Stran 4 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 65

Tema: Izbira risanice kot pripravnik

  1. #31
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    Ostrorogi ti bi si moral spremeniti ime namesto ostrorogi v zabitorogi. Enim se bo to zdelo smešno drugim žaljivo ampak si nisem mogel kaj da nebi napisal.
    Lepo da razmišljaš v to smer.

  2. #32

    Privzeto

    Ne razmišljam v to smer, ampak ni pa potrebno na način kot si ti podati pripravniku idiotkski odgovor. Če človeku ne misliš dobronamerno svetovati potem molči. Tudi ti si bil kdaj pripravnik in nisi vedel vsega.
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  3. #33

    Privzeto

    Jasno in glasno je treba povedati tebi in ostalim, da je Leupold Quick release montaža daleč za kvalitetnimi nemškimi snemljivimi montažami in je ne meči v isti koš z montažami proizvajalcev Recknagel, EAW, MAK, Blaser... Zato je tudi cena temu primerna. Ali po domače, kot pri vsem drugem, kolikor denarja, toliko muzike. Meni jo je še celo puškar, ki jih celo ima v prodajnem programu, odsvetoval. Vsi resni puškarji pa jih sploh ne prodajajo oziroma nočejo zanje niti slišati. Imajo svoje razloge in to dobre. Še proizvajalec sam javno deklarira, da bodo po snemanju zadetki še vedno "skoraj" v centru oziroma v 1 MOA !? To je celih 2,54 cm. To je na 200 m že 5 cm - le vpliv montaže, kje je še vse ostalo. Brez komentarja. Kdo bi želel imeti na puški montažo, za katero še proizvajalec sam jasno in glasno napiše, da po snemanju ne drži centra povsem, oziroma ga drži le približno. In tako je ko je nova. Kaj je po nekaj letih resne jage in kakem padcu raje ne bom nadalje razglabljal.

    Ja, na tak način lahko sestaviš komplet za 1700 evrov. Potem pa na vsaki nastrelitvi velike oči, zakaj vsako leto puška drugam nese. Videl že vse prevečkrat. Majhen odstotek tistih, ki pa kljub delavski plači ne sklepamo kompromisov pri orožju s katerim streljamo na živo divjad, ter zavestno kupimo nadpovprečno, dražje in boljše, pa po tvoje kompenziramo neznanje.

    Citat Dule je objavil: Pokaži objave
    Deerhunter če si za 1700â?? ne moreš sestavit uporabnega kompleta imaš resen problem...Leupoldova snemljiva je mene prišla pri puškarju 200â?? z montažo daljnogleda in pristrelitvijo. Fiksne ki odlično opravljajo svojo vlogo so do 150â??.
    Daljnogled za 700â?? je za povprečnega lovca povsem dovolj. Nekateri potem svoje neznaje seveda kompenzirajo z opremo.
    Takim, ki ogromno prejagajo, pa jim je vseeno, kakšno puško imajo, je dostikrat tudi popolnoma vseeno, kam puška nese, ali 10 cm levo ali 10 cm desno. In kadar ne pade se niti ne trudijo z iskanjem ali ugotavljanjem kaj je s puško, ampak samo jagajo dalje. Saj bo drug kos prišel. Vse to pa gre seveda na škodo divjadi, da o lovski etiki sploh ne govorimo.
    Vsakemu, ki strelja na divjad, bi morala biti skrb za osebno opremo in orožje, torej etična uplenitev, na prvem mestu! Po tvoji teoriji, pa tisti, ki kupimo kvalitetno opremo uresničujemo svoje mokre sanje. Malo razmisli o svojih teorijah in načinu komunikacije.

    Citat Dule je objavil: Pokaži objave
    Nekaterim je vseeno kakšno puško imajo pa ogromno prejagajo. Nekateri pač tudi nimajo na razpolago neomejenih sredstev za izpolnjevanje svojih mokrih sanj.
    Last edited by Deerhunter; 6. February 2015 at 20:39.

  4. #34
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    @denis
    Bom preskočil hude besede katere mi namenjaš, kot da jih ni. Nihče se ni pameten rodil, tudi sam se nisem.
    Upam, da si prebral, kar sem napisal in ne samo prva dva stavka. Nista bila mišljena kot žaljiva ali poniževalna. Nasprotno, večini vam sem mu z vprašanji poizkušal dat vedeti, da je podal mnogo premalo podatkov, da bi mu sploh lahko kdorkoli svetoval karkoli o nabavi njegovega orožja. Nabava orožja ni isto kot bi šel popoldan po kruh, ali pa po ribe. To seveda vsi vemo. No vsaj upam. Sicer pa orožje je zadnja stvar, ki jo bo v začetku lovske kariere potreboval. Pa čeprav naj bi veljalo za glavno lovčevo orodje.
    Takole svetovanje je isto kot bi bral Ališičev report od formule ena, ko je še vozil Michael Schumacher. Vsak v svojo stran zavija... Je pa res, da je tole forum, ki naj bi bil podobnim ali takšnim debatam namenjen.
    Zaenkrat lahko še vsakemu pogledam v oči. Toliko o moji dobronamernosti.

  5. #35

    Privzeto

    Moje besede tebi so bile na ravni tvojega posta pripravniku,torej posmehljive in ne žaljive.

    Sicer pa je navedel dovolj kriterijev, povedal je da bo lovil pretežno gamse in d.prašiče in da bi kupil puško do 1000€ in optiko do nekje 700€. Ali je že kdaj streljal je bolj ali manj nepomembno,če ima namen opravit lovski izpit in postati lovec,bo vsekakor rabil karabinko standardnega kalibra in variabilni daljnogled.

    Za 1700€ bo lahko kupil povsem zanesljivo puško in optiko z dobro fiksno montažo, ki mu bo omogočala vse vrste lova.
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  6. #36

    Privzeto

    Vsakemu, ki strelja na divjad, bi morala biti skrb za osebno opremo in orožje, torej etična uplenitev, na prvem mestu!
    Za etično uplenitev ne potrebuješ najdražje opreme ki je trenutno na razpolago na tržišču ampak nekaj popolnoma drugega.

  7. #37
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Malo smešno je, da za etično uplenitev divjadi do sedaj je bila dovolj dobra tudi zastava M70.

    Pri nas je starejši lovec z CZ 8x57, s katero je lovil tudi njegov sin in pripravnik in vsako leto opravi preizkus z grupo pod 2,5 cm. Moja zastava je tudi brez težav s primernim strelivom zadevala pod 2,5 cm (kaliber 30-06).

  8. #38

    Privzeto

    No pa smo danes za zaključek dneva prišli še do legendarne Zastave M70, ki je itak edina prava lovska puška, vsi, ki imamo pa karkoli boljšega, pa kompenziramo svojo nesposobnost in neznanje. Meni se ne da več. Mogoče jutri

  9. #39
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    No pa smo danes za zaključek dneva prišli še do legendarne Zastave M70, ki je itak edina prava lovska puška, vsi, ki imamo pa karkoli boljšega, pa kompenziramo svojo nesposobnost in neznanje. Meni se ne da več. Mogoče jutri
    Sploh nisem omenjal kakeršne koli kompenzacije, ampak navedel dejstvo.
    In kljub temu, da dobro strelja sem jo zamenjal z novejšo in dražjo.

    V mojem komentarju ni bilo nikjer omenjeno, da je to edina prava lovska puška.

  10. #40

    Privzeto

    Bom še jaz podal svoje mnenje,ker se ne morem več zadržat. Ne vem kaj bi bilo narobe z zastavo m70. Jaz jo imam v kalibru 8x57js,na nastrelitvi je med najbolj natančnimi puškami,odsuna ne čutim,pa sem lovec lahke kategorije po kilogramih in z njo uplenim največ divjadi v naši družini. Kupil sem 4 leta staro izdelano po naročilu,zelo lepo in z meopto 3-12x50 za 800€. Kaj bi še rabil?
    Imam pa še eno enako,le da sem dal skrajšati cev in gor je optična pika,to pa imam za pogone.
    Vsak ve zase,vendar jaz sem zadovoljen.
    Kot pripravnik sem kupil še češko bokarco in sem jo zaradi neuporabe kmalu prodal naprej

Stran 4 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •