Citat mugo je objavil: Pokaži objave
Pripravnik postane polnopravni član z vsemi pravicami ko naredi lovski izpit. Kot pravi Alojz, ni potrebe, da ga že takoj naučimo, da je edini cilj lova, da bo nabil trofejo na zid. Ne rabi že naslednji dan ko je bil sprejet za pripravnika že začet največjega srnjaka iskat. Pokažimo mu vse načine lova in da je lep lov na vso divjad, ne le na trofeje. Če mu pa mentor odstopi kakšen odstrel, je pa seveda čisto prav.Ampak po mojem mnenju mora to biti izključno dobra volja mentorja oziroma njegova sodba, kdaj je pripravnik pokazal dovolj, da mu bo to odstopil. Pa ne me razumet, da me daje fovšija ali kaj podobnega, da ne privoščim pripravnikom da bi kaj uplenili. Nasprotno. Tudi sam sem mentor in imam zelo vredu pripravnika, ko bo prišel pravi čas mu bom dal puško v roke in bo poleg mene uplenil tisto, kar sicer pripada meni. Pa če bo to jelen, muflon ali pa največji gamsov kozel. Za začetek pa prav gotovo kakšna lisica in kaj pernatega, pa kakšen gumbarček ali mladica. Pa nekaj papirnatih tarč vmes, seveda.
Takih mentorjov manjka.