven član in sem imel v letu 2014 dovolilnico za vse(gams2+, jelen2+, srnjak2+, muflon2+).
    Ta "sistem" je meni osebno všeč, ker mislim da če bi pripravniki lahko že iz začetka streljali vse bi potem marsikdo postal "tisti ki sam nažiga", tako pa če so vsaj v pripravniški dobi omejitve tudi bodoči lovci vidijo da lov ni samo streljanje.

    Seveda pa podpiram, da pripravnik vsaj kakšen kos odstreli v pripravniški dobi, da se tudi vidi kašen strelec je. Saj vendar nočemo, da nekdo pride med polnopravne člane brez da bi vedeli ali je sploh sposoben oddati zanesljiv in lovsko pravičen strel?
    "A predator's heart knows no remorse, it lives for the hunt, a natural force!"

Stran 6 od 6 PrvaPrva ... 23456

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •