Rezultati 1 do 3 od 3

Tema: 9,3x62 geco plus

  1. #1

    Privzeto 9,3x62 geco plus

    Pozdrav!!
    lani sem kupil to pusko in sedaj ne vem katero strelivo naj kupim za letos... rad bi da nebi trgalo mesa ker sedanja norma vulcan mi je zelo in me zanima kako se bi obnasal geco plus predvsem za srnjad in pogone me zanima hvala

  2. #2

    Privzeto

    Je treba zadeti za plečko pa ne trga. Pri 9,3x62 bo pri srnjadi skoraj vedno,ko zadaneš skozi plečeta kar grdo,enkrat mi je ušel strel in sem srno pomotoma zadel skozi stegna jih je dobesedno razneslo. Je pač kaliber,ki ni v prvi vrsti namenjen za srnjad.So pa presenetljivi rezultati pri večjih kosih jelenjadi in prašičih,tam so poškodbe minimalne. Drugače pa v 9,3x62 skoraj vse bonded krogle praviloma delajo dobro.Verjetno tudi Geco Plus. Drugače sam uporabljam Evo 18,8g. Podobni rezultati so tudi z Sako hamerhead 18,5.
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  3. #3

    Privzeto

    Uporabljam geco plus v 9.3x62, zelo zadovoljen. Z njim sem sicer ustrelil sicer samo 11 komadov, tko da nekega konkretnega mnenja spet ne morem dati. Poškodbe mesa so minimalne, sploh se ne sekiraj zaradi tega, Najdaljši pobeg z mesta je bil okoli 20m, pa še to samo jelen streljan v špic, krogla lepo prebila telo. Kakšno krvno sled pušča ne morem reči, krogla do sedaj vedno prebila. Sem pa opazil nekaj, in sicer da je vstopna rana večja od izhodne, ne vedno, ampak v večini primerov. Isto je opazil znanec, ki uporablja geco plus. Drugače pa misim, da se z nakupom ne boš zajebal, pa še relativno ugodno strelivo je, škatla 50€.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •