Stran 5 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 65

Tema: Izbira risanice kot pripravnik

  1. #41

    Privzeto

    Tale zmeda pripravniku ne bo nič pomagala. Jaz bi kupil 7,62x54R ki sem jo videl za 200€ tule pri novem trgovcu. Najcenejše strelivo. Pa še za medveda
    Tako ne bo veliko na izgubi, ko si bo kasneje omislil kakšno prestižno.

  2. #42

    Privzeto

    Saj sem že v prvem postu v tej temi pisal, da se med rabljenim orožjem da dobiti odlično orožje za pravi denar, če znaš ločiti seme od plevel. Pa še veliko denarja se prihrani. Zato je nesmiselno kupovati novo orožje za pripravnika, ker za 1700 € ne bo imel nič boljšo puško, kot bi jo lahko kupil za 800 €, le da je pač (malo) rabljena. Če želiš imeti pa nadstandardno orožje, (zaradi neznanja ali mokrih sanj - po Duletovo) je pa treba poseči precej višje, kot je tistih 1700 €. Za ta denar pa bi dobil ravno CZ M70 s fiksno montažo in Meopta daljnogledom, kakršno omenja Zvitorepec, le da bi bila nova. Tako puško pa se dobi, kot je napisal Zvitorepec, rabljeno pa čisto v redu, za pol manj denarja.
    Takšna puška je za pripravnika čisto dovolj dobra. Če veliko jaga in ugotovi da to ni zanj, bo pač kupil nekaj drugega. Če pa je zadovoljen in mu to zadostuje, pa še toliko bolje.

    Je pa tudi treba napisati, da primer te puške, ki se omenja je tak, da gre za skorajda novo orožje in je bilo najbrž tudi malo rabljeno. V veliko primerov gre pri puškah CZ M70 za precej staro in izrabljeno orožje. In to velja tudi za optiko in montaže. Posledično te puške tudi ne dosegajo (več) vrhunske natančnosti.

  3. #43

    Privzeto

    Če želiš imeti pa nadstandardno orožje, (zaradi neznanja ali mokrih sanj - po Duletovo)
    Ne se čutit osebno prizadetega zaradi moje izjave ki ni letela izključno nate, ampak take primere sem videl že velikokrat, ko je bilo orožje nadstandardno, rezultati pa podstandardni z veliko pametovanja ob strani kako in kaj. Fantje so prisotni samo na skupnih jagah, odstrela z njihove strani ni ali ga je bore malo.

  4. #44

    Privzeto

    Seveda je zmeda, ko vsak svoj lonček pristavi. Ker je vprašanje veliko preveč splošno, da bi se sploh lahko o čemerkoli strinjali oziroma da bi se lahko razvila konstruktivna razprava. Imam 1700 evrov, ko naredim izpit, bom jagal to in to, kaj naj kupim? Sto različnih nasvetov v stilu "vsak svojega konja hvali"... Potem pa še en ali dva nepotrebna komentarja pod nivojem, ki logično sprožita še nekaj podnivojskih replik. Potem gre pa že tako daleč, da mora moderator posredovat. Pa še vreme je tako da nimamo drugega za počet kot sneg odmetavat in na forumu replike pisat
    S Zastavo M70 ni nič narobe, v kolikor gre za novo ali novejše orožje s kvalitetno montažo in optiko. Te puške so sposobne dobre preciznosti. Problem je, ker se v isti koš meče 30 let staro orožje, ki je enostavno iztrošeno. Iztrošene cevi, iztrošene montaže, iztrošeni daljnogledi. S tako puško pa redkokdo strelja v 1 MOA. Kar spet ni problem, v kolikor se jaga na tistih običajnih 50-100m. Predpis glede opravljanja preizkusa orožja je jasen glede tega kaj naj bi se na 100 m zadelo. In pa treba je priznati, da je puška pač precej dolga, težka in nekoliko nerodna. Nerodna je varovalka, nerodna so nemška naprožila, katera so najbolj pogosto predvsem na starejših modelih teh pušk. Za nekatere to vseeno zadostuje in so s takimi puškami zadovoljni. Drugi želimo pač malo več od tega. Zakaj pa ne? S puško pač preživiš veliko časa. Ni nas treba metati v koš nesposobnežev, ki z dobro puško kompenziramo neznanje ali ne vemo kako bi zapravili denar. Vsi imamo raznorazne izkušnje. Jaz vem da se najde kakšen tak, ki slabo strelja, potem pa to poizkuša kompenzirati z nakupom drage puške. Še več pa je takih, ki slabo streljajo pa jim je zraven še čisto vseeno kakšno puško imajo in kam nese. Ti so šele biseri. Po mojih izkušnjah pa večina tistih, ki si omislijo nadstandardno orožje, le tega tudi zna uporabljat. Pač le malo bolj natančen okus imajo za to, kaj potrebujejo.
    Jaz sem hotel poudariti samo to da za 1700 â?? pač ne kupiš nekaj nadstandardnega. Lahko dobiš puško v rangu CZ, ČZ, mogoče kak cenejši plastičen Browning, Ruger itd... Montažo srednje kakovosti, ter daljnogled srednjega cenovnega razreda Meopta ali Bushnell. Takih pušk pa je rabljenih kot listja in trave za precej manj denarja kot stane novo. Le kvalitetno je treba najti. Poglejte malo male oglase.
    Velike vsote denarja se splača vlagati, kadar rabimo nekaj namenskega, posebnega, nadstandardnega, nekaj kar se ne prodaja vsak dan na malih oglasih in nekaj kar nameravamo imeti dolgo časa. Ne pa za puško, katerih je polno v malih oglasih in ki se bo uporabljala po možnosti le eno leto, pa še to le za brakiranje, potem pa bo mladi lovec zaradi drugih potreb iskal kaj drugega.

  5. #45
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Že težko slediti tej debati. Se stališča in teme preveč mešajo.

    Pripravnik, počakaj z nakupom, imaš čas fino preštudirat in si prebrat kaj vse se ponuja na tržišču.

    Jaz, kot pripravnik sploh nisem imel orožja in po pravici povedano ga tudi nisem potreboval. Ko sva šla z mentorjem na lov mi je puško rade volje posodil in prepričan sem, da bo tudi tvoj mentor tebi. Sploh pa je najpomembnejše, da kot pripravnik vsrkaš čim več znanja o divjadi, lovu, lovišču, lovskem delu, zakonodaji,...

  6. #46

    Privzeto

    Znanec je imel bokarco pa ni bil preveč uspešen z njo. Je mislil, da razmetava. Jaz sem preveril seveda z polnjenimi naboji in kroglo 120 grain (z 11g kroglo v bokarci je zelo težko luknjo v luknjo streljat). Pa je bila točna. Potem jo prodaja.
    Pride pripravnik z mentorjem, ki zna streljati. En sam strel v strogi center, plačata in se oba vesela, odpeljeta.
    Kar nekomu ne štima ni nujno zanič. Pri takšni poplavi rabljenih pušk bi tudi jaz pogledal v tej smeri. Saj se da vse preverit. Tudi točnost. Ampak ravno najslabši strelci zahtevajo največjo točnost. Potem je pa problem tarčo zadet.

  7. #47
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Alojz1, naredi malo prostora v poštnem nabiralniku, eno vprašanje mam!

  8. #48
    Član od
    Feb 2015
    Lokacija
    Vogrsko
    Prispevki
    6

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljen Challenger.

    Za ceno do in okoli 1000.- v Sloveniji dobiš nove risanice in sicer:

    Titan6 plastika-989.-
    Titan alpha-852.-
    Titan standard-1062.-
    Tikka T3 hunter- okoli 1100.-
    Steyr pro hunter-1289
    Češka zbrojovka- 550 lux-829.-
    Sabatti skl-1170.-
    Browning x-bolt-951.-
    Winchester m70 us- 768.-
    Browning a bolt-566.-
    Haenel 10- 1088.-
    ...
    najlepša hvala za modele

  9. #49
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    216

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Znanec je imel bokarco pa ni bil preveč uspešen z njo. Je mislil, da razmetava. Jaz sem preveril seveda z polnjenimi naboji in kroglo 120 grain (z 11g kroglo v bokarci je zelo težko luknjo v luknjo streljat). Pa je bila točna. Potem jo prodaja.
    Pride pripravnik z mentorjem, ki zna streljati. En sam strel v strogi center, plačata in se oba vesela, odpeljeta.
    Kar nekomu ne štima ni nujno zanič. Pri takšni poplavi rabljenih pušk bi tudi jaz pogledal v tej smeri. Saj se da vse preverit. Tudi točnost. Ampak ravno najslabši strelci zahtevajo največjo točnost. Potem je pa problem tarčo zadet.
    ojoj spet sam nakladanje.Pojdi raje sneg kidat.

  10. #50

    Privzeto

    No Pikolis, z katerim delom se ne strinjaš? Ali to, da je z lažjo kroglo lažje streljat, ali to, da so lahko tudi starejše puške zelo uporabne?
    Ali pa sem spet zadel in se kje prepoznaš.

Stran 5 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •